“Вітер-на-дії» саме так називається молодіжний християнський фестиваль, який відбудеться у Львові 1013 липня. Літо для багатьох молодих людей асоціюється із фестивалями, яких у цей час чимало. Але із християнським наповненням їх одиниці і зазвичай вони локального рівня. Тому організатори прагнуть зробити «Вітер-на-дії» таким, аби сюди приїхало багато тисяч християнської молоді зі всієї України та ще принаймні рік про нього говорили. Над цим зараз разом працюють Комісія у справах молоді УГКЦ, Комісія у справах молоді Львівської Архиєпархії УГКЦ, Львівська міська рада, а також молодь, яка залучена до організації цього заходу.

Починалось все із музики

Організаторів свята, як вже зазначалось, кілька. А де ж і як виникла ідея? «Вона народилася за обіднім столом у Зарваниці минулого літа під час Всеукраїнської прощі на дуже музичному тлі, розповідає о. Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді УГКЦ. Ми сиділи і розмовляли з музичним гуртом «Кана», і виникла думка, що нам трохи бракує фестивалів, де може з’явитися сучасна християнська молодіжна музика. Замисел фестивалю зародився саме з цього міркування». Згодом ідея зріла, обростала подробицями. Як розповів священик, назву «фестиваль» залишили, хоча в його уяві це вже швидше за все з’їзд молоді, зустріч, яка має музичну складову, але ще й багато іншого.

Про те, що такий фестиваль потрібен і, справді, чогось подібного зараз не вистачає, говорить і сама молодь. До прикладу, Віра (журналіст, 24 роки) розповіла, що колись, ще навчаючись у школі, їздила на фестиваль до Крехова, де була поєднана молитва, музика, розваги. Зараз по-іншому: «Тепер не ходжу на такі заходи, бо якось немає на те часу, та й не часто бачу інформацію, що буде якийсь релігійний фестиваль. Мені був би цікавий захід, де усе поєднано: і християнська музика, і духовні науки, і майстер-класи. Але якщо побачила б якусь цікаву програму, то обов’язково пішла б». От і буде в липні нагода!

Чим потішить програма?

Сестра Оксана (Пелех), МНІ, вже має досвід у підготовці таких заходів: вона – одна із співорганізаторів фестивалю Редемптористської молоді, який був у Львові 2010 року. Це міжнародний фестиваль, у якому брали участь близько 600 людей з різних країн світу, переважно з Європи, які працюють із цим Згромадженням. Зараз сестра активно долучається до підготовки фестивалю, який буде в липні.

Саме ця сестра, яка дуже любить працювати з молоддю, розповіла нам деякі деталі програми: «Вона має бути різнопланова, щоб захотіли і могли долучитись якнайбільше різних молодих людей. На четвер заплановано прибуття учасників, розселення. Вони роз’їжджатимуться по парохіях Львова, які до цього залучені». Організатори планують, щоб учасники ночували в родинах. Священики постараються, щоб якнайбільше родин зголосилося взяти на ночівлю до себе молодь. У п’ятницю для учасників буде програма в парохії. Над цим працює вже кожна парохія. А також п’ятниця – це день в місті, зараз розробляють маршрут екскурсій на цей день. У суботу зранку учасники мали б з’їхатись на Хуторівку, центр фестивалю. Там буде наметове містечко, впродовж дня майстер-класи, дискусійні майданчики, і тоді ввечері концерт за участю християнських гуртів і більш світських.

Як розповіла сестра Оксана, вони шукають контакти, щоб долучилась також і молодь зі Сходу, щоб приїхало багато молодих людей, і не тільки ті, що є активними в церкві.

Долучитись до організації

Це всеукраїнський фестиваль. За словами сестри Оксани, хотіли б зібрати п’ять  тисяч людей, хоча не впевнені, що вдасться. Таких масштабів захід потребує чимало зусиль і часу для організації. «Організаторський процес є доволі складний, ділиться думками о. Ростислав Пендюк. Коли ми започатковували діяльність оргкомітету фестивалю, один поважний чоловік, який має чималенький досвід в організації різних речей, сказав мені два параметри, за якими варто добирати колектив: 1) немає бути забагато безпосередніх організаторів; 2) не брати в оргкомітет людей, які мають вільний час. Цей другий пункт для мене був дуже несподіваним, але коли обдумав, зрозумів, що цей чоловік мав рацію. Люди, які є активними, зможуть бути активними і тут».

Священик каже, що вони хочуть, щоб коло відповідальних не було надто великим. Але оскільки сам фестиваль має бути яскравим, цікавим, вибуховим, має стати платформою для багатьох ініціатив, тут потрібна допомога молоді, молодіжних спільнот, єпархіальних структур. Тому двері для всіх охочих широко відкриті. Крім того, організаторам буде потрібно близько 200 волонтерів. «Це велике завдання – створити таку волонтерську силу, але ми сподіваємось, що з Божою підтримкою ми це зможемо, бо наші люди добрі і щирі», зазначає о. Ростислав.

Кажете, не на часі?

Сестра Оксана, учасник організаторського штабу фестивалю, розповіла: багато хто говорить, що зараз така ситуація в державі не фестивальна, не зовсім відповідна для святкування. Проте, на її думку, навпаки, зараз потрібен якийсь позитив, спільна зустріч, обговорення. Треба просто побути разом, вирватись з негативу, дати надію.

Навіть сама назва говорить про це. Вона символічна. «Ми хотіли дати трохи надії, каже о. Ростислав Пендюк. І оте «на-дії» означає дві речі: слово «надія» і «на дії, дія». Надія без дії неможлива. Взагалі вже на початку я хотів говорити про «Простір надії». Це якраз було в контексті подій на Майдані. Ми спілкувались з молоддю і казали, що в той час нам всім особливо потрібна надія, і що ми не маємо права розчаровуватись. А з іншого боку, ми мусимо розуміти, що ця надія не ґрунтується на порожніх словах. Вона основується на конкретних наших вчинках, які ми творимо за Божою допомогою».

Коментар ще однієї молодої і активної дівчини Ірини, членкині молодіжно-християнської спільноти «Центр студентського капеланства», теж як підтвердження слів, що подібний такий захід: «Молодіжний фестиваль, який відбудеться у Львові – це для мене справжнє свято, на яке очікую з нетерпінням! Насправді, дуже рада, що в нашій церкві є багато молодих ініціативних людей, які хочуть творити живу спільноту християн не лише в своїх парохіях! Адже молодь, як ніяке інше покоління, дуже потребує динаміки, руху, змін, і звісно, відпочинку!

Я думаю, такі фестивалі потрібні, тому що ми звикли брати участь у різних розважальних заходах, але часто, на жаль, особисто мені в них бракує духовності, відчуття родинного духу і дружньої атмосфери. І цей фестиваль якраз і покликаний зібрати всю дружню християнську сім’ю зі всієї України. Думаю, це буде чудова нагода для всіх насамперед ще раз довести собі, що з Богом також можна, і навіть треба, відпочивати, тому що з Ним цікавіше!»

Анна Кликоцька

Фото: 1.http://upgrade.rv.ua

2,3 facebook

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...