Мері Теннер є однією із найхаризматичніших і непересічних особистостей Всесвітньої Ради Церков. Будучи представницею Англіканської церкви, вона неодноразово брала участь у різноманітних діалогах, зокрема під час Англікансько-Римського діалогу. За своє життя вона була активним членом ВРЦ. У 1974 р. стає членом Віри і церковного устрою, а уже з 1991 по 1998 є  модератором цієї групи. Вона також є членом Спеціальної комісії участі православних християн у ВРЦ ще з моменту створення в 1991 році.

Жінка живе у Стамфорді (Англія) та активно подорожує по світу задля поширення ідей екуменізму. Ще з 1982 року завдяки її діяльності Англіканська церква долучилася до Ради у християнській єдності. Через свою активну діяльність жінка стає генеральним секретарем Англіканської Церкви з 1991 по 1998 роки.

«У певному сенсі ніколи не було такого моменту, коли б я не була залучена до екуменізму. Сім’я мого батька була з методистів, натоміть родина матері належала до Римо-Католицької Церкви. Батьки ж були англіканами, але я росла, часто відвідуючи і методистські, і римо-католицькі меси. Та ще й під час війни ходила у недільну школу Івана Хрестителя. Таким способом ще з раннього віку я познайомилася із різними традиціями», – розповідає під час інтерв’ю газеті «Christian Today» Мері Таннер.

Та доленосною для жінки виявилося пленарне засідання комісії ВРЦ. Так вона розповідає під час інтерв’ю:

«В університеті я стала активним членом руху студентів-християн. Мій перший контакт з ВРЦ відбувся у 1974 році, коли запросили на пленарне засідання Комісії у справах віри і церковного устрою в Аккрі, Гана. Я пішла як довірений представник мого професора Джеффрі Лампі. Саме ця нарада стала доленосною для мене».

Завдяки своїй роботі, жінка була джерелом натхнення для багатьох учасників екуменічного руху. Вона продемонструвала, як саме потрібно шукати спільні риси у різних церквах, як можна вирішувати спірні питання, що перешкоджають єдності Церкви. Саме вона надихнула багатьох використовувати результати двостороннього та багатостороннього міжцерковного діалогу.

Не дивно, що саме цю жінку обрано однією із восьми президентів Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ) на 9-й Асамблеї в Порту Алегрі. За свою активну громадську діяльність 13 лютого 2008 року Мері Тендер отримує звання «Дама» ордену Британської імперії від англійської королеви. Її поважають у цілому світі, її працею захоплюються чоловіки.

Діяльність Мері Таннер є багатогранною, вона читала богослов’я в університеті Бірмінгема і викладала іврит Старого Завіту в Університеті Халла, в Брістольському університеті.

Її запросили професором у Генеральну семінарію Нью-Йорку, Тантурський Екуменічний інститут в Ізраїлі і Англіканський у Римі. Вона була удостоєна отримати почесний хрест офіцера ордена «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина». Король Швеції нагородив її орденом «Полярна зірка».

«За тридцять з лишком років наша сім’я жила в приході в приміському місті за межами Лондона. Моє співтовариство живить мене, і суспільство підтримує мою екуменічну діяльність. Будучи у різних містах, несу звістку про свою громаду, і приїжджаючи додому розповідаю про інші церкви. Я часто згадую, що океани роз’єднує, а євхаристія, від неділі до неділі, об’єднує, – ось чому так важливо працювати для повного євхаристійного спілкування», – розповідає жінка про свою діяльність.

Щоб відзначити відставку Мері Теннер після шістнадцятилітньої діяльності на пості генерального секретаря Церкви Англії, її прихильники видали книжку «Спільнота, єдність і причастя: есе на честь Мері Таннер», яка вміщує 26 творів щодо питань, винесених у назві.

Вікторія Дворянин

Фото: flickr.com, oikoumene.org

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...