Біда постукала у їхні двері ще 5 років тому, коли під час обстеження виявили кісти на нирках. І, на жаль, ці кісти проростають. Тоді 14-тирічному Віталію Думащину зробили першу операцію. І після цього відвідування лікарень для цього хлопця невпинно триває.

Віталію необхідна пересадка нирки. Таку операцію можуть провести у Білорусі, її вартість – 60 тисяч доларів. Ця сума непосильна для рідних та знайомих хлопця, тому вже тривалий час друзі та волонтери, люди доброї волі намагаються зібрати потрібну суму, організовуючи благодійні ярмарки та акції. Ми попросили волонтера, викладача Національного університету «Львівська політехніка» Ольгу Скочиляс-Павлів розповісти про це докладніше.

 З чого все почалося

Оля розповідає, що Віталік не вирізнявся особливо міцним здоров’ям ще з дитинства, часто хворів застудою. Фізично також не був дуже сильним. Коли в 14 років мама помітила, що хлопець дуже блідий, кволий, то його розпочали обстежувати і… діагностували кісти у нирках. Діагностували хронічну хворобу нирок 5 стадії, полікістозну дисплазію нирок. Розпочали процедуру діалізу, яка тривала три роки в домашніх умовах.

«Були такі моменти, коли йому було дуже важко і він хотів вирвати ту трубку з живота. Мама просила, заспокоювала його», – каже Оля. – «Для мами було великим болем бачити, як її дитина мучиться».

Перші три роки хлопець проходив процедуру діалізу вдома, а потім його перевели на процедуру гемодіалізу у Львові. Віталік до 18 років спостерігався у Чорнобильській дитячій лікарні, а після 18-ти його перевели у відділення хронічного гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні. Там йому розпочинали робити процедуру гемодіалізу. Ця процедура тривала і вночі. Це трохи ускладнювало становище, оскільки хлопцю разом з мамою чи з кимось з родичів кілька разів на тиждень потрібно було добиратись до Львова з Буська.

Уже з листопада 2016 року процедуру гемодіалізу проводять у Бузьку. Поруч з Віталіком завжди є хтось з близьких. Під час гемодіалізу підвищується тиск, починається головний біль. А час біжить…

Благодійні ярмарки

Оля розповідає, що для того, аби зібрати відповідну суму коштів і більше привернути увагу громадськості, вирішили організувати благодійний ярмарок, який провели у січні. Захід провели у формі аукціону: людина жертвує кошти, а ми даруємо виріб або випічку. 

Участь в аукціоні взяло шестеро людей. Зголошувались господині зі Львова і з інших міст. Пекли капкейки, тістечка, печиво. Львів’яни та односельці Віталіка підготували вироби ручної роботи – плели синьо-жовті стрічки, робили обереги.

«Багато нам пожертвували дівчата, які збирали кошти для своєї онкохворої подружки Василини Ярмоли. На жаль, її не стало, але речей багато залишилось. Дівчата-волонтерки надали багато корисних порад як організувати ярмарок. Вони теж дуже багато речей принесли для аукціону», – ділиться Ольга Скочиляс-Павлів.

Оля далі розповіла, що під час ярмарку хтось купив річ і дав стільки грошей, скільки вони називали, а хтось за якусь дрібничку дав набагато більше. Деякі люди приходили, дивились, ми радили що купити, а у відповідь чули: «Та ні, нічого не треба, продавайте, може комусь іншому продасте», і просто жертвує гроші.

«Поки що запланували один ярмарок. Наступний етап – збір коштів по церквах. Ми отримали дозвіл про збір коштів у Львові, Яворівському, Золочівському і Пустомитівському районі», – ділиться волонтерка.

За словами Олі, так збіглись обставини, що саме в час, коли мали проводити збірку у Церкві св. свщм. Йосафата, що на вулиці Замарстинівській, там мало відбутись прощання з Колядою. Настоятель храму дав дозвіл у межах цього заходу провести ярмарок пампухів. Пампухи вибрали не просто так – українці люблять пампухи, їх розкуповують на «ура». Були всякі – з повидлом, маком, шоколадом. Пропонували також чай і каву. Загалом зібрали 35 тисяч 711 грн. Ініціатором та організатором ярмарку пампухів стала Оленка Паралюх.

Люди в селі також дуже активізувались, і це було не один раз. Різними способами збирають кошти для односельчанина.

«Розповідаю мамі Віталіка Оксані про ярмарки, а вона дивується, що чужі люди, які зовсім не знають їх, так допомагають», – каже Оля, – «і приємно так, що світ не без добрих людей».

Для тих людей, хто має можливість та бажання допомогти, подаємо реквізити для переказу коштів:

1. Картка у ПРИВАТБАНКу: 5168 7573 0181 3384 Морозюк Оксана Василівна

2. ТВБВ 10013/0149 Філія – Львівське обласне управління АТ «Ощадбанк»
МФО 325796
КОД ЄДРПОУ 09325703
р/р 290919149011
Ідентифікаційний код 2731315665

3. Картка в ОЩАДБАНКу 26253511145148 (якщо переказуєте через касу ОЩАДБАНКу) призначення платежу: поповнення картрахунку Морозюк Оксани Василівни

Номери телефонів:

097 754 3404 – Оксана Морозюк (мама Віталіка)

097 589 2423 – Ольга Скочиляс-Павлів (волонтер)

Підготувала Наталія Ліхновська

Фото зі сторінки Facebook: Ольги Скочиля-Павлів та Оленки Паралюх

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...