Простягти руку допомоги тому, хто цього потребує, не відвертатися від ближнього, стати другом для самотньої людини, допомогти подолати залежності, думати про ув’язнених та хворих – це ще зовсім не повний перелік того, що роблять працівники та волонтери потужної світової католицької доброчинної  організації «Карітас».

До міжнародної родини нині належать 165 національних організацій, які щороку допомагають понад 25 мільйонам людей у двохсот країнах світу. Саме слово «сaritas» означає любов і милосердя, співчуття та благодійність. Історія «Карітасу» сягає 1897 року, коли католицький священик у м. Фрайбург (Німеччина) започаткував першу таку організацію, а згодом почали утворюватися подібні в інших країнах Європи та поза її межами.

В Україні перші організації «Карітасу» зароджувалися ще в 1991 році після здобуття незалежності. «Спочатку це була ініціатива греко-католицьких громад у Західній Україні. Найчастіше вони розподіляли гуманітарну допомогу. Та згодом виникла потреба розширити напрями своєї діяльності, що й привело до створення міжнародного благодійного фонду «Карітас України». Офіційно його заснували у 1994 році», – розповідає менеджер зв’язків із громадськістю Надія Чорна.

Завдяки діяльності «Карітас України» на сьогодні сформована та розширюється мережа місцевих благодійних організацій, розвивається співпраця з вітчизняними та європейськими партнерами. У 1999 році «Карітас України» став повноправним членом міжнародної конфедерації Caritas Internationalis та «Карітас Європи». Сьогодні Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» складається з близько двадцяти регіональних організацій, розташованих у восьми областях України. До проектів залучено майже тисяча працівників та волонтерів. Впродовж останніх років його річний бюджет становить приблизно мільйон євро, втім 94–97% цих коштів  надходить з-за кордону.

«Український бізнес, держава і пересічні громадяни повинні відчути відповідальність за потребуючих ближніх і проявити солідарність, підтримку слабших за себе. Це стане каталізатором суспільних, політичних, економічних і культурних змін у нашій країні, сприятиме євроінтеграції України. Що властиво «Карітасу України», – попри велику фінансову потребу, – ми не підлаштовуємось під вимоги донорів, не змінюємо формату і напрямів діяльності, своєї ідеології. З іншого боку, чітко усвідомлюємо важливість виділення пріоритетів, сфокусованості та удосконалення якості роботи наших організацій», – написано у річному звіті «Карітас України».

Упродовж двадцятилітньої діяльності МБФ провадить масштабну благодійну діяльність для тих, хто в потребі, за чотирма основними напрямами: допомога дітям і молоді, сім’ям; охорона здоров’я; соціальні проблеми міграції; допомога в кризових ситуаціях. Ці сфери мають широкий спектр послуг: це реабілітація та інтеграція неповносправної молоді, опіка над дітьми трудових мігрантів, допомога в лікуванні онкохворих, домашня опіка людьми похилого віку, профілактика та опіка людьми, що живуть з ВІЛ\СНІДом. Завдяки багатоаспектній діяльності, значному досвіду і широкій мережі регіональних організацій «Карітас України» щороку охоплює своєю роботою декілька тисяч осіб, що в потребі, зокрема надає їм матеріальну і соціальну допомогу, психологічну підтримку, захищає їхні права та реінтегрує їх. Це реалізовує світову стратегію «Карітасу» у боротьбі з бідністю, робить важливі соціально-економічні зміни в сучасній Україні, сприяє розвитку громадянського суспільства.

«Уся наша діяльність здійснюється на християнських засадах і цінностях. Проте це не означає, що ми надаємо допомогу винятково греко-католикам. Ми не звертаємо уваги на віровизнання, соціальне становище, етнічне походження. Цьогоріч, зокрема, ставимо акцент на програму “Домашня опіка”. Завдяки грошовим надходженням іноземців опікуємося самотніми людьми похилого віку», – запевняє Надія Чорна.

Крім того, сюди можуть звернутися ті, хто потребує консультації щодо догляду за хворими родичами, потребують одягу чи харчів, не мають можливості випрати свої речі, зрештою, не знають, куди звертатися у кризовій ситуації. Тут завжди допоможуть і підкажуть, що робити далі. При благодійному фонді діє випозичальня реабілітаційного обладнання, що іноді необхідне хворим або літнім людям. Кожен, хто потрапив у скрутну життєву ситуацію (незалежно від віку), може звернутися сюди і абсолютно безкоштовно позичити його.

«Це можуть бути протипролежневі комірчасті матраци і подушки, пневматичні чаші для миття голови, подушки для підтримки шиї, туалетні крісла, інвалідні візки, двоколісні ходунки, чотирьохопорні палиці тощо. Маємо обладнання лише для дорослих! Випозичальний термін діє місяць, але за потреби його можна продовжити. З людиною, яка позичає обладнання, складаємо зобов’язання на його використання. Вимагаємо лиш вказати адресу і контактний телефон. Інколи люди подають ще й паспортні дані, виписку з лікарні. Маємо до випозичальників єдине прохання – не нищити обладнання», – каже регіональний керівник мережі заходів підтримки центрів «Домашньої опіки» в Україні Ірина Старовецька.

Щороку «Карітас України» проводить різноманітні благодійні акції. Це «Різдвяна свічка», «Великодній кошик», «Святий Миколай іде до сиріт», «Шкільний портфелик». Поки що більшість коштів надходить з-за кордону, проте працівники українського «Карітасу» сподіваються, що настане такий час, коли й заможні українці не будуть відвертатися від знедолених та допомагатимуть фінансово.

Адреси організації

Вікторія Дворянин

Фото автора

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...