Більшість українців вважає себе традиційними християнами, до того ж, православними. Тому ми звикли до Літургії і проповідей у консервативній Церкві, але у західному світі є багато проповідників та пасторів, які прославляють Бога різними мовами і різними методами. Цим проповідникам притаманні харизматичні проповіді, які для нас можуть здаватися дивними та чужими. Переважно так проповідують протестантські пастори, хоча в останні десятиліття харизматичні рухи почали поширюватися і серед католиків, а звідти і серед греко-католиків та навіть православних.

Одним із найвідоміших емоційних і харизматичних проповідників серед протестантських спільнот є баптист Біллі Грем. Народився майбутній проповідник 7 листопада 1918 року поблизу міста Шарлот у Північній Кароліні (США), у родині фермера.

Його батьки належали до Американської Реформованої Пресвітеріанської Церкви, щонеділі відвідували церкву, однак, не були надто побожними. Тож на його духовне виховання та подальшу долю значно вплинула зустріч із мандрівним проповідником Мордехаєм Хемом, який вразив його емоційністю проповідей і тлумаченням Біблії. На його проповідь Біллі Грем прийшов якось разом із батьками, а після почутого вирішив змінити своє життя і присвятити його Богу.

Після закінчення школи він працював продавцем, далі розпочав навчання у Коледжі Боба Джонса, а потім вирушив до Флориди, де вступив до Біблійного Інституту. Неподалік його інституту був невеличкий острів, куди Біллі Грем часто перепливав на човні і проповідував Біблію тваринам, після чого зрозумів, що має стати проповідником. У 1939 році Біллі Грем прийняв рукоположення і став пастором Баптистської Церкви. А через чотири роки завершив навчання у Вітонському коледжі в Іллінойсі. У цьому коледжі він також познайомився зі своє майбутньою дружиною – дочкою місіонера-хірурга з Китаю. Одружилися вони через два місяці після закінчення коледжу. Тоді ж Біллі Грем разом з Джорджем Беверлі Ші та своєю дружиною почав вести регулярні передачі на Чиказькому радіо.

У 1947 році Біллі Грем пише першу книгу, яка стала американським християнським бестселером «Заклик молоді до Христа». Але найбільшу популярність Біллі Грему в Америці принесли зустрічі у Лос-Анджелесі. Вони настільки мали попит, що їх продовжили з кількох днів до восьми тижнів. На його проповіді з’їжджалися люди зі всієї Каліфорнії, щоб послухати, як молодий баптистський пастор емоційно та цікаво проповідує Євангеліє. Так Грем став одним із релігійних осіб національного масштабу. А після зібрань на стадіоні у Лондоні, які за його участю тривали три місяці, став популярний у всьому світі.

Загалом Біллі Грем проповідував Слово Боже у 85 країнах світу, на всіх п’яти континентах. Десятки мільйонів людей відвідали його служіння. У Сеулі (Південна Корея), наприклад, його проповідь зібрала близько 1 мільйона 250 тисяч осіб. Наразі ще ніхто не проповідував християнство більшій кількості людей, за винятком хіба Папи Івана Павла ІІ. Пастор побував та доніс слово Боже навіть у Китай та КНДР – країни, де відкрита проповідь Євангелії заборонена.

Відвідував Біллі Грем також Радянський Союз, неодноразово бував у Москві. Як почесний гість Російської Православної Церкви Грем приїжджав на святкування 1000-ліття хрещення Русі. Проповідував у Православних і Баптистських Церквах Москви та Києва. На зустріч із ним у Києві зібралося близько 15 тисяч осіб.

Євангелист користується повагою керівників багатьох держав світу і саме це дало йому змогу відвідувати країни Східної Європи: Угорщину, Румунію, Польщу та тодішню Чехословаччину. Під час свого перебування в цих країнах він усіляко підтримував місцеві церкви й обговорював з політичним керівництвом питання релігійної свободи.

Насамперед Біллі Грем проповідує, що Бог любить людей і не хоче, щоб хто-небудь загинув, але щоб усі спаслися. Також він не боїться говорити людям правду про їхні гріховні думки й учинки, які є перешкодою на шляху до Бога. Покаяння, довіра Богові, прийняття Спасителя і вічна надія, яку подарував Ісус Христос, перемігши смерть – основні теми проповідей пастора. На думку Біллі Грема, християнське життя дане нам Богом – це нове життя ,у якому ми вміємо співчувати знедоленим і не бути байдужими.

Основний месидж, який намагається донести проповідник – це навчання про народження людини згори. Біллі Грем вважає, що народження згори – це своєрідне переродження кожної людини, яка думає, що прийшов її час служити Богу. Тому кожен може змінити своє життя на краще і розпочати служіння Ісусу Христу.

Його проповіді дуже харизматичні та цікаві. Вони вражають молодих віруючих і зароджують у них величезне бажання йти, як заповідав Господь й «навчити всі народи...», а у зрілих християн запалюють полум’я любові до свого народу.

Біллі Грем також засновник євангелізаційної асоціації (ЄАБГ), яка розпочала займатися місіонерською діяльністю серед американського та світового суспільства. Він завжди намагався йти у ногу з часом і тому враховував потреби людей і технічні можливості, як-от радіо, телебачення, а згодом і супутниковий зв’язок. Завдяки цьому ЄАБГ вдалося охопити проповіддю ще більше людей. Уже понад 50 років по всьому світу транслюють недільну радіопрограму «Час Рішення», публікують газетну колонку «Моя відповідь», виходить журнал «Рішення», який є офіційним виданням Асоціації та діє кінокомпанія World Wide Pictures.

Відомий проповідник є ініціатором численних програм з навчання, таких як «Школа благовістя», яка зазвичай проводиться напередодні євангелізаційних заходів місії в різних країнах світу.

Біллі Грем написав кілька десятків книг, які вийшли мільйонними тиражами, більшість з них перекладено іншими мовами, включно з українською.

Він також лауреат численних премій та нагород. На честь всесвітньо відомого євангелиста уже названа вулиця в окрузі Клівленд, штат Теннесіта в місті Шарлотта (Північна Кароліна), а також відкрито триметровий пам’ятник у американському місті Нешвиллі, де Грем з відкритою Біблією в руках стоїть біля хреста.

Крім того, політики, знаменитості та релігійні лідери, на яких вплинув євангелист і його послання розповіли свої історії про Біллі Грема у книзі про проповідника.

У Біллі Грема є п’ятеро дітей, дев’ятнадцять онуків і чотири правнуки. У 50-ті роки родина Гремів оселилася у Монтріті (Північна Кароліна), де мешкає і нині.

У свої 97 років д-р Грем і далі веде активну духовну й літературну діяльність та проповідує Євангеліє. І хоч уже не може подорожувати, його діти продовжують місіонерську справу. Зокрема син, Франклін Грем Молодший, є теж всесвітньовідомим проповідником. І буквально кілька тижнів тому відвідав Фестиваль надії у Львові, де зібралося близько 30 тис. учасників, щоб поділитися з усіма мешканцями області звісткою надії, що ґрунтується на християнських цінностях.

Життя Біллі Грема є прикладом народження згори, адже він увірував у слова Євангелія і став на істинний шлях спасіння. 

Анна Грапенюк

Фото: з мережі Інтернет

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...