У житті буває, що хочеться говорити про щось, і розуміти щось просто, без жодних складних форм, виразів, складних ситуацій та ін. Коли людина страждає, то все стає простим. У своєму стражданні ніхто не хоче залишатися сам, один на один із ним, із собою. Однак зазвичай відбувається саме так. Найчастіше страждання приводять повносправного і неповносправного в маленьку ледь освітлену печеру душі, де кожен залишається сам на сам з Богом.

Найповніша зустріч з Творцем можлива в Його Домі – в Церкві. Хтось може думати, що Церква є місцем страждань, туди йдуть ті, хто страждає. Так, це правда. Але не вся! У Церкву людина йде зі своїм стражданням аби його не примножити, а щоб зрозуміти, прийняти і відпустити. Дуже часто повносправні і неповносправні тримаються за страждання, не мають достатньо віри та сили духа, аби поділитись ним з Господом.

Бог не створив людину для страждань, повносправну чи неповносправну. Але ніхто й не заперечить, що сьогодні, вчора, чи завтра хтось сповнений страждання. Це правда! Але не вся! В есхатології християнин знаходить певні відповіді на питання страждань за життя. Вони полягають в тому, що людина грішна, вона страждає тоді, коли самовільно від’єднується від джерела життя – Бога. Через свобідну волю особа вибудовує свій життєвий шлях.

Життя праведника і грішника різниться, як й життя повносправного і неповносправного. Неповносправних, крізь призму богослов’я, трактуємо як «убогих духом», а отже – їхнє Царство небесне. Разом з тим, всі люди грішні, і праведність не залежить від «повносправності» чи «неповносправності».

Любов Божа – це сила перед страхом страждання. І як часто багато з нас відкидає Її як щось непотрібне, недопоміжне і недоречне в тій ситуації глобального і всеохопного екзистенційного страждання. 

Страх супроводжує кожного з нас впродовж життя, в ті, чи інші моменти, однак страх є ніщо перед Його силою. Страх перед стражданням можливо подолати лише з Богом. Боятися – нормально, ненормально постійно залишатися в страху.

Неправда, що кожне страждання пов’язане з гріхом і покаранням. У стражданні, як на мене, Бог лікує людську душу в повносправному і неповносправному тілі. Так як гіркі ліки лікують наше тіло, страждання з Богом лікує душу, так воно розкриває в собі Його Любов.

Кожен з нас може запитати, як можливо в болі проживати Любов?

Любов без болю є чимось таким, що не може вповні стати Любов’ю. Вона так, чи інакше пов’язана з болем. Повносправному і неповносправному часто непросто усвідомити, прийняти і проживати кожен наступний день з душевним миром і подякою. Адже неприйняття любові також є стражданням. Коли любимо замало, або ж здається що всього себе віддаємо іншому, дітям, рідним, а насправді любимо корисливо і егоїстично, думаючи насамперед про себе, а не про ближнього.

Прагну, аби Дар Любові в людському серці проганяв усі страхи, полегшував страждання від неминучих речей, та сповняв кожного з нас силою жити, і жити щасливо.

Блог Анни Оленської 

                                                                                                                               

 

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...