Українська співачка і скрипалька, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик Оксана Муха заспівала у святковому концерті «Лови хвилю» під час 11 Екуменічного соціального тижня у Львові.

Ми вирішили скористатись нагодою і розпитали пані Оксану про її стосунки з Богом, покликання і працю.

–  Як Ви, пані Оксано, виражаєте свою віру в Бога? Як віра впливає на Вашу творчість?

–  Бог – це любов. Якщо людина любить, вона є з Богом. Відповідно в моєму житті все так і є: я люблю своїх батьків, близьких мені людей, друзів. Я намагаюся ніколи нікому не зробити боляче. Любов керує в цьому світі, якщо ти, звичайно, відчуваєш її (усміхається).

У моєму творчому житті – усе так само: усі пісні для виконання добираю з любов’ю. Я не можу співати про біль, гнів чи образи. Усе, що співаю, це є людські почуття, іноді і втрати, але насамперед співаю те, що близьке моєму духу. Є просто загальні внутрішнє відчуття щастя і любові, відповідно саме це відчуття керує всім.

Чи відчуваєте Ви присутність Бога у своєму житті? Чи важко виконувати Божі заповіді? Яка із заповідей для Вас найскладніша?

– Я відчуваю, що Господь мене дуже любить. Я відчуваю Його у кожному своєму кроці. Людина за період свого життя переживає моменти, коли для неї кожна заповідь є певним чином актуальною. У дитинстві стикаємося з одними заповідями, а в зрілому віці – з іншими. Якщо говорити про конкретну заповідь, з якою я б часто стикалася у житті, то гадаю, що такої немає. Я стараюся уникати таких речей.

Коли Ви відчули своє покликання? Як саме Ви зрозуміли, що ваша праця – це покликання від Бога? Чи, можливо, це Ваше особисте захоплення і праця?

– Я думаю, Господь так вирішив, що я маю співати. Я співатиму доти, доки Йому це буде потрібно. До 25-ти років моє життя складалося абсолютно без професійного співу. Хіба що я могла співати для себе, для друзів, бо взагалі не співати не могла. І, власне, у 25 років розпочалася моя творча професійна кар’єра. Господь послав мені людину, яка сказала: «Ти маєш йти і співати».

На Вашу думку, як молодь має відшукати своє покликання? Чого б Ви побажали молоді, щоб реалізувати своє життя з Богом?

– Багато залежить від того, з ким ця молодь буде товаришувати, яке коло знайомих буде з ними в той момент, коли вони зможуть відшукати себе. Я знаю дітей, які працюють над собою. Вони пробують усі можливості, щоб знайти себе і робите те, що їм до душі. І дуже важливо, щоб батьки вчасно відчули і не проігнорували момент, коли дитина починає проявляти свої здібності. Дитина не може бути такою, якою хочуть бачити її батьки. Адже дитина змалку проявляє свої здібності, поки вона ще відкрита до світу, бо пізніше насаджується багато комплексів і стає все складніше. Тут вже допомагають друзі. Дуже важливо мати класних друзів, які розгледять таланти, почнуть їх у тобі відкривати. У мене особисто так і сталося. Я грала в оркестрі та співала, і одного разу директор мені сказав, що записав мене на прослуховування в «Дударик», навіть не порадившись зі мною, тобто він поставив мене перед фактом. Я пішла на прослуховування – і мене взяли в «Дударик». А пізніше ж мої друзі переконали мене піти на конкурс імені Квітки Цісик, не я сама мріяла піти і перемогти, а власне друзі мене змусили це зробити.

Щодо побажання для молодих людей, то що більше ми віддаємо, то більше до нас приходить. Якщо щиро допомагати і щиро любити навколишній світ, то тобі відкриваються люди, які теж будуть тебе любити. Так само, якщо буде заздрість і захланність, то воно все буде до тебе притягуватися. Тому свій світ потрібно малювати добрим і з любов’ю. Я бажаю кожному знайти себе в цьому житті, бути самодостатніми, щиро любити і дарувати свою любов світу.

Іванна Бобиляк

Фото надані Оксаною Мухою

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...