1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Якщо говорити про Західну Україну, а зокрема про Галичину, то абсолютно очевидно, що знаковою фігурою, яка зробила багато для зближення церков, є віце-ректор з питань місії та призначення Українського Католицького Університету і президент Інституту релігії та суспільства УКУ пан Мирослав Маринович. Цю людину можна вважати не лише екуменічною особистістю року, а й двох останніх десятиліть.

Починаючи з 1990-го року, пан Мирослав активно займається церковно-релігійними питаннями. Є знаковим його лист з приводу релігійної ситуації в Україні, написаний у 1990-му році і звернений до трьох тодішніх основних чільників християнського світу – патріарха Московського    Алексія ІІ, патріарха Константинопольського Димитрія і Папи Римського Івана Павла ІІ. Цей запропонований екуменічний підхід, екуменічне ставлення до вирішення складних проблем міжконфесійного пограниччя в Україні, Мирослав Маринович зберіг протягом усієї діяльності і реалізовує на найвищому рівні, працюючи на посаді директора Інституту релігії і суспільства.

Можна наводити безліч прикладів, коли в особистих справах, у справах інституції, яку очолює пан Маринович, ця людина керувалася екуменічними поглядами. Якщо мова йде про конференції, то на них запрошують представників різних конфесій, якщо йдеться про книжково-видавничу діяльність, то і тут враховують іншу думку. Наприклад, у соціальній доктрині Католицької церкви інформація не лише впорядкована хронологічно, а й подана з коментарями представників різних церков. Якби в інших конфесіях керувалися такими принципами, швидше б настало взаєморозуміння і пліднішою була б співпраця між церквами.

Андрій Юраш,

релігієзнавець

Довідка «Духовності»

Мирослав Маринович народився 1949 року. У 1967–1972 рр. навчався у Львівському політехнічному інституті. 9 листопада 1976 року разом з другом і однодумцем Миколою Матусевичем став членом-засновником Української Гельсінкської Групи. Відтоді перебував під «ковпаком» КДБ.

23 квітня 1977 року заарештований. Слідство тривало 11 місяців. 22–27 березня 1978 року Київський обласний суд у м. Василькові засудив до максимального терміну ув’язнення – 7 років таборів суворого режиму і 5 років заслання (відбув лише 3 роки заслання: Верховна Рада Радянського Союзу з ініціативи Горбачова помилувала близько 200 політв’язнів, серед них і пана Мирослава. – Авт.).

1978 року «Міжнародна Амністія» взяла Мариновича під захист як в’язня сумління. З квітня 1984 року відбував заслання у селі Саралжин Уільського району Актюбинської області Казахстану. Працював столярем. Одружився з киянкою Любою Хейною.

Повернувся в Україну у березні 1987 року. Працював оператором нафтопереробного заводу в Дрогобичі. З 1990 року – кореспондент місцевої газети «Галицька зоря».

1990 року опубліковано есей Мариновича «Євангеліє від юродивого», який написав ще в концтаборі. 1991 року в Дрогобичі вийшла друком книга «Україна на полях Святого Письма», 1993 року – «Спокутування комунізму», «Україна: дорога через пустелю».

1997 року Мирослав Маринович став директором Інституту релігії і суспільства при Львівській богословській академії. З 2000 року – віце-ректор цього навчального закладу (2002 року Львівську богословську академію перейменовано на Український католицький університет. – Авт.).

Підготувала Олеся Пастернак

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...