Марк Цукерберг, засновник найпопулярнішої соціальної мережі у світі – Facebook. Він є наймолодшим мільярдером, геніальним програмістом у сірій футболці..., який у студентські роки зміг створити мережу, без якої важко уявити своє звичне життя. Попри величезні статки, цей чоловік – знаний філантроп.

Народився Марк Еліот Цукерберг у передмісті Нью-Йорка 14 травня 1984 року у містечку Вайт-Плейнс у родині лікарів. Мати Карен працювала психіатром, а батько Едвард – стоматологом.

Ще в школі хлопець цікавився інформаційними технологіями. Батько подарував перший ПК сину у 10 років. Це був 1994 рік. А вже у 12 років Марк, використовуючи Atari BASIC, створив простий програмний продукт «ZuckNet», який використовували для спілкування між членами сім’ї. Батько навіть встановив цю програму у себе на офісному комп’ютері та отримав можливість обмінюватися швидкими повідомленнями зі своїм асистентом про прихід нового пацієнта. Відтак, хлопець продовжив вдосконалювати свої уміння та створив комп’ютерну версію популярної на той час гри в США «Ризик».

Про геніальність хлопця може свідчити той факт, що репетитор Девід Ньюман, якого найняв Едвард Цукерберг, розгледівши талант сина, щоб той скерував юнака у потрібне річище, признався, що йому було важко бути попереду свого учня.

У старшій школі Марк створив програму Synapse – «розумний» mp3-плеєр, який формував плей-лист, вгадуючи музичні уподобання власника. Його функція полягала в тому, що пристрій вивчав інформацію про те, яку музику власник слухає в той чи інший час доби. Цукерберг запрограмував цю новинку для себе, але розмістив її в Інтернеті. Так, про неї дізнались такі корпорації, як Microsoft та AOL. Цією програмою зацікавились і, відповідно, розробником. Учневі школи запропонували працювати у топовій IT-компанії світу, але той відмовився, сказавши уже відому фразу на весь світ «натхнення не продається».

Марк Цукерберг виявився обдарованим не тільки в інформаційних технологіях. Йому подобалась математика, природні науки, і, особливо, вивчення мов. Крім рідної англійської, знає французьку, іврит, латинську та давньогрецьку мови. У школі наполегливо займався фехтуванням.

Перед вступом до університету, Марк вчився у престижній Академії Філіпса в Екстері (Phillips Exeter). У 2002 році після закінчення Академії подав документи до Гарвардського університету та обрав несподівану спеціальність – психологію. Але вже за деякий час він завоював репутацію комп’ютерного «ботаніка» у середовищі університету. На другий рік навчання Цукерберг створив програму CourseMatch. Ідея полягала у тому, щоб кожен студент свідомо міг вибрати дисципліну, яку хоче вивчати на досвіді інших студентів. Наступне творіння Марка став Facemash. На той момент Гарвард не мав відкритої бази цих студентів з фото і він вирішив змінити ситуацію. Запропонував керівництву створити щось подібне, але ті відхилили його пропозицію. Тоді винахідник зламав базу даних університету, завантажив фото студентів на свій сайт і запропонував обирати з двох фото – привабливішу. Серед студентів це набуло великої популярності. Але керівництво Гарварду вирішило закрити сайт. Попри це студентам ідея сподобалась, хоч були й такі, хто не бажав розміщення своїх фото без дозволу.

У лютому 2004 року розпочалась історія Facebook. Разом зі своїми друзями з Дастіном Московіцем, Крісом Хьюзом і Едурдом Саверіном Марк Цукерберг почав працювати над власною соціальною мережею. Хлопці запустили сайт з кімнати гуртожитку Гарвардського університету. Протягом кількох років звичайна студентська мережа стала улюбленим порталом мільйонів людей. Наприкінці 2004 року Facebook мав понад 1 млн користувачів.

Марк залишив навчання в університеті та повністю присвятив себе Facebook. Спочатку доступ до сайта мали лише студенти Гарварду. Швидко сайт став доступний для студентів інших університетів США та Канади. А згодом об’єднав студентські середовища різних країн світу.

Статки компанії почали стрімко зростати, здебільшого від розміщення банерної реклами.

Творець найпопулярнішої соціальної мережі відкрив офіс у містечку Пало-Альто, в штаті Каліфорнія. У липні 2015 року кількість користувачів Facebook у світі становила 1,5 млрд осіб. Щодня свої акаунти відвідує 968 млн людей. Як повідомляє сайт Alexa, ця соціальна мережа є другим за відвідуваністю сайтом у світі та шостим за відвідуваністю сайтом в Україні. Facebook функціонує 70 мовами світу…

У житті Марка Цукерберга не обійшлося без скандалів і судових позовів. Перед запуском Facebook, Марку запропонували розробити сайт HarvardConnection його однокурсники. Він погодився, але так і не реалізував обіцяне, а всі сили віддав своєму дітищу на ім’я Facebook. Відтак, після вдалого запуску цієї соціальної мережі, його однокурсники подали до суду на Цукерберга. Усі судові тяганини, які тривали близько 4 років, Марк пережив. Але попри це, його особа надалі є на слуху. Його життя навіть екранізували у фільмі режисера Девіда Фінчера «Соціальна мережа».

У 2012 році Марк одружився з Прісцілою Чан, яка на той час вчилась на педіатра. З нею він познайомився ще на другому курсі університету. Рік тому дружина народилу доньку. Чоловік після народження доньки заявив на весь світ, що пожертвує 99 % належних йому акцій Facebook на благодійність (це близько 45 млрд доларів) – заснував для цього нову організацію «Ініціатива Чен-Цукерберг» і має намір контролювати її діяльність.

Ще у грудні 2010 році засновник Facebook приєднався до філантропічної ініціативи Ворена Баффета, Білла Ґейтса та Джорджа Лукаса, які частину статків віддають на благодійність. У 2012 році Марк пожертвував 500 млн доларів на розвиток молодих компаній.

Два роки тому Марк Цукерберг запустив новий проект Internet.org. І в нього, як завжди, амбітна ідея – дати можливість 5 млрд людей на планеті користуватися Інтернетом, якого у них ще немає. І Facebook хоче реалізувати цей масштабний проект за рахунок запуску супутників.

Підготувала Олеся Барчук

Використані джерела:

https://uk.wikipedia.org/wiki/Facebook

https://uk.wikipedia.org/

http://www.seoded.ru/istoriya

http://allreport.ru

Фото:

uxlux.net

http://ain.ua/

http://www.towave.ru/

ej.by

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...