Моніторячи події ХХI сторіччя, складається враження, що людство остаточно втрачає автентичну пам’ять. Пам’ять як усвідомлення того, що таке людина, як нею бути. Як з нею бути.

Історія налічує безкінечну кількість спроб людства опам’ятатися. Одна з них – День прав людини як спомин про здорову взаємодію людей. Перечитуючи Загальну декларацiю прав людини, яку Генеральна асамблея ООН проголосила 10 грудня 1948 р., натрапляю на багато добрих настанов. І від контрасту між написаним і реальним стає дуже сумно.

16 листопада оголошено ЮНЕСКО у 1995 році Міжнародним днем толерантності, з нагоди 50-річного ювілею цієї організації. День терпимості відзначається щорічно 16 листопада.

Кожен з нас прагне, щоб його розуміли, а ще краще – прийняли. Але зазвичай ми це застосовуємо тільки в свій бік – прагнемо, щоб толерували нас, з розуміння та повагою ставились до наших принципів і переконань. Але якщо чужі принципи і переконання не збігаються з нашими, чи ми ставимось з розумінням?

3–6 жовтня 2018 року у Львові відбудеться традиційна подія міста – Всеукраїнський суспільний форум «ХІ Екуменічний соціальний тиждень». Тема: «Молодь. Віра. Покликання».

 Організатори присвячують Тиждень молоді як рушійній силі українського суспільства. Координатор Форуму Оксана Іленьків керівник проекту пояснює, чому «молодіжна» тема передає головне повідомлення буремного сьогодення. «Якщо навіть значна частина українського суспільства багато в чому зневірилась, перебуває в стані своєрідної апатії, депресії, то молодь залишається рушієм позитивних змін, досі плекає надію на краще майбутнє. І не лише словами, але й справами, креативними ініціативами демонструє, що маленькими кроками можна прямувати до великої перемоги; що людина, сповнена ентузіазму, з добрим серцем і чистим сумлінням здатна зруйнувати будь-яку аморальну систему із маргінальним світоглядом. Але найважливіше – українська молодь щиро вірить у Бога».

Без усвідомлення свого покликання ми, як невстановлені пральки. Великі й спроможні, але стоїмо без діла, наче старий непідйомний комод. Тільки той, хто тямить у водопроводах і пральках, може оживити цю машину. І без інструкції тут ніяк.

Інструкцією християнина є Боже Слово. Бог хоче, щоб усе сотворене стало текстом Благовісту. Кожен покликаний бути конкретним і неповторним Словом Творця на землі, живим і діяльним. Як розпізнати це унікально-моє, яке насправді є Його (від Нього)?

(з нагоди святкування пам’яті Первоверховних Петра та Павла)

 

Бог отців наших вибрав тебе,

щоб ти волю його зрозумів (…).

Будеш ти свідком Йому перед усіма людьми

Дії 9: 10

 

Що могло поєднати освіченого фарисея Савла та простого рибалку Симона? Ревного гонителя християн та одного з найближчих Христових учнів? «Недородка» (1 Кор. 15, 8) та «Скелю»? Того, кому Ісус з’явився аж по Вознесінню, і того, хто бачив Учителя переображеного, тривожного, воскреслого та прославленого?

Павло переслідував «Дорогу». Петро тричі Її зрадив. І з такими Господь захотів будувати свою Церкву. Бог вибрав і покликав до апостольства саме «малого» Павла та «великого» Петра. Тих, які хибили, але неодмінно каялися, наверталися, не здавалися – горливо звіщали Добру Новину. 

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...