У мене немає часу! Це речення можна почути сьогодні найчастіше з уст молодої людини. Серед гамору і безлічі справ людям усе більше не вистачає часу: на рідних, друзів і зрештою – на Бога. Уже незабаром розпочинається Великий піст. Для християн це шанс приготувати душу до Великодня і саме той час, коли вони починають частіше роздумувати про примирення з Богом, а саме – про сповідь.

Як молодій людині у квапливому світі сучасних технологій знайти час на відвідування храму та чи можлива сповідь за посередництвом інтернету, що так цікавить сучасних людей сьогодні?

 «Відвести свій погляд від фейсбуку й хоча би кілька хвилин побути наодинці з самим собою»…

Протоєрей Євген Заплетнюк (ПЦУ) розповідає, що молодій людині варто знаходити час на сповідь, тому що саме через неї Бог хоче зробити людину щасливою.

«У цьому світі існують закони, які абсолютно не залежать від нашої віри в них. Це не тільки закони права, але й закони духовного життя. Незалежно від того, як до них ставиться людина, вони однаково певним чином впливають на якість людського життя. Алкоголь вбиває нейрони головного мозку незалежно від того, чи людина знає щось про хімічну дію етанолу чи ні, а гріх поступово, але впевнено вбиває душу людини, навіть коли людина не розуміє значення слів «гріх» та «душа». Тому хотілося би запросити молодих людей відвести свій погляд від фейсбуку чи інстаграму і хоча би декілька хвилин побути в тиші, наодинці з самим собою. Немає сумніву, що для багатьох із нас година без інтернету – це справжня мука. Навіть тут ми – не вільні. Ми – раби. А від рабства потрібно звільнятися. До того ж якнайшвидше – на сповіді, у відвертій розмові зі своїм духівником. Душу потрібно лікувати. Поки не стало надто пізно. Я не знаю, чи варто насильно приводити молодих людей до храму, якщо вони не відчувають такої потреби, але я точно знаю, що швидше вони туди прийдуть, то щасливішими будуть, бо Бог і є щастям», – ділиться священик.

Надмірна зайнятість – не перешкода

Час на відвідування храму можна знайти завжди. Наприклад, у сусідній Польщі для християн, які дуже запрацьовані вдень і зовсім не мають часу, щоби прийти на сповідь, пропонують «Ніч конфесіоналів». Таким чином люди, які мають щире бажання приступити до таїнства покаяння, але заклопотані багатьма справами та передсвятковими приготуваннями вдень, можуть прийти на сповідь уночі.

Практика нічних сповідей є дуже потрібною ініціативою, оскільки християн притягують тиша і спокій, у якій легше зупинитись і призадуматись. Таким чином Церква хоче сказати людині, що незалежно від того, як сильно ти зайнятий: її двері для тебе завжди відчинені.

Віртуальна сповідь: чи вона можлива?

Багатьох сучасних людей сьогодні цікавить, чому не можна сповідатися онлайн, адже це би було значно простіше і не зайняло би надто багато часу.

Священик Євген Заплетнюк розповідає, що у Церкві існують певні умови чинності таїнств. Серед них є та, що їх не можна прийняти заочно.

«Інтернет – це чудовий інструмент комунікації, але перетворювати його на панацею від усіх проблем було би надто нерозумно. Ви можете 365 днів у році мати доступ онлайн до свого духівника та радитися з ним у міру потреби. Але перетворювати святе таїнство на чергову онлайн-гру було би великим богохульством», – вважає отець.

Також, на думку священика, питання заочної сповіді – це не питання догматичного вчення про таїнство покаяння, а, радше, питання пріоритетів. «Навіть якщо завтра Церква дозволить усім «сповідатися» онлайн через мережу, будьте певні – люди ще більше знецінять це таїнство, і навіть якщо вона буде з ними цілодобово, з’являться інші відмовки, а проблему ігнорування сповіді це аж ніяк не вирішить», – розповів священик.

Папа Франциск сказав: «Святе таїнство покаяння не є судом, але зустріччю з Господом Богом, Який прощає і забуває кожен гріх людини, яка не втомлюється просити у Нього милосердя». Якщо пам’ятати про це, то час на примирення з Богом знайдеться за будь-яких умов.

Галина Андрусів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...