У п’ятирічного Назарка важка недуга – гостра лейкемія. Замість гратися з дітлахами у дитячому садку, він бореться за життя у лікарні. Все почалось влітку 2012 року, коли хвороба себе проявила. Після двох років хіміотерапії здавалось, що все гаразд. Та нещодавно стався рецидив. Врятувати хлопчика може трансплантація кісткового мозку від неродинного донора. В Україні таких операцій не роблять... Але є можливість прооперувати дитину у Відні, в лікарні св. Анни. Життя Назарчика висить над прірвою у 150 тисяч євро, які потрібно знайти за максимально короткий термін. Батьки хлопчика вже загартовані у проходженні труднощів і боротьбі – у сім’ї ще є старший синочок Андрійко з діагнозом ДЦП. Вони не падають духом, хоч сума для звичайної львівської сім’ї є нереальною.

Допомагають не втрачати надію друзі, знайомі, і небайдужі до чужого горя. Навіть у ці хвилини, коли читач читає цей матеріал, триває «марафон» з порятунку п’ятирічного Назарка Трегуба. Про те, як подолати недугу і знайти гроші на лікування ми говорили з Юрієм Федечком, керівником благодійного товариства «Відкриваємо серця».

Дізнався про родину та її проблему від своєї колежанки і чудової людини Оксани Мухи. Вона є пластуном, як і батьки Назарка, і також членкинею нашого благодійного товариства «Відкриваємо серця». Оксана розповіла, що у її друзів, родини Трегубів, біда – треба зібрати мінімально 150 тисяч євро, щоб задекларувати своє бажання лікувати дитину у Відні. Того ж дня до мене звернувся Володимир Бєглов (Юрко Довгий), який працював на Львівській хвилі.

Родина чудова, просто неймовірна. Вони лазять по скелях, сплавляються по Дністру. Розумієте, люди із здоровими і повноцінними дітьми не можуть собі такого дозволити, бо звикли більше проводити часу біля телевізора. А ця родина любить екстремальні захоплення. Маленький Назарко так само, як і татко, хоче долати скелі і свої вершини. Ми маємо зараз у цьому йому допомогти.

Авт. І справді, чимало людей відгукнулось на біду родини. За дуже короткий термін про хворобу Назарка дізналися не лише львів’яни, але жителі всієї України через ЗМІ та соціальні мережі. Але часу дуже мало і звичайний тамада зі Львова Юрій Федечко вирішив діяти ще активніше — почав організовувати благодійні концерти «За життя Назарка Трегуба». Перший великий благодійний концерт відбувся у Львівській обласній філармонії 16 лютого 2015 року за участі Олександра Божика, Оксани Мухи, Назара Совка та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

Почали працювати над концертом за 9 днів до початку. Зібрали понад 137 тисяч гривень. Це нонсенс, щоб за короткий термін зібрати таку суму. Без додаткової зовнішньої реклами, суто через внутрішні знайомства. Був повний зал. Навіть квитків бракувало… Лише у самі скриньки було в кинуто понад60 тисяч гривень. На моїй пам’яті такого не було у філармонії. Люди перейнялись бідою цієї сім’ї.

Авт. 18 лютого, у ринку зброї «Під арсеналом. Club» відбувся благодійний рок-концерт «Життєзбір». Рок-гурти Vox Populi, «Хмародери», «Абу-Касимові Капці». Під час виступу зібрали близько 10 тисяч гривень на лікування хлопчика, враховуючи, що вхідний квиток лише 30 грн. Кілька днів перед тим у Домініканському соборі люди прийшли на концерт «Коляда “ЗА ЖИТТЯ!”», де щедрували та колядували гурти «Курбаси», «Метіс» та «Чері бенд», щоб назбирати гроші на цю складну операцію.

Слово має дуже велику силу. Якщо його сказав у Церкві отець-настоятель, люди розуміють, що це не просто слова, не рекламні гасла. На жаль, ми не маємо дозволу, щоб священики офіційно виголошували на проповіді про збір коштів на операцію для Назарка Трегуба, бо у канцелярії Церкви св. Юра велика черга таких прохань. Але артисти Сашко Божик, Ірина Доля, Оксана Муха звертаються до настоятелів з проханням про допомогу. І так нам вдалось назбирати практично з трьох церков 36 тисяч гривень.

5 березня організовуємо знову благодійний концерт у театрі М. Заньковецької. Це буде церемонія-нагородження «Благодійна Львівщина 2014 року – за життя Назарка Трегуба».  Він має бути дуже цікавий, адже виступатиме народний артист України, соліст Національної Опери Олег Лихач, Назар Савко та гурт «Рококо», вокальна формація «LaVIVo», гурт «Шосте чуття», Grozovska band, гурт «Band.it» та гурт «Мері». Щоб потрапити на концерт, потрібно лише зробити благодійну пожертву – подяку за концерт. Ті, хто не має можливості побувати на концерті, але хоче зробити добру справу, можуть перерахувати кошти і ми запросимо на концерт дітей з Роздільського, Жовтанецького та Новомилятинського сиротинців, а також інтернатів № 102 та 104. Так, ми спільно робимо дві добрі справи. Бо ці діти не всі розмовляють, не виглядають так, як ми, але є дуже позитивними і мріють відвідати хоч-якийсь мистецький захід.  

Під час концерту заплановано благодійний аукціон. Зголосилося уже багато творчих людей. Оленка Онуфрів дала свою картину на аукціон, Юрко Журавель Карика-Дурку з підписом «На добро» і шарж на театр М. Заньковецької. Пікардійська терція дає свій вініловий диск з підписами «На добро». Павло Табаков також дає п’ять дисків з автографом. Також долучаються до цього задуму Оксана Муха, Сашко Божик, Тарас Петрененко, Руслана, Океан Ельзи. Ми виставимо лоти відомих людей за 10 днів до концерту на фейсбуці. Можливо продовжимо акцію, бо потреба у коштах під час такої хвороби є постійною, особливо під час реабілітації. Цей концерт має допомогти у проміжному етапі зібрати оту суму 150 тис. євро, щоб родина могла перевести гроші у Відень і почали шукати донора. Ми даємо їм велику надію.

Авт. Афіші вже готові. ЗМІ анонсують про концерт і збір коштів. У той час Назарко вже прийняв перший етап хіміотерапії і продовжить інший, після котрого запланована пересадка кісткового мозку... Юрій Федечко вірить, що кошти встигнуть зібрати завдяки небайдужим людям. Бо навіть тих 30 молодих пар, у яких він був тамадою на весіллі, зголосилось якимось чином допомогти – розповсюджують інформацію, жертвують кошти на лікування дитини. 

– Два роки тому для хворої дівчини Оксани Сенишин ми робили благодійний концерт «Таланти України» та інші благодійні заходи. Дівчині потрібно було 450 тисяч євро на складне лікування. Ці кошти спільно зібрали.. Її успішно прооперували, зробивши пересадку легень – це дуже важка і дорога операція. Оксана зараз проходить реабілітацію з приживлення органів і навчається у Німеччині. Оксана Сенишин так бажала жити, що все-таки перемогла хворобу спільно з усіма небайдужими друзями і людьми. І Назарко теж переможе! Бо дуже добре діють, як приклад, для інших благодійників успішні проекти. Кампанія зі збору коштів на лікування Оксани Сенишин здійснилась, і це сума у 450 тис. євро. Допомогти п’ятирічному Назаркові – теж реально.

Авт. Звісно, проблема цього всього глибша. У нас немає законодавчої бази з трансплантації органів. Подібні операції можливі лише за кордоном. Також необхідно очікувати своєї черги (навіть за наявності належної суми). Тому потрібно діяти і всім нам працювати, щоб в Україні нарешті з’явилась справжня страхова медицина. Бо в Україні є лікарі знамениті на увесь світ, є руки, апаратура...

Ви подивіться на маму Мар’яну та батька Ігоря Трегубів. Ці люди світяться добром, незважаючи на свої випробування. Вони розуміють, якщо впадуть у відчай і будуть скиглити, не допоможуть своїм дітям. Мама працює зранку до вечора, щоб заробити на хліб. Батько звільнився з роботи і доглядає старшого сина Андрійка, який прикутий до ліжка уже 9 років. Але ця родина не втрачає надії. Сила волі та їхній позитив вражає. А Назарко та Андрійко дають нам можливість стати кращими. Тому все вдається!

Олеся Барчук

Фото: https://www.facebook.com/HelpNazarTrehub

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001226212235&fref=ts

Допомогти може кожен!

Банківські реквізити:

UAH (українська гривня)

«ПриватБанк»

Картка № 4149 6258 0785 4763

Трегуб Ігор Олександрович

Контакти батьків: 06767122780632506749 – Ігор Трегуб

0672800231 – Мар’яна Трегуб

Юрій Федечко, картка Приватбанку 4149 4377 4004 5982 (для благодійних пожертв-подяк на концерт 5 березня 2015 року у театрі М. Заньковецької).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...