1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Я вважаю, що людиною, яка зробила багато у екуменічному напрямі, зі сміливістю можна назвати нового Главу Української Греко-Католицької Церкви Патріарха Святослава Шевчука. Адже під час інавгурації одним з першочергових його завдань було налагодити хороші стосунки з УПЦ МП, тож свій візит ввічливості він зробив до Митрополита Володимира (Сабодана). І тепер блаженніший Святослав постійно наголошує на покращенні стосунків між УГКЦ і УПЦ (МП), як з канонічною церквою. Оскільки нині напруження щодо відстоювання майнових інтересів храмів вщухли і  конфліктні ситуації – це тільки поодинокі випадки.

Можу сказати, що міжконфесійна ситуація між УГКЦ і УПЦ МП нині відзначається добрими кроками стосовно покращення стосунків і безконфліктністю. Так само щодо інших конфесій – політика УГКЦ, зокрема і під проводом Святослава Шевчука має дуже позитивне та мирне налаштування до інших церков, як приклад – діалог з єпископами Римо-Католицької Церкви. Блаженніший Святослав Шевчук продовжує ту традицію, яку започаткував ще блаженніший Любомир Гузар, а також він постійно підтримує стосунки з УПЦ КП, декларує спільні політичні та національні позиції з цією церквою, бере участь у спільних акціях. Підтримує стосунки також з протестантськими організаціями, тобто УГКЦ налаштована сьогодні на дуже позитивний діалог з різними конфесіями України.

 

 

Лілія Ковалик-Васюта, головний редактор, заступник директора RISU

 

 

Довідка:

Святослав (Шевчук) народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, Львівської обл. У період підпільної діяльності УГКЦ греко-католицькі священики служили Божественну Літургію в родинному домі Шевчуків.

У 1991–1992 роках навчався у Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992–1994 роках – у Львівській духовній семінарії.

Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року (святитель Владика Филимон (Курчаба), священичі – 26 червня 1994 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал Любачівський).

У 1994–1999 роках навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ моральної богослов’я візантійської богословської традиції.

У 1999–2000 рр. – префект Львівської духовної семінарії Святого Духа. А до 2007 року був віце-ректором цієї семінарії, а з червня того самого року став її ректором. Крім того, з 2001 р. був віце-деканом богословського факультету Львівської богословської академії (тепер Український католицький університет).

У 2002–2005 – Голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, керівник Патріаршої курії у Львові.

14 січня 2009 року Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення отця-доктора Святослава Шевчука, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, Єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Castra di Galba.

Архиєрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року, у день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира, був Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, а співсвятителями – Владика Михаїл (Микицей), Єпарх єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобичцький.

На єпископському гербі владики Святослава Шевчука написано девіз церковнослов'янською мовою: «Господь просвѣщеніє моє і Спаситель мой».

10 квітня 2010 року його призначили Апостольським Адміністратор єпархії Покрови Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі.

Владика Святослав Шевчук вільно володіє англійською, італійською, іспанською, польською та російською мовами.

23 березня 2011 року на Виборчому Синоді Єпископів УГКЦ обраний Главою УГКЦ. А 27 березня 2011 року  введений на престол у Києві, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Підготувала Анна Микуляк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...