З ранковою прохолодою вересня, коли закриваються вікна літніх мрій, насторожено повертається екзистенційна тривога і роздуми про наше місце у картині життя. Ми полишаємо ідеальності у розмальованих фантазією спогадах і напружено вглядаємося у майбутнє, вгадуючи контури примарного щастя, яке повсюдно рефлексійно бажають один одному засліплені правилами етикету і дистанційної благопристойності люди. Ким насправді стаємо ми, коли щораз глибше занурюємось у приватні потреби? Наскільки далеко людина здатна зайти заради марева особистого щастя? Наскільки широкими залишаються коридори нашої свободи після тисяч дрібних і великих залежностей від матеріального і соціального, які обплутують нас немов ліани у невблаганних джунглях? Так чи інакше, ці та інші запитання, якщо вже турбують нас, зводяться до головного: чи природа людини є доброю чи злою?

Після світового успіху фільму «Ідеальні незнайомці», в якому дещо цинічно, але з добрим гумором препаровано сучасну сім’ю, Паоло Дженовезе створює наступний фільм, яким намагається закріпити за собою репутацію серйозного майстра психологічного кіно. У цьому фільмі, який він назвав просто «Місце зустрічі», він випробовує екзистенційним балансуванням саму лиш людину, практично позбавлену подружніх чи товариських противаг.

Сюжет цього фільму вже традиційно для режисера інтригує незвичністю та звичайністю водночас. За формою сценарію це майже казка про втілення мрій, які виконує для дев’ятьох випадкових і незнайомих між собою героїв загадковий чоловік. Звичайно, що умовами виконання цих бажань повинні стати вчинки, до яких жоден з них не міг бути морально готовим. Чи наважиться людина заради власного щастя піти супроти власної совісті – стає головною інтригою фільму.

У результаті, наскільки простим за формою побудований цей фільм, настільки складним за філософією він виявляється. Перед нами дев’ять екзистенційних історій звичних нам сучасників, які переплетені внутрішнім болем та моральними сум’яттями. Майже кожен глядач зможе уявити себе в якійсь з цих ролей. У такий спосіб фільм знову, як і попередній «Ідеальні незнайомці», максимально зближує дистанцію зі сучасною людиною, майже заглядаючи у її приватні секрети та по-рентгенівськи просвітлює приховані слабкості.

Паоло Дженовезе після «Ідеальних незнайомців» зумів не повторитися і навіть піти ще далі, створивши дуже сміливий за формою та метафоричний і провокативний за змістом фільм.

Саме таке кіно нам потрібно сьогодні, у перенасичений динамікою час, коли часу на роздуми практично не залишається…

Приходьте. У Кіноклубі зможемо подумати разом, у колі однодумців.

Олег Яськів

Джерело: http://prostir-kino.com.ua/2019/09/mistse-zustrichi-rezhiser-paolo-dzhenoveze-italiya-2017/

(2010, Італія, режисер Джакомо Кампіотті)


Якщо Ви любите «легкі фільми», веселі за змістом, але разом з тим повчальні і релігійні – то цей фільм саме для Вас. Фільм вирізняється непересічним почуттям гумору, так характерному багатьом італійським кінокартинам.

Ця стрічка про життя святого Філіпа Нері (1515–1595), усе земне життя якого є прикладом безкорисливої любові і милосердя. Святого ще називали «святим радості», «римським апостолом», «Божим блазнем».

Варто мати на увазі, що автори фільму дуже вільно у кінострічці трактують біографію святого. Дізнатися більше про справжнє життя Філіпа Нері можна, прочитавши «Життя святих» А. Сікарі.

Джерело: https://taras-palkov.livejournal.com/2145.html

 Країна, рік: США, 2018

Жанр: драма

Режисер: Бальтасар Кормаукюр

Сценарист: Аарон Канделл, Джордан Канделл ...

Продюсер: Бальтасар Кормаукюр, Аарон Канделл ...

Актори: Шейлін Вудлі, Сем Клафлін, Грейс Палмер, Джеффрі Томас, Елізабет Хоторн ...

Молода пара вирушає в круїз по Тихому океану на своїй яхті. Але незабаром вони потрапляють у найсильніший шторм...

Цікаві факти про фільм "У полоні стихії":

- Сюжет кінострічки "У полоні стихії" створено на реальних подіях, що сталися в 1983 року в Тихому океані.

- Роль Річарда повинна була дістатися акторові Майлзу Теллеру, проте пізніше він покинув проект через графік зйомок. 

- Це третій фільм режисера Бальтасара Кормакура, заснований на реальних подіях, після картин "Пучина" й "Еверест".

Інформація зі сайта: https://kinoafisha.ua/ua/films/adrift

Жанр: Драма

Країна: Італія, Великобританія

Режисер: Франко Дзеффіреллі

Актори: Алек Гіннес, Валентина Кортезе

Цей фільм - розповідь про юність святого Франциска Ассизького ... Початок 13-ого століття, Італія. Син багатого торговця, Франческо Бернардоне, повернувся з війни пораненим. У маренні, він згадує дні, які він витратив на різні розваги. Тінь хреста, яку він бачить у маренні припиняє його колишнє життя. Броня, що зв'язує душу кожної людини, яку Франческо називав "моєї смертельної маскою" була зруйнована. Він повільно видужує. Замість того, щоб проводити час в тавернах, він іде гуляти по лугах, розмірковуючи про Бога. Одного разу, він стикається із зруйнованою невеликою церквою. Франческо вирішує відновити її, відмовившись повністю від своєї старої життя: він відмовляється від багатства і сім'ї. Скоро до нього приєднуються численні послідовники, і навіть колишні друзі по війні і по гульбі. Але недоброзичливці й заздрісники не залишають його навіть там ... І тоді йому доводиться звернутися за підтримкою до Папи Римського.

 

 

 

Ця документальна короткометражна стрічка не стільки про біографію Йосифа Сліпого, як про його мужність і великі діла, через які можна побачити і зрозуміти усю велич Патріарха. Фільм складається з трьох частин.

У стрічці виокремлені також ключові цитати Глави Української Греко-Католицької Церкви, зокрема і прохання із заповіту про змагання за єдність церкви та патріархат: «Отож заповідаю вам усім: моліться, працюйте й боріться за збереження християнської душі кожної людини українського роду й за весь український нарід і просіть Всемогутнього Бога, щоби Він допоміг нам завершити нашу тугу за єдністю й наші змагання за церковне об’єднання в постанні патріярхату Української церкви!»

Фільм триває майже 14 хвилин, але за цей час можна побачити всі 92 роки життя та невтомного пастирського служіння Йосифа Сліпого на волі й у неволі, його неоціненний внесок у розвиток УГКЦ, силу та незламність віри. Загалом життя цього велетня духу яскраво характеризує обраний ним девіз «Per aspera ad astra!» («Крізь терни — до зірок»), який згадано на початку і вкінці стрічки.

Над фільмом працювали: директор Інституту екуменічних студій Галина Бохонко, координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Оксана Іленьків, координатор Дистанційної магістерської програми екуменічних наук (українськомовна версія) Тарас Курилець.

У стрічці використані фото з особистої колекції о. Івана Дацька та архівів кімнати-музею Йосифа Сліпого в Українському католицькому університеті.

Музичне оформлення дуже чітко передає кожен період життя Великого Патріарха. Тут почуєте «Movie Score» Джефрі Петерсона та «Tree of Life» Rix, Kevin. Фільм

Переглянути фільм можна тут https://www.youtube.com/watch?v=H6PyYvL6Q0E&feature=youtu.be

Фото - кадри з фільму

Підготувала Анна Грапенюк

 

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...