Зазвичай літо вважають порою відпочинку та відпусток. До того ж воно асоціюється насамперед з фізичним відпочинком: поїздкою на море або в гори, різні курорти та готельні комплекси, а ще шашлик та купання у водоймах… А як же може відпочити наша душа і серце? Чому ми так мало знаходимо часу влітку на духовний відпочинок?

Аби було бажання і наснага до дії

Духовно відпочити влітку можна і треба. Адже так відновляться наші сили, наснага і бажання до праці, яка вже не здаватиметься буденно нудною і рутинною. Саме від такої праці кожен втікає у відпустку, аби лишень зникнути зі звичного втомливого середовища.

 Літо — це пошук нових емоцій, гармонії із собою. Це час на сім’ю. Це час на оздоровлення. І дуже прикро, якщо його провести тільки за поїданням шашлику, за купанням чи загорянням на пляжі. Адже ще є читання, спільна молитва, паломництво або поїздки святими місцями, екскурсії природою. А ще волонтерство, благодійність, відвідування культурних заходів. І все це можна зреалізовувати разом із церквою або самотужки. Водночас не обов’язково мати великі гроші. Тут важливі бажання і наснага до дії.

Святими місцями

Паломництво дає можливість поринути в атмосферу святості незвичайних місць. І не має значення, чи це за кордоном чи в межах свого краю.

Так, паломницький центр «Рафаїл» організовує поїздки до невеликого містечка Меджугор’є, яке більш відоме як місце посту, молитви та покаяння. Окремо є тур святинями Парижа та Люксембургу. До речі, саме у Парижі зберігаються Терновий вінок Ісуса Христа і частинка Хреста, на якому розіп’яли нашого Господа.

Патріарший паломницький центр УГКЦ запрошує відвідати святі місця у Страдчі, Прилбичах, Зарваниці, Уневі, Гошеві тощо. У ці ж місця можна поїхати на молитву і самотужки.

Окрім того, подумайте, може поруч вашого населеного пункту є святе місце, про яке чули або знаєте, але завжди не мали часу відвідати. Наприклад, особисто я вже давненько не ходила холодною водою чудотворного джерела с. Раковець на Львівщині.

Розкрийте серце через благодійність та волонтерство

Знайти духовне задоволення можна, займаючись благодійністю чи волонтерством. Зокрема, вже удвадцяте стартувала щорічна Всеукраїнська благодійна акція Карітасу України «Шкільний портфелик», мета якої допомогти сім’ям, які в потребі, підготувати діток до навчального року.

Центр опіки сиріт УГКЦ цілорічно опікується двадцятьма закладами, де виховують понад тисячу діток-сиріт. Центр всіляко гуртує дітей, організовує цікаві заходи, гуртки та майстер-класи, де діти-сироти навчаються, тренуються у спортивних секціях та разом проводять час. Обійми та серця дітей завжди відкриті для кожного. І вони чекають на Ваші ласку та подарунки, які потрібні щодня, а не лише у свято Миколая.

Хтось може знайти собі затишок у справі волонтерства. Волонтерський рух допомоги українським військовикам є всеукраїнським волонтерським рухом із забезпечення ресурсами українських військових, який набув особливої сили з початку військових дій на сході України. Кожен може приєднатися до цього руху. Можна й інший шлях знайти, щоб допомогти на фронті і тут, у госпіталях.

Звичайно, волонтерство і благодійність багатогранні за сферами своєї реалізації, тому варто спробувати хоча б раз знайти те, що ближче до серця. Згодом прийде розуміння того, яке добро творите власними руками для інших.

Літні табори та реколекції

Для багатьох отців-греко-католиків стало вже доброю традицією організовувати літні табори для своїх молодших парохіян. Учні мають можливість провести час на природі у молитві та розважаннях над Святим Письмом.

Важливу духовну роботу із молоддю здійснює Центр студентського капеланства УГКЦ. Цьогоріч можна приєднатися до студентського табору «Реконструкція серця», духівником якого буде о. Юрко Остапюк. Упродовж тижня учасники дбатимуть про серце, творитимуть добро, розважатимуться та відпочиватимуть у мальовничому куточку України, в серці Карпат — у Яремчому. Окремо діятиме традиційний мандрівний табір «Мандруючи з Богом», учасники якого побувають на Ґорґанах.

Католицький чернечий орден Товариство Ісуса проводитиме Ігнатіанські реколекції для молоді. Реколекції присвячені темі розпізнавання покликання і відбуватимуться на основі ігнатіанського методу молитви: дотримання тиші, читання Св. Письма та індивідуальні духовні розмови.

Загалом кожен може знайти свій шлях до Господа під час відпочинку. Адже, на жаль, для багатьох духовний відпочинок порівняно із фізичним є розкішшю. А насправді це неоціненне джерело нового бачення себе та свого буття і призначення у цьому земному житті.

 

Оксана Гоцур

Світлини надані Центром Студентського капеланства ЛА УГКЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...