6 вересня о 17.00 год у Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбувся благодійний захід «Віра в життя», який провели у межах ХІІ Екуменічного соціального тижня «Відповідальність vs популізм». Мета заходу об’єднати відомих жінок України та допомогти передчасно новонародженим діткам підтримати життя, за яке вони боряться.

У межах благодійного заходу «Віра в життя» відбувся майстер-клас із виготовлення витинанок, який провела талановита майстриня Дарія Альошкіна. Вона відома не лише в Україні, а й за її межами: роботи Дарії експонували у Варшаві, Фрайбурзі, Парижі, Сеулі, Торонто, Австрії та багатьох інших країнах. Дарія також представляє Україну на міжнародних подіях із монументальними витинанками.

Головні гості заходу витинали дерево як символ життя. У цьому інтерв’ю мисткиня Дарія Альошкіна відповідає, чому взяла участь у цьому заході, що для неї означає відповідальність і які обмеження ставить собі в житті.

Пані Даріє, розкажіть, чому саме Ви вирішила взяти участь у цьому заході?

— Щороку долучаюсь до різних благодійних акцій зі своїми витинанками, а тут запропонували провести майстер-клас із витинанки в товаристві жінок. Обрали тему «Дерево життя» — один з моїх улюблених символів у творчості, тому відразу погодилась.

Прошу пояснити, що для Вас означає відповідальність?

— Вважаю, що з цією рисою народжуються. Я дякую батькам, що вона в мене є. Відповідальність — це розвиток, рух та досягнення мети. Ця риса допомогла мені створити себе як особистість. Відповідальність важлива особливо для творчих людей.

Як би Ви охарактеризували важливість бути відповідальними в щоденній праці, спілкуванні, побудові стосунків, для країни?

— Будучи матір’ю трьох дітей, щодня відчуваю велику відповідальність — це в мене на першому місці. Тому все будується на ній — і робота, і спілкування, і формування своєї країни. Думаю, якщо кожен буде відповідальним за свої дії та якісно виконувати свою роботу — збудується і країна.

У наш час, особливо в передвиборчий, значно зростає політика популізму. Як вважаєте, чим це зумовлено і як із цим боротись?

— Мало люди читають — більше дивляться телевізор. Показувати приклад і робити якісно свою роботу — ось найкращий рецепт боротьби.

Розкажіть про свою творчість. Як саме відбувається процес витинання?

— Працюю за традиційною технікою складання паперу вдвоє, потім наношу половину зображення олівцем і аж потім витинаю ножем на спеціальній дошці.

Чи є якийсь особливий ритуал перед витинанням?

— Ні.

Що робите, якщо витинанку випадково зіпсували?

— Якщо зіпсуто витинанку на замовлення — то роблю нову. Якщо на виставку або для себе, то можу реставрувати.

Табу в роботі і в особистому житті: чи є у Вас таке?

—  Не плагіатити — завжди бути собою. Навіть якщо видається, що ти не у виграшній течії — не здаватись, а щоденно працювати! З часом ви відчуєте бажаний результат, бо не все відразу досягається. У житті важливою є міра — намагаюся у всьому її дотримуватися.

Додамо також, що готові витинанки експонуватимуть упродовж трьох тижнів у холі Центру Шептицького.

Підготувала Наталія Ліхновська

Світлини Дарія Альошкіна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...