Діалог замість мовчання та примирення замість байдужості… Як живуть різні релігійні конфесії в Україні? Як саме ЗМІ висвітлюють життя їхніх вірян, представників та їхню діяльність? Наскільки якісно це відбувається?…

На ці та чимало інших запитань спробувала відповісти Ірина Роговська — керівник магістерської програми «Екуменічні науки: примирення» Українського католицького університету. Вона запевняє, що фахівців релігійної сфери в Україні бракує, а саме тих, які б могли якісно висвітлювати релігійні процеси та допомагати долати конфлікти між конфесіями/громадами.

 Тож про місце, де виховують майбутніх професіоналів (спеціалістів) з релігійних питань, а також про їхні можливості та перспективи дізнавайтеся далі.

  — У чому полягає актуальність цієї програми, зокрема в українському контексті/суспільстві? Роз’ясніть назву та поділіться основними завданнями програми.

— Унаслідок військових дій, що відбуваються на Сході України, почалися внутрішні міграційні процеси. Релігійна карта України почала стрімко змінюватися. У регіонах почали з’являтися різні релігійні спільноти («інші»). Тому останнім часом стали актуальними питання пізнання також і нехристиянських релігій та налагодження діалогу з ними. Адже пізнання одні одних сприяє налагодженню мирного співжиття.

Екуменічні науки, своєю чергою, вивчають основні християнські традиції (католицьку, православну, протестантські), їх богословське вчення, духовність та історію. Екуменічні науки досліджують причини поділів між християнами та шукають способів відновлення видимої церковної єдності.

Величезну роль у досягненні єдності мають відігравати засоби масової інформації, які формують громадську думку. Проте однобічне подання релігійних процесів журналістами, які висвітлюють релігійні події чи пишуть на релігійні теми й не завжди володіють елементарними знаннями про інші Церкви та конфесії, лише сприяє поглибленню конфліктів. Тому важливого значення для України набуває формування когорти релігійних журналістів, які мають такі знання і вміють вирізняти релігійну правду подій.

 — Розкажіть, будь ласка, детальніше, у яких сферах випускник програми зможе реалізувати свої знання?

Наші випускники можуть застосувати отримані під час навчання знання та навички в таких сферах, як керівник соціальних проектів, прес-секретар церковних структур, журналіст у церковних, світських та міжнародних ЗМІ, працівник соціальних, релігійних, громадських організацій, фундацій або ж вони можуть стати радниками та консультантами з релігійних питань у різних відомствах та установах тощо.

 — Яким Ви бачите свого потенційного студента?

— Ми запрошуємо людей, які прагнуть отримати глибші знання про релігію (яку сповідує людина), а також про інші релігії. Нам важливо, щоби студенти були вмотивованими здобути практичний досвід реалізації соціальних проектів. Заохочуємо, щоби вони продовжували студії у сфері богословських наук за кордоном.

Чого слід очікувати студентам упродовж навчання? Як будете їх зацікавлювати?

— Загалом програма складається з трьох основних компонентів: теоретична підготовка, практично-професійна підготовка та науково-дослідницька підготовка. Упродовж навчання пропонуватимемо студентам додаткові майстер-класи у сферах християнського віровчення, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, релігійної комунікації. Окрім цього, на них чекають різні пізнавальні екскурсії, відвідини культурних релігійних центрів, представників різних релігій і не тільки.

Студенти також мають нагоду розвинути свій науковий потенціал. Адже вони зможуть брати участь у науково-практичних конференціях, семінарах, науково-дослідницьких та соціальних проектах, які організовує Інститут екуменічних студій.

 Якими видатними випускниками (їхніми досягненнями) може похвалитися програма?

— Кожен випускник докладає зусиль, аби реалізувати себе під час та після навчання за цією сферою діяльності або подібною до неї.

До прикладу, Петро Залуга — випускник бакалаврату з богослов’я УКУ. Він закінчив Магістерську програму екуменічних наук у 2018 році, а також навчався на програмі «Bridging Gaps» у Vrije Universiteit Amsterdam. Зараз Петро працює в. о. начальника управління внутрішньої політики департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради.

Також пригадую Юліану Лавриш. Вона випускниця програми, відомий релігійний журналіст та один із редакторів медіаресурсу «Духовна велич Львова». Крім того, вона є кандидатом наук із соціальних комунікацій, тож викладає на кафедрі нових медій факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Перелік можна продовжувати і продовжувати. Ми впевнені, що все більше студентів доповнюватимуть його своїми успіхами…

 — Скільки часу існує саме ця програма?

— Магістерська програма «Екуменічні науки: примирення» — нова півторарічна духовно-формаційна програма. Інститут екуменічних студій Українського католицького університету є її засновником спільно з філософсько-богословським факультетом УКУ. Загалом програма створена на базі магістерських студій з екуменічних наук, які діяли в УКУ понад 10 років.

Оксана Войтко

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...