Травень - місяць Матері Божої. Найкращий приклад матері - Богородиця.

Материнство Богородиці можна описати словом «так»!

 1. Так Божій Радості! Для світу це може видатися ризиком. Та коли Господь з тобою, усі, кого Він тобі довірив, — це радість! Маріїн дух радіє в Бозі — Її Спасі.

 2. Так Божій Силі! Марія називає Бога Потужним, а Його діяння — великим: «велике вчинив мені Потужний». Радо відважується на виклики від Господа: «нехай буде мені згідно зі словом Твоїм!».

 3. Так власному безсиллю. Дозволяє, щоби сила Всевишнього Її огорнула. Вона — донька, яка сидить на колінах Небесного Отця. Споглядає міць Його рамена.Дозволяє Богові пригортати Її до Себе. Не намагається справити на Бога враження: захоплена Творцем. Не доводить світові свою важливість: усе важливе в Бозі.

  4. Погоджується чекати на Бога. Знає, що Всевишній усе відає. На кожному з нас Його око. Тому не грає в здогадки: «Чому це сталося зі мною?», «Навіщо Бог це допускає?». Впевнена, що Господь виконає обіцяне.

  5. Погоджується думати. Марія цілковито в Слові. Її спосіб мислення — це роздумування. Прагне лиш одного — пізнавати Творця. Але й у цьому нежадібна. Не панікує, що не розуміє Божих слів. Своє нерозуміння довіряє Богові. І вдячно приймає Слово.

 6. Так Любові! Господь попереджає: «Меч душу прошиє самій же тобі, щоби відкрились думки сердець багатьох!». Вона знає, що легко не буде. Але Її серце прагне, щоби Любов розгорілася. Спопелила тривогу, самотність і розпач багатьох.
7. Так убогості! Не привласнює те, у що вкладає. Віддає єдину Дитину. Богові найліпше! Віддає, бо відає, що насправді Бог нічого не потребує.
8. Так спільноті! Не погорджує людьми, коли Їй добре. Не втікає від людей, коли Їй зле. Бачить потреби інших. Її тихе «Вина не мають!» знаменує початок Ісусовим чудесам. Кожну потребу Діва звіряє Богові. І терпеливо чекає.
9. Так хресту! Їй легше було би самій піти на хрест, ніж бачити муки Ісуса. Та Вона знає, що тільки Христос відкупить людство. Діва під хрестом має відвагу відпустити. Бути безмовним свідком.

10. Так неприйнятному! На хресті неважливого не говорять. Кожен подих вимагає колосальних зусиль. За мить до смерті Ісус проголошує Марію матір’ю тих, кого Він відкупив: «Ось мати твоя!». Матір’ю всіх нас, грішних, жорстоких і нерозумних. Вона приймає тебе у Своє лоно, як колись Ісуса.

11. Так очам віри! Вірить у воскресіння. Не йде до гробу з жінками. Думаю, що саме Їй першій з’явився воскреслий Ісус у таємній кімнаті Її серця.
12. Так Церкві! Марія — храм Святого Духа — чекає з апостолами на П’ятдесятницю. На звільнення багатьох. Служить Церкві.

 

Катерина Воїнська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...