Народна мудрість говорить: «Ніхто не бачить і не чує, як сирота плаче і горює». На жаль, у нашій державі проблема сирітства залишається, попри те, що її намагаються подолати. Зокрема, за останніми даними Міністерства соціальної політики в Україні станом на 31 грудня 2018 року на обліку перебували 70400 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 Де не може упоратися держава, до справи беруться прості люди через певні ініціативи. БО «Благодійний фонд Рідні» сьогодні є успішною доброчинною платформою, за допомогою котрої передовсім допомагають дітям, які потребують дому, опіки, тепла, ласки, розуміння та, щонайважливіше, любові.

Про важливу місію та велику мрію

Благодійний фонд «Рідні» – розповідає його керівниця Наталія Обозненко – продовжує історію «Діаконії», благодійної організації, яку створено 2012 року. Протягом років організація активно втілювала різноманітні проекти підтримки дітей та сімей із вразливих категорій населення. 

Засновником фонду є Юрій Федорів, який поставив перед собою та усією командою важливу місію – подолання сирітства в Україні. «Ми працюємо із дітьми, сім’ями та тими, кому важлива тема усиновлення та інших форм опіки. Наша велика мрія, щоб дитина росла в оточенні рідних людей та мала щасливе дитинство» говорить пані Наталія.

З моменту заснування і протягом перших трьох років Фонд відгукувався на запити всіх сімей у потребі та окремих осіб. Розміри наданої допомоги ніхто не рахував і кількість підтриманих сімей теж ніхто не обліковував. Усі рішення приймалися емоційно та спонтанно. Проте, коли запитів ставало все більше, а несистемна допомога не вирішувала всіх проблем, з’явилося бажання зосередитися на чомусь одному і побачити конкретні результати. Саме у цьому полягає головна причина того, що важливою сферою діяльності благодійний фонд вибрав проблему сирітства.

Допомога і дітям, і дорослим

Сьогодні команда БФ «Рідні» працює в трьох напрямах. По-перше, це психологічна та соціальна підтримка дітей-сиріт та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Безумовно, насамперед, це психологічна допомога. Фонд також допомагає інтегрувати статусних дітей у середовища сімейних дітей, організовує спільні табори, тренінги з емоційної стійкості, заняття за методом арт-терапії. По-друге, окремим напрямом благодійної діяльності є психологічний супровід дорослих, тобто батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та усиновлювачів. По-третє, це напрям освітнього супроводу. «Ми організовуємо соціальне репетиторство, здійснюємо індивідуальний освітній супровід, організовуємо профорієнтаційні тренінги, літні англійськомовні табори» − розповідає керівниця БО «Благодійний фонд “Рідні”».

Фонд підтримує свої підопічні сім’ї як власних дітей

Фонд підтримує свої підопічні сім’ї як власних дітей: від дофінансування медичного лікування та комунальних послуг до психосоціальної адаптації та освітньої підтримки.

Наталія Обозненко зауважує: «За роки роботи вже добре знаємо, скільки коштує виховувати 20 дітей, які певний час росли в несправних сім’ях і не отримували належного догляду, виховання та освіти. Ми відчули, як відповідально і тому складно знайти надійних батьків-вихователів. Ми зрозуміли, що зарадити дитині без допомоги батькам неможливо. І тепер, коли цієї цілі досягнуто, у засновників постали нові питання: як допомогти більшій кількості дітей і як організувати діяльність Фонду так, щоби вона давала сталі та довготермінові результати для вирішення проблеми сирітства загалом?».

Про ініціативи, досягнення та нову ціль – створити сучасний Центр соціальної підтримки дітей та сімей

У Благодійного фонду «Рідні» за плечима сім років добрих справ, два теплі сімейні будинки для 20 дітей, які створено спільно із міським управлінням Служби у справах дітей м. Львова та за підтримки будівельної компанії «Авалон». А ще понад 50 підлітків узяли участь у профорієнтаційних програмах, понад 100 дітей у денних таборах. Десять діток пройшли психологічно-адаптаційний курс. Понад 20 сімей отримали матеріальну та психологічну допомогу. 

Керівниця Фонду констатує: «2019 рік став роком рефлексії, першим підсумуванням та переосмисленням власної ролі в програмі подолання сирітства. Це був також рік досліджень та стратегічних сесій. Нова стратегія окреслила великий напрям – працювати для того, щоби розірвати порочне коло сирітства в Україні. Додалися нові види діяльності і наступна велика ціль – створити у Львові сучасний Центр соціальної підтримки дітей та сімей».

Інформування задля популяризації теми усиновлення

Тепер БФ «Рідні» докладає багато зусиль до інформування людей про реальний стан речей у сфері сирітства та усиновлення. «У 2020 році плануємо спільно з міським та обласним управліннями у справах дітей долучитися до реформування установ термінового влаштування на базі двох пілотних проєктів. Сьогодні для нас це дуже пріоритетний напрям роботи» − резюмує пані Наталія.

Інформувати суспільство покликаний і масштабний медіапроект Фонду «Рідні» з 24 каналом про різні можливості допомоги дітям, які залишилися без батьківського піклування і яких виховують у різних формах інституційного та сімейного догляду. Проект вийде в етер наприкінці березня. Його герої – десять сімей з різних куточків України. Вони розкажуть про свій досвід усиновлення, опіки та наставництва, поділяться історіями того, як змінилося їхнє життя з появою нових членів сім’ї.

«Одні з героїв нашої програми – це вихованці родинного дому – розповідає керівниця Благодійного фонду “Рідні”. − Хлопці розповідатимуть глядачам свої історії виховання в інтернаті, наслідки такого досвіду та мрії про власну родину. Проте мета Проекту “Рідні – не лише вкотре вголос порушити тему усиновлення та важливості сім’ї, але показати українцям, що розірвання ланцюга сирітства полягає у роботі кожного з нас на користь тих, хто живе поруч і опинився в складних життєвих обставинах. Навіть, якщо не готовий, не маєш можливості для того, щоби усиновлювати – ставай волонтером, наставником, вчителем або ментором. Долучитися може кожен і маленька добра ініціатива може докорінно змінити життя дитини».

FB: https://www.facebook.com/RIDNIcommunity/

Оксана Гоцур

Фото надані  фондом "Рідні"

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...