«Людина, яка відчула вітер змін, має будувати не щит від вітру, а вітряк.» Стівен Кін

Кожен повинен усвідомити, що часто сам стає вітряком в поступі власного життя. Особиста зміна є основою загально-суспільного вдосконалення. Як стверджує М. Маринович: «Зміниться українець – зміниться Україна. Не навпаки.»

В дзеркалі своєї особи людина відображає тих, хто її оточує. Якщо я вдосконалююсь, усіма силами сію і вирощую в своєму серці добро, любов до ближнього і самого себе, то бачу відповідне в своїх ближніх.

Неодноразово натрапляю на подібні твердження: «Посміхнись до світу, і світ посміхнеться тобі», «Щасливі люди притягуюсь до себе щастя», або – «Хочеш щоб тебе любили, полюби сам». Все це подаю для того, аби чітко вказати на одне – межі моєї досконалості визначають повноцінність світу, в якому живу. Прошу не вбачати в цих словах пусту ілюзорність. Річ в тім, що людина як Образ Божий, всім своїм життям покликана сходити до вершини, що зветься Подобою Божою. Саме тому кожен, хто прийняв дві заповіді любові, щоденно ставить собі за мету ставати кращим, ніж був вчора. Людські поривання, бажання, мрії, плани, навчання, помилки, падіння, невдачі і увесь досвід – стають черговими етапами на шляху самовдосконалення.

Поступ особи залежить від її внутрішнього поривання. Саме тому, через промовлене в собі слово та продумане діло людина сповняється змінами.

Слово – це Об’явлення правди про Бога, про світ і про нас самих. Воно завжди має вплив. Саме завдяки слову ми здатні підіймати себе і свого ближнього до життя. Бог Словом створив світ, так і людина покликана словом і ділом творити чесноти, завдяки яким здатна змінитись. Недарма сучасний світ потребує творчого слова, яке б надихнуло на добрі вчинки, бо воно продовжує Божу Дію.

Словом зцілюємо і словом ранимо. Як часто прагнемо завдяки слову змінити свого ближнього, вказати на всі його недоліки, лиш аби той спам’ятався і поправився. Та чи це вірно? Людина помилково прагне змінити всіх довкола, але забуває про себе. Бо ключ до дверей чесного, благополучного, доброго, красивого, сповненого любові і взаєморозуміння світу захований в серці кожного з нас. «Над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить життя.» (Пр. 4, 23) Через любов його можна отримати.

Любов до себе, однак не як гординя, чи самозакоханість, а як чеснота, адже «Я – Творіння Боже». Любов до ближнього, бо в ній ми практикуємо своє християнство. І найважливіше, любов до Бога, адже Він дарує людині цей величний дар. Тільки через істинну любов ближнього і себе ми істинно любимо Бога.

Тому Слово, Любов і діло, що слідує в комплексі із людськими пориваннями, є найродючішим ґрунтом для того, аби допомогти людині стати кращою, вдосконалитись, змінитись. Не намагатись змінити світ, чи свого друга через насильство, зле слово, крик, ненависть, зневагу, а через прийняття. Як можна змінити те, що нам не належить? Як я можу витягти скалку в оці світу, якщо колоду з власного ока не маю жодного наміру витягати?!

Змінювати себе можна почати із банальних буденних справ. Підібрати недопалок чи обгортку від цукерки в своєму під’їзді. Привітатись до незнайомої бабусі у дворику біля будинку. Допомогти їй винести cміття. Посміхнутись до милого молодика. Не ображатись на того, хто штурхнув, чи став на ногу та ін.

І нарешті зрозуміти, що кожен день нам дарований, а не даний. Що люди, які зустрічаються в нашому житті несуть нам меседж, а не муки. Що наші здібності, таланти і можливості даровані для того, аби через їхні плоди спробувати змінити світ.

Блог Анни Оленської

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...