Продовження теми. Інститут екуменічних студій зародився у стінах Українського католицького університету і вже 10 років активно працює в Україні. Інститут – це перш за все цікаві, енергійні та мотивовані люди, які готові змінювати себе і світ, які не задовольняються малим, але прагнуть більшого. ІЕС – це постійні зустрічі з різноманітними людьми: студентами і викладачами, єпископами і мирянами, вірянами та атеїстами, людьми з України та з усього світу. Це енергія нових ініціатив, атмосфера відкритості та діалогу. Адже принцип «єдність у різноманітності» втілений у життя – працівники інституту належать до різноманітних християнських традицій.

Люди, які працюють тут, є рупором діяльності ІЕС, і саме вони можуть найповніше охарактеризувати ІЕС, відкрити таємниці успішної роботи і просто поділитись своєю щоденною роботою.

Духівник ІЕС о. Роман Фігас, координатор англомовної Програми дистанційного навчання екуменічних наук, працює в ІЕС уже 8 років. Для нього інститут – це не готові відповіді, але спільний пошук. «Ми працюємо над різноманітними освітніми, соціальними та медійними проектами. ІЕС – це інституція, яка ламає стереотипи і намагається будувати мости довіри і співпраці. Протягом 10 років інститут багато змінювався, оновлювався, з одного офісу ми переселилися у чотири, більше як удвічі збільшилась кількість працівників і проектів. Однак дружба як основна екуменічна цінність була і залишається в основі діяльності ІЕС». – розповідає о. Роман Фігас.

Отець Роман є також засновником християнського онлайн-календаря. «Сайт екуменічного календаря є найбільш відвідуваним сайтом нашого інституту. Він має подвійне значення. Теоретичне, адже показує те, що спадщина східних Церков є спільною як для греко-католиків, так і для православних, і те що ми живемо одним молитовним ритмом, молимося однаковими молитвами. Практичним завданням сайта є те, щоб кожен міг почерпнути з багатства літургійного життя Церкви, щодня прочитати Слово Боже, помолитися тими молитвами, якими молиться Церква сьогодні», – додає о. Роман.

Україномовному онлайн-навчанню на ДМПЕН віддає увесь робочий час Тарас Курилець, ліцензіат з богослов’я Папського університету св. Томи Аквінського в Римі. Саме він координує навчальний процес дистанційно і допомагає усім охочим здобувати екуменічну освіту магістерського рівня.  

Координатор Екуменічного соціального тижня Марія Кандиба почала працювати над суспільним форумом два роки тому. «Можливо зазначу на банальних речах, але насамперед я познайомилась із дуже цікавими людьми, інтелектуалами, співпраця з якими спонукає мене до вдосконалення та саморозвитку. Я відчула дружню підтримку від колег на початку роботи в ІЕС, і, маючи досвід роботи в кількох професійних колективах, дуже ціную доброзичливу атмосферу в колективі. – вважає Марія Кандиба і додає. – Занурившись у повсякденні клопоти організаційної роботи, деколи не помічаєш тих змін, які відбуваються навколо. Іноді є якісь завищені очікування, і хочеться максимального результату за найкоротші терміни. Тим не менше, якщо практичні зміни і не побачиш через місяць–два після Екуменічного соціального тижня, то за роки проведення Форуму зміни є помітними. Передовсім це зміни у свідомості людей – і це найважливіше».

Заступник директора ІЕС Ірина Роговська опікується Магістерською програмою екуменічних наук уже багато років і займається також Річною сертифікатною програмою “Медико-психологічний та соціальний супровід осіб з особливими потребами”. Ця тендітна жінка очолює навчальний процес на цих програмах і гуртує молодь. «Навчання на МПЕН – це можливість отримати знання з богословських дисциплін, вдосконалити знання з іноземних мов, брати участь у міжнародних конференціях, семінарах та соціальних проектах, стати учасником волонтерських програм за кордоном», – ділиться Ірина Роговська. Допомагає їй цій непростій роботі методист Уляна Федорович, для якої студенти стають друзями і не один випуск пам’ятає її віддану працю в організації навчання.

Але все ж, без талановитого керівника колектив не був би таким дружнім і згуртованим. Завдяки директору Галині Бохонко ІЕС є сучасним і цікавим. «Наш інститут дещо відрізняється від традиційних наукових інститутів. В основу нашої праці покладено не наукові здобутки, а людські стосунки. Стосунки у нашому колективі, стосунки зі студентами та викладачами, з волонтерами, партнерами та благодійниками. І власне такий підхід дає нам змогу втілювати проекти, розпочинати нові напрями діяльності, робити публікації.  Бажаю інститутові нових звершень, нових знайомств, цікавих проектів», – акцентує директор ІЕС Галина Бохонко.

Загалом в Інституті екуменічних студій протягом цього десятиріччя працювало і працює чимало відкритих, щирих та добрих людей. Вони займаються різними проектами та програмами, спільно докладають зусиль до того, щоб відродити усвідомлення того, що всі ми є християнами, незалежно від конфесійної належності, і у дружбі відкриваємо дар єдності. Отож вітаємо ІЕС з 10-річчям і бажаємо нашому інституту звершити багато добрих справ.

Ми бажаємо Інституту екуменічних студій:

Отець Роман Фігас, координатор англомовної Дистанційної магістерської програми екуменічних студій: «Перед екуменічним рухом сьогодні багато викликів, однак Господь відкриває також і багато нових нагод, перспектив. За час праці інституту багато людей довідалось про екуменізм чи змінило свій погляд на цей всесвітній рух. Зичу нашому інститутові, щоб був і надалі місцем зустрічі. Щоб ІЕС був свого роду закваскою, яка буде здатною змінювати християн, яка постійно, енергійно та творчо збуджуватиме їхнє бажання до єдності Церков».

 

Отець Михайло Димид, доктор східного канонічного права, викладач Українського католицького університету: «Під час Майдану ми побачили, що немає вже стін між Церквами: всі разом молилися, одне одному допомагали, ніхто не критикував одне одного, шукали спільних стежок, спільно свідчили про Христа, який був на Майдані вбитий. З одного боку, на сході України ми бачимо, що є новомученики у протестантських громадах: вони вірять, вони є практикуючими християнами, а з іншого боку, вбивць (бойовиків, - уточн.) провадять священики інших Церков. Так що помітний великий контраст. Інститут екуменічних студій є тим інститутом, який покликаний на основі тих конфліктів шукати Господніх стежок, допомагати Церквам не боятися відкриватися. Вітаю з десятиліттям Інститут екуменізму, вдячний Антуанові Аржаковському, о. Іванові Дацьку, всім працівникам і колегам. Дуже радий, що викладаю в ІЕС. Нам треба посилити нашу працю і більше відкривати надію людям».

Тарас Антошевський, директор РІСУ: «Інститут екуменічних студій не був таким успішним, якби не зародився у стінах УКУ. Бо в нашому університеті сама атмосфера є екуменічною, сюди сходяться люди різних конфесій і вільно співживаються. Я хочу побажати ІЕС відкривати щось нове, бо нам дуже бракує вартісних соціологічних досліджень у сфері міжконфесійних стосунків, як, до прикладу, дослідження в окремих селах і містах, що їх захищали студенти в ІЕС свого часу».

 

 

Отець Ігор Бойко, ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа: «Тим, що ви робите в ІЕС, змінюєте це суспільство в добрий бік. Майбутнє України залежить від того, якою молодь буде сьогодні. Якщо ваш інститут через викладання, через навчальні програми вкладає в серця молодих людей знання, ви змінюєте це суспільство на краще, з цим я вас вітаю».

 

 

Наталя Климовська, проректор з розвитку та комунікацій УКУ: «Це великий дарунок, що Антуан Аржаковський опинився у нашій Церкві, у нашому університеті, що він об’єднав нас навколо ідеї екуменізму. Навіть після його від’їзду інститут далі працює і роботи у нього ще дуже багато. Я вважаю, що інститут ще дуже молодий, всього 10 років, але вже стільки здобутків! Я вірю в його успіх і бажаю ще більше здобутків на ниві екуменізму».

 

 

Підготувала Олеся Барчук

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...