З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються традиціями церковного будівництва, але використовують новітні підходи, матеріали та оформлення. Найбільша кількість сакральних новобудов в Сихівському та Залізничному районах. Вони дуже різні – від одних захоплює подих, біля інших хочеться зупинитись і милуватися гармонійністю архітектурної композиції, що створює неповторні ландшафти міста.

Однією з найоригінальніших є  римо-католицька Церква Матері Божої Неустанної Помочі (вул. Мазепи, 46). Модернізовані колони символізують руки Оранти. Проте, асоціацій тут багато. Хтось бачить, велетня, який, піднявши руки, хизується своєю міццю. Інші проводять паралель з Ноєвим ковчегом.

 

Греко-католицький храм святого Луїджі Оріоне, розташований на вулиці Лінкольна, 12, є мультифункційною будівлею. В одному блоці поєднано церкву і ораторію - універсальне приміщення для проведення молодіжного дозвілля. За задумкою, своїми обрисами дах повторює основну домінанту на горизонті тієї місцевості — гору Високий замок. Позаду  знаходиться  міні-кампус. Біля церкви вирує життя – тут є заняття для  молоді з особливими потребами, для дітей, зрештою, для всіх, хто бажає пізнавати, та активно проводити час.

 

Вдало вписується в архітектурний комплекс новобудов греко-католицька церква Положення пояса Пресвятої Богородиці, (вул. Головатого, 7А) львівського архітектора Миколи Обідняка.

 

На перехресті вулиць Виговського та Любінської стоїть храм «Вознесіння Господнього» Української православної церкви Київського патріархату. В своїй архітектурі храм поєднав лаконічність та традиційність.

 

Впродовж  1995–2000 років біля перетину проспекту Червоної Калини та вулиці Сихівської за проектом канадського архітектора Радослава Жука було збудовано модерну греко-католицьку церкву Різдва Пресвятої Богородиці. 26 червня 2001 року на площі перед храмом відбулась зустріч Папи Римського Івана Павла ІІ з молоддю, на яку зібралось понад півмільйона прочан. Перед церквою було розбито парк імені Папи Римського Івана Павла ІІ, а біля входу в церкву встановлено пам'ятник Іванові Павлу ІІ.

 

Церкву Різдва Пресвятої Богородиці визнано найкращим зразком сучасної архітектури Львова. Біля неї розташовані контейнери від  майстерні добрих справ «Емаус-Оселя» для збору речей. Кожен бажаючий зможе принести сюди непотрібний йому одягу, взуття та книги і тим самим допомогти спільноті «Емаус-Оселя» та людям, що опинились в скрутному становищі.

Церква гармонійно вписалась в архітектуру мікрорайону, поруч – декілька супермаркетів, недобудовані багатоповерхівки, а храм  розбавляє цю урбаністику своєю величчю.

ФОТОблог Марти Гладкої

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...