Жанр: драма, біографія 
Рік: 2009 
Режисер: Джакомо Кампіотті / Giacomo Campiotti 
У ролях: Дітта Тереза Асербіс, Етторе Бассі, Federica Bau, Соня Бергамаско, Марія Грація Бон, Стефано Френ, Людовіко Фремон, Джулія Горіетті, Фатоу Кіне Боє, Альберто Молінарі

 Джузеппіна Маргарита Бахіта (1868–1947) – католицька свята, перша суданська свята, черниця. У фільмі показано художню версію її нелегкого шляху до християнства. Її ще маленькою дівчинкою викрали зі свого села работоргівці, як наслідок вона потрапляє в жахливі умови підганяння, тортур і знущань з боку її господаря. Але через десять років доля зводить її з контрабандистом Федеріко Маріном, який торгує зброєю протиборчим суданським кланам, і той відвіз її до Італії в містечко Дзіаніго біля Венето (область Венеція), де після смерті дружини у нього залишилася маленька дочка.

Незважаючи на вороже ставлення довколишніх, Бахіта поступово завойовує їхню довіру і любов відкритістю та чистотою своєї душі, бажанням допомогти кожному в будь-якій його біді. Федеріко не розуміє цього, вимагаючи постійної уваги з боку Бахіти тільки до своєї дочки, яка до неї дуже прив’язалася, і за непослух жорстоко карає Бахіту. Усе призводить до того, що Бахіта спочатку вкривається в місцевій церкві, де її захищає о. Антоніо, а потім їде в монастир у Венеції. Змусити її покинути монастир і повернутися в його сім’ю Федеріко Марін вирішує за допомогою суду.

 

Жанри: біографіядрама
Тривалість: 1 год 56 хв

Країна: США

Підлітки з великим задоволення люблять веселитися на льоду. На жаль, чергове відвідування застиглої водойми, закінчується трагічним випадком. Одного разу, відправившись на озеро, молодь не припускала, що зміна температури значно змінила властивості льоду. Не замислюючись про наслідки, хлопці сміливо заходять на неміцну льодову поверхню водойми. Необережність призводить до неприємного випадку. Крига провалюється, і Джон моментально почав занурюватися на дно, втрачаючи свідомість та отримуючи значне переохолодження. Оперативно зреагувавши на лихо, рятувальники дивом змогли витягнути на поверхню потерпілого. Юнака негайно госпіталізували в місцеву лікарню. Життя підлітка на волосині. І тільки рідна мати, яка добами чергувала біля рідного сина, відчайдушно вірить у порятунок дитини.

З ранковою прохолодою вересня, коли закриваються вікна літніх мрій, насторожено повертається екзистенційна тривога і роздуми про наше місце у картині життя. Ми полишаємо ідеальності у розмальованих фантазією спогадах і напружено вглядаємося у майбутнє, вгадуючи контури примарного щастя, яке повсюдно рефлексійно бажають один одному засліплені правилами етикету і дистанційної благопристойності люди. Ким насправді стаємо ми, коли щораз глибше занурюємось у приватні потреби? Наскільки далеко людина здатна зайти заради марева особистого щастя? Наскільки широкими залишаються коридори нашої свободи після тисяч дрібних і великих залежностей від матеріального і соціального, які обплутують нас немов ліани у невблаганних джунглях? Так чи інакше, ці та інші запитання, якщо вже турбують нас, зводяться до головного: чи природа людини є доброю чи злою?

Після світового успіху фільму «Ідеальні незнайомці», в якому дещо цинічно, але з добрим гумором препаровано сучасну сім’ю, Паоло Дженовезе створює наступний фільм, яким намагається закріпити за собою репутацію серйозного майстра психологічного кіно. У цьому фільмі, який він назвав просто «Місце зустрічі», він випробовує екзистенційним балансуванням саму лиш людину, практично позбавлену подружніх чи товариських противаг.

Сюжет цього фільму вже традиційно для режисера інтригує незвичністю та звичайністю водночас. За формою сценарію це майже казка про втілення мрій, які виконує для дев’ятьох випадкових і незнайомих між собою героїв загадковий чоловік. Звичайно, що умовами виконання цих бажань повинні стати вчинки, до яких жоден з них не міг бути морально готовим. Чи наважиться людина заради власного щастя піти супроти власної совісті – стає головною інтригою фільму.

У результаті, наскільки простим за формою побудований цей фільм, настільки складним за філософією він виявляється. Перед нами дев’ять екзистенційних історій звичних нам сучасників, які переплетені внутрішнім болем та моральними сум’яттями. Майже кожен глядач зможе уявити себе в якійсь з цих ролей. У такий спосіб фільм знову, як і попередній «Ідеальні незнайомці», максимально зближує дистанцію зі сучасною людиною, майже заглядаючи у її приватні секрети та по-рентгенівськи просвітлює приховані слабкості.

Паоло Дженовезе після «Ідеальних незнайомців» зумів не повторитися і навіть піти ще далі, створивши дуже сміливий за формою та метафоричний і провокативний за змістом фільм.

Саме таке кіно нам потрібно сьогодні, у перенасичений динамікою час, коли часу на роздуми практично не залишається…

Приходьте. У Кіноклубі зможемо подумати разом, у колі однодумців.

Олег Яськів

Джерело: http://prostir-kino.com.ua/2019/09/mistse-zustrichi-rezhiser-paolo-dzhenoveze-italiya-2017/

(2010, Італія, режисер Джакомо Кампіотті)


Якщо Ви любите «легкі фільми», веселі за змістом, але разом з тим повчальні і релігійні – то цей фільм саме для Вас. Фільм вирізняється непересічним почуттям гумору, так характерному багатьом італійським кінокартинам.

Ця стрічка про життя святого Філіпа Нері (1515–1595), усе земне життя якого є прикладом безкорисливої любові і милосердя. Святого ще називали «святим радості», «римським апостолом», «Божим блазнем».

Варто мати на увазі, що автори фільму дуже вільно у кінострічці трактують біографію святого. Дізнатися більше про справжнє життя Філіпа Нері можна, прочитавши «Життя святих» А. Сікарі.

Джерело: https://taras-palkov.livejournal.com/2145.html

 Країна, рік: США, 2018

Жанр: драма

Режисер: Бальтасар Кормаукюр

Сценарист: Аарон Канделл, Джордан Канделл ...

Продюсер: Бальтасар Кормаукюр, Аарон Канделл ...

Актори: Шейлін Вудлі, Сем Клафлін, Грейс Палмер, Джеффрі Томас, Елізабет Хоторн ...

Молода пара вирушає в круїз по Тихому океану на своїй яхті. Але незабаром вони потрапляють у найсильніший шторм...

Цікаві факти про фільм "У полоні стихії":

- Сюжет кінострічки "У полоні стихії" створено на реальних подіях, що сталися в 1983 року в Тихому океані.

- Роль Річарда повинна була дістатися акторові Майлзу Теллеру, проте пізніше він покинув проект через графік зйомок. 

- Це третій фільм режисера Бальтасара Кормакура, заснований на реальних подіях, після картин "Пучина" й "Еверест".

Інформація зі сайта: https://kinoafisha.ua/ua/films/adrift

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...