Таким є задум благодійного відеопроекту «З любов’ю до дітей». Створення мультиплікаційної та відеопродукції, що не містить елементів насильства й прихованої мотивації агресії, є основою робіт проекту. У сучасному світі, де в телевізійному просторі часто транслюють інформацію негативного спрямування, це вагомий внесок у зростання моральних чеснот дітей, позаяк більшість продукції відеопроекту плекає саме християнські цінності, котрі, як відомо, незмінні.

Цьогоріч відеопроект «З любов’ю до дітей» на замовлення Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ створив серію мультфільмів про таїнства. Про мету, плани й створення дитячих виховних мультиків і казочок розповів ініціатор та керівник відеопроекту Олег Андрусяк.

Пане Олеже, відеопроект, що Ви створили, існує з 2009 р. Розкажіть, будь ласка, про результати творчого процесу, для якого віку розраховано продукцію?

– За чотири роки створено дуже багато. Першим і дуже важливим результатом стала співпраця з журналами «Ангелятко» й «Ангеляткова наука». Разом із ними в липні 2010 р. ми видали перший диск «Країна ангелят». Це був наш старт. І, на мою думку, досить-таки непоганий. У січні 2011 р. вийшов диск «Різдвяна Зіронька», який транслювався на Львівському телебаченні саме під час різдвяних свят, у липні 2013 р. цей мультфільм ми видали в новому Full HD форматі.

Багатий на казки диск для маленьких глядачів «Маленьким про велике». До нього увійшли казочки як сформованих письменників, так і початківців. Увесь рік ми працювали над «Веселою абеткою». Матеріал у ній подано у формі мультиків і барвистих малюнків, а всі буквочки розмовляють віршиками. Думаю, що дітям буде цікаво й легко вчити таку абетку. Цього року ми також розпочали видавати серію анімованих загадок «Про все на світі». Світ уже побачили дві перші частини.

Над дисками працювали педагоги, вихователі, художники, сценаристи, композитори – люди, яким не байдужі діти. Особливістю цієї роботи є те, що вона здійснювалася на волонтерських засадах, тому кожен учасник ділився з нами не тільки своїми вміннями, талантами, але й дарував діткам частинку власної душі. Саме за цей дар ми вдячні всім, хто допомагає нам і без вагань долучається до роботи над новими проектами. До речі, особливе місце в нашій роботі відведено співпраці з молодими творчими особистостями.

У нас немає якоїсь певної вікової аудиторії, якій би ми надавали перевагу. Проект розрахований як для малят, так і для їхніх батьків, дідусів і бабусь. Тут кожному буде цікаво.

 

Та, без сумніву, серед Вашого доробку є серія мультфільмів про таїнства, створена на замовлення Катехитичної комісії. Як виникла думка про створення цієї серії? Чия це була ініціатива?

– У мене в голові уже давно народилася думка зробити щось корисне й цікаве, а от власне вибір теми мультфільму був за Церквою.

Хто писав сценарій і якою була співпраця з богословськими редакторами, адже, безперечно, інформація, подана в мультфільмі, повинна відповідати вченню Церкви.

– Сценарій мультфільму створили учасники нашого проекту. Звісно, ми користувалися богословською літературою і за основу у написанні сценарію взяли Катехизм. У цій книзі прописані всі істини, яких повинні дотримуватися справжні християни. Великою була допомога священиків і духовних осіб, які вказували на помилки й неточності під час створення тексту, образу того чи іншого персонажа, фону. У цьому мультфільмі важливою була найменша деталь, тому кожен кадр, речення, навіть деталі одягу священнослужителів узгоджувалися з Катехитичною комісією, якою керував о. Михайло Гарват.

 

Якою загалом є роль о. Михайла Гарвата, голови Катехитичної комісії в співпраці з Вашим проектом. Чи плануєте втілювати нові ідеї, створювати мультфільми і про що вони будуть?

– Отець Михайло Гарват був одним із тих, хто не втомлювався давати поради й зауваження щодо сценарію мультфільму, уточнював усі деталі та як мудрий учитель змушував виправляти й переробляти доти, поки усе не буде зроблено так, щоб відповідало церковному устрою.

Ідей у нас багато й тішить те, що частина з них уже втілена й незабаром наші глядачі зможуть побачити нову серію мультфільмів на релігійну тематику. Це будуть роботи не тільки про видатних церковних діячів: Андрея Шептицького, Йосифа Сліпого, але й про стосунки наших дітей і формування їхнього світогляду. Тепер працюємо над мультфільмами про святих і блаженних Української Греко-Католицької Церкви. Хочемо, щоб діти дізналися про таких відважних і сильних духом жінок, як сестра Тарсикія, Йосафата Гордашевська.

 

Повернімося в часі до 2009 року. Якою була основна мета створення відеопроекту «З любов’ю до дітей» і чи планували співпрацювати з Церквою?

Проект «З любов’ю до дітей» виник у листопаді 2009 р. От тоді й народилася ідея: створити проект не тільки для дітей, але разом із дітьми. Думки, враження, бачення проблеми, ситуації з дитячого погляду – ось, що мають враховувати такі проекти передусім. Мета проекту – створити маленький світ, у якому б дитині було комфортно й цікаво. Усе маленьке згодом стає великим, і ми віримо, що ідеї нашого проекту поступово втіляться не тільки в мультфільмах і казках, але й у свідомості кожної людини. Ми планували й плануємо надалі працювати не тільки з Церквою, а й з усіма, хто вірить, що коли посієш добре зерно, то й збереш здорове насіння.

Так чи інакше серед продукції є також релігійні мультфільми , наприклад, про християнські свята або повчальні історії.

Дуже важливо, щоб діти переймалися самим духом релігійного свята, а не чекали його через пишні застілля й обновки. У творах «Загублена писанка», «Казкове Різдво», «Різдвяний віршик» саме і намагаємося передати особливість цих свят.

 

Також намагаємося подати якомога більше інформації про наші релігійні свята, звичаї й основи християнської поведінки, яких дотримувалися ще наші пращури. Кожна людина повинна знати своє коріння, а виховувати любов до свого рідного потрібно з дитинства.

 

Деякі диски Ви рекомендуєте для перегляду в школах. Чи маєте відгуки на вказану продукцію і чи є попит?

– Я не можу сказати, що на наші диски є дуже шалений попит. Але це не тому, що людям не цікаві наші мультфільми й казки, а тільки з тієї причини, що усі роботи проекту можна безкоштовно завантажити з Інтернету. Там вони є у вільному доступі для всіх охочих. Але на дисках ми подаємо вже детально дібраний матеріал для певної вікової категорії.

Відгуки про роботи можна почитати на нашому каналі й сайті, почути з уст дітей та їхніх батьків. Дуже приємно було бачити захоплення в очах і чути схвальні відгуки з дитячих уст після перегляду мультфільму «Святі Таїнства». Можна сказати, що ця робота була експериментальною, бо ніхто не міг передбачити реакцію дітей на мультфільм, який істотно відрізнявся і формою, і змістом від тієї анімації, яка сьогодні користується шаленою популярністю в дітлахів і підлітків.

 

На сайті вказано, що за кошти від продажу дисків проект матиме змогу записати диски з мультфільмами для будинків-інтернатів, дитячих бібліотек. Розкажіть, будь ласка, чи були такі події і які заклади отримали продукцію відеопроекту.

– Намагаємося давати диски туди, де вони найпотрібніші дітям, де принесуть найбільшу користь маленьким глядачам. Це дитячий притулок на Левандівці, лікарні м. Львова, де перебувають на лікуванні онкохворі діти. Допомагав нам поширювати диски й благодійний фонд «Крила Надії». Переважно такі акції ми організовуємо напередодні празника св. Миколая, у час, коли кожна дитина чекає особливого прояву уваги й любові від дорослих.

Допомагали нам у поширенні дисків і дитячі письменники й автори казок, які співпрацюють із проектом. Ці диски переважно потрапляли в школи й дитячі садочки.

 

Скільки людей залучено, хто бере участь у відеопроекті?

– Ми не ведемо точної статистики, бо робота волонтерська й людей дуже багато. У 2010 р. їх було близько трьохсот осіб. Зараз уже точно не скажу.

Кожен день до проекту долучаються нові люди, які пропонують свою допомогу як художники, аніматори, актори, композитори, програмісти, письменники й сценаристи. Участь у проекті не комерційна, а на добровільних, волонтерських засадах. Попри свою зайнятість люди таки знаходять час для благодійності. Це ще раз говорить про те, що такі програми потрібні.

 

Які маєте плани розвитку проекту, окрім співпраці з Катехитичною комісією?

– Планів надзвичайно багато, і всі вони спрямовані на розроблення цікавих, пізнавальних і розвиваючих проектів для гармонійного розвитку дитини. Хотілося б осягнути всі школи України, не залишити поза увагою жодної творчої дитини. З цією метою й організовуємо щорічні конкурси для творчої молоді й діток. Минулого року конкурси «Казкове Різдво», «Намалюй мені казку», «Казкове дитинство» допомогли зробити свої перші кроки в літературному житті багатьом школярам і молодим талантам. Саме завдяки учасникам і переможцям конкурсів побачили світ такі казочки, як «Мильна бульбашка», «Літаюча квітка», «Бенс та Ленс». Невдовзі буде опубліковано ще декілька не менш цікавих робіт наших юних учасників.

Розмовляла Ірина Хомин

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...