У Львові від 2 до 4 жовтня 2019 року відбудеться традиційна подія міста – Всеукраїнський суспільний форум ХІІ Екуменічний соціальний тиждень. Тема: «Відповідальність vsпопулізм».  

Ініціатор та головний організатор Форуму - Інститут екуменічних студій Українського католицького університету

Співорганізатори – Український католицький університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація, НУ «Львівська  Політехніка».                 

Партнери Форуму: Львівський обласний благодійний фонд «Немовля», дизайн-студія етнічного одягу «SVITLO», платформа розвитку громади «Ідея міста».

Координатор Форуму Оксана Іленьків пояснює, чому «відповідальна» тема  передає головне повідомлення буремного сьогодення. «Наша мета – розкрити для українського суспільства роль і значення поняття «відповідальність» та навчити розуміти свій потенціал у майбутньому державотворенні через призму власного «Я» та особистої відповідальності кожного із нас». Також організатор зазначає, що ця тема завжди буде актуальною,  адже  відсутність відповідальності може породити популізм. Це два невід'ємні фактори, які між собою тісно взаємопов'язані.

1 вересня (за Григоріанським календарем) і 14 вересня (за Юліанським) Східні Церкви святкують початок церковного року (Індикт). Пригадую, ще коли була школяркою і до закінчення навчання новий рік підсвідомо починався у вересні. Так є і в Церкві, але освіта тут ні до чого. Повний релігійний рік триває від 14 вересня (1 вересня) до 13 вересня (31 серпня).

Вересневий початок нового церковного року характерний лише для Церков Східної традиції. Церкви Західного обряду розпочинають його першою неділею різдвяного посту (Адвенту). Вже з VIIIстоліття на Сході з’являються згадки про 1 (14) вересня як церковне свято, яке має свою окрему службу.


(до Дня дружби)

Де немає любови,

покладіть любов і знайдете любов.

Святий Іван від Хреста

Нам говорили, як має бути. Настановляли, якими маємо бути. Часто картали: «так не має бути». Між отими «має» і «не має» важко взагалі бути. Ми виросли зі страхом проштрафитися в гонитві за примарними ідеалами. Тому втікаємо в різноманітні імітації життя: у віртуальну реальність, прокрастинацію, самотність, трудоголізм, усілякі залежності.

(До Дня Батька в Україні)

Що дорослішою стаю, то більше розумію, наскільки потребую Тата. Уже створивши свою сім’ю, розумію – для Батька ти завжди будеш маленькою дівчинкою з косичками. Навіть у 22, 32 чи 42 роки.

Для мене усвідомлення важливості Батька прийшло з часом. Татова постава дещо повчальна, можливо трохи сувора, але водночас він лагідний і добрий, з великим бажання виховати у тобі характер, навчити бути людиною. Навчити життя.

Травень - місяць Матері Божої. Найкращий приклад матері - Богородиця.

Материнство Богородиці можна описати словом «так»!

 1. Так Божій Радості! Для світу це може видатися ризиком. Та коли Господь з тобою, усі, кого Він тобі довірив, — це радість! Маріїн дух радіє в Бозі — Її Спасі.

 2. Так Божій Силі! Марія називає Бога Потужним, а Його діяння — великим: «велике вчинив мені Потужний». Радо відважується на виклики від Господа: «нехай буде мені згідно зі словом Твоїм!».

 3. Так власному безсиллю. Дозволяє, щоби сила Всевишнього Її огорнула. Вона — донька, яка сидить на колінах Небесного Отця. Споглядає міць Його рамена.Дозволяє Богові пригортати Її до Себе. Не намагається справити на Бога враження: захоплена Творцем. Не доводить світові свою важливість: усе важливе в Бозі.

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...