11 Екуменічний соціальний тиждень «Молодь. Віра. Покликання» набирає обертів. Щомісяця в межах Форуму команда Інституту екуменічних студій проводить відкриті лекції, дискусії та зустрічі, під час яких обговорюють проблемні питання для української молоді. У травні в межах форуму відбудеться зустріч з українською журналісткою, юристом, дружиною Мирославою Гонгадзе. Захід відбудеться у п’ятницю, 11 травня, в малый сесійній залі Львівської міської ради о 15 годині.

Мирослава Гонгадзе головний редактор і керівник Української редакції Всесвітньої служби «Голосу Америки» (ВашингтонСША) і ведуча телевізійної інформаційної програми «Час-Time», яка транслюється в Україні на частотах «5 каналу». Вона працює з молоддю вже багато років і знає, які проблеми її «переслідують». Саме про це буде розмова далі.

 – Пані Мирославо, охарактеризуйте сучасну українську молодь, будь ласка.

– Я живу і працюю у Сполучених Штатах Америки уже 18 років, покоління сучасної української молоді виросло без мене, тому не зовсім правильно мені характеризувати чи оцінювати їх. Поділюсь лише спостереженнями від своїх коротких наїздів в Україну і тих молодих людей, які приїжджають у США.

Ті молоді люди, які трапляються на моєму шляху, – надихають. Вони активні, вмотивовані, розумні, відкриті до світу. У них набагато менше внутрішніх та зовнішніх обмежень, щоб творити своє життя таким, яким вони його хочуть бачити. У колективі української служби «Голосу Америки» половина команди – молодь до 30 років. Вони – прекрасні, талановиті, швидкі, творчі, продуктивні. Я люблю молодь, та й сама себе вважаю молодою, мені 45, але 45 – це нові 25. Так що зараховуйте мене до молоді такожJ.

 –  Порівняйте, будь ласка, сучасну українську молодь 2025 років з молоддю вашого віку 20 років тому. Чим відрізняються ці покоління?

– Думаю, з моїм поколінням у сучасної молоді набагато більше спільного, ніж з іншими. Ми також будували нову Україну на початку 90-х, були повні натхнення і мали багато свободи. Порівняно зі сучасним поколінням, нам не вистачало навичок, знань та досвіду. Сучасний світ інформаційних технологій робить світ набагато відкритішим, можна вчитись, не виходячи з власного помешкання у кращих університетах світу, слухати лекції за допомогою інтернету, працювати онлайн. У нас таких можливостей не було, зате ми мали більше обмежень.

 

  Чи творить сучасна молодь те суспільство, яке ми хочемо мати? Поясніть, чому.

– Звичайно творить, бо діє. Але у кожного своє бачення, яким має бути це суспільство. Кожен може і має плекати свою долю, свій успіх, своє щастя, а з нього складеться суспільний успіх і суспільне щастя. Ми контролюємо лише власні думки, рішення та дії. Тому мені здається, важливо, окрім глобальних та національних викликів, насамперед сконцентруватись на власному поступі і власних досягненнях.

 – Порівняйте молодих українців з молодими американцями. Як чинять перші, але не роблять другі? І навпаки.

– Порівняти не можу, але які молоді американці скажу. Ті, які хочуть досягти успіху у житті, – шалено працьовиті, відкриті й освічені. Я не можу змагатись з ними в знаннях чи продуктивності. Швидкість і якість їхньої роботи вражає. У нових політичних умовах американська молодь ніби прокинулась, активізувалась і бере справи в країні у свої руки. Гляньте лише на протести та ралі за обмеження на продаж зброї чи рух «Me too». Це покоління, яке готове діяти.

Серед старшого покоління побутують різні думки. Одні кажуть, що сучасна молодь дуже активна, діяльна, і за майбутнє можна не переживати. Існує протилежна думка – молодь бачить тільки те, що потрібно їй, «просиджує» час у соцмережах... Яка Ваша думка з цього приводу?

– Я належу до тих, хто має віру в сучасну молодь. У мене є 21-річні дочки у США і молоді племінники в Україні. Вони вселяють велику надію. Діти мають бути кращими  за своїх батьків, якщо батьки вклали в них душу. На мою думку, діти незалежної України, які вже продемонстрували свою готовність відстоювати свободу, пережили дві революції, багато з яких Помаранчеву на спинах своїх батьків, на Майдані, а потім і самостійно, віддаючи своє здоров’я та життя таке покоління не зламне.

 – Молодь у наш час перебуває на шляху роздоріжжя: одні перекваліфіковуються, бо не вдалось самореалізуватись за допомогою першої професії чи здобути відповідного фінансового забезпечення, інші – емігрують, знаючи, що в Польщі чи Італії тяжкою працею можна здобути те, чого хочеш, треті все ж намагаються працювати на батьківщині і будувати... Щоб Ви порадили тим молодим людям, які зараз на цьому роздоріжжі?

– Подібні виклики існували у всіх поколінь. Єдина рекомендація – це прислухатись до самих себе, у кожного свій шлях і своя доля, кожен має вибір. Головне – не зупинятись, хоча би малими кроками рухатись вперед. Найголовніша перепона прогресу – це страх. Ухвалюйте рішення не з позиції страху, а з позиції відваги, і ви завжди відчуватимете себе переможцем над собою та над обставинами.

 – Щоб Ви побажали нашій молоді?

– Бути відкритими до світу, не боятись, бути відважними у своїх вчинках і знайти своє покликання, бо лише реалізуючи своє покликання і таланти, якими наділив вас Бог, ви можете зробити себе і світ навколо кращим.

Спілкувалася Наталія Ліхновська

Фото з особистого архіву Мирослави Гонгадзе

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...