1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [1 Голос]

Я пропоную обрати екуменічною особистістю року Олександра Доброєра.

Олександр – мирянин. Ми звикли до того, що зазвичай, екуменічною діяльністю займаються священнослужителі, яким так би й належало цим перейматися «професійно». Олександр служить у справах примирення християнського світу з абсолютними переконаннями та відданням.

Він щиро уболіває за єдність усією душею та глибоко певний того, що ця єдність вже існує, проте ще не явно. Насамперед, саме він є натхненником та організатором багатьох спільних молитов і зустрічей за участю офіційних церковних осіб. Пан Олександр ніколи не висуває наперед себе та свою роль, але створює умови для братського спілкування офіційних представників Церков.

Серце цього добродія по вінця повне ідеями служіння християнському об’єднанню і завжди готове ділитися ними зі світом.

Олександр – католик, глибоко вкорінений у власній церковній традиції. Та спосіб його мислення, відкритість для інших конфесій робить його зрозумілим і близьким для усіх християн. О. Доброєр завжди знайде потрібні слова для кожного.

На мою думку, ця особа – міст між людьми та общинами – заслуговує, як ніхто інший, звання «Екуменічна особистість року».

 

 

 

о. Василь Колодчин - директор БФ "Карітас-Одеса УГКЦ"


 

Довідка:

Олександр Доброєр народився у 1967 в Одесі. Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету, а пізніше продовжив навчання богослов’я та соціології в Люблінському католицькому університеті.

Справі примирення Олександр віддав більше чверті сторіччя. Ще на початку 90-х він був організатором міжконфесійних християнських зустрічей та фестивалів в Одесі. На початку 2000 років брав участь в організації постійних екуменічних молитовних, культурних та наукових зустрічей (Неділя молитов за єдність християн, Екуменічний хресний хід у Страсну п’ятницю, Форум богословів Центральної та Східної Європи, Суспільні дні УГКЦ та ін.). З року в рік до орбіти цих зустрічей долучаються ще більше різних церковних традицій.

Провадить активну викладацьку та просвітницьку діяльність. Є членом Міжнародної групи «Примирення Церков і народів в Європі».

У 2012 році став ініціатором і співорганізатором проведення Дня юдаїзму в Україні (ця ідея з’явилася після Другої європейської екуменічної асамблеї).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...