Надворі грудень, іноді за вікном сніжить і настрій потроху стає новорічно-різдвяним. Саме в цей час пригадуємо собі попередні роки святкування та будуємо плани на майбутнє. І коли йдеться про Різдво, то це традиційно більш родинне свято, тут поспішаєш на Святвечір до рідного дому, батьків, дідусів, бабусь. А от Новий рік частіше відзначають поза домом, часом щороку в іншому місті, або буває й з іншими людьми, навіть незнайомцями. Серед християнської молоді доволі популярними стали святкування Нового року у спільнотах. Найвідомішою є, звісно, Новорічна зустріч для молоді, яку організовує спільнота Тезе. Але й в Україні, зокрема у Львові, є чимало спільнотних святкувань: у Львівській духовній семінарії Святого Духа зі згромадженням сестер св. Йосифа де Сен-Марк, у спільноті «Українська молодь Христові», спільноті «Благословення» та на деяких львівських парохіях, а також в інших містах.

Вирішила поцікавитися в молоді, чому вони обирають саме таке святкування Нового року, чим воно особливе та чому молодому християнину варто зустрічати прийдешній рік у спільноті?

«Новорічна зустріч з екуменічною спільнотою Тезе – це одна з тих подій, на яку очікуєш протягом усього року відразу від моменту оголошення наступного європейського міста, де відбудеться це особливе святкування! Щоразу нова культура, нова кухня, нова традиція новорічної ночі та багато приємних сюрпризів. Для мене це найкраща можливість поєднати приємне з корисним – подорож і духовне збагачення, адже протягом кількох днів зустрічі є багато спільних молитов і трапез, спілкування з молоддю з різних країн і конфесій. До зустрічі в Мадриді!

Моя перша новорічна зустріч Тезе була в Познані в 2009 році, і відтоді ще не мала кращої та цікавішої нагоди для святкування», – розповідає Надія Сибіра.

«Мені було надзвичайно цікаво зустрічати Новий рік разом зі спільнотою Тезе, а також разом зі всіма паломниками, які так, як і я, приїхали, щоб разом провести цей час. Разом зі всіма, і перш за все із Богом. Я мав змогу бути на трьох зимових зустрічах Тезе і двох літніх, і вони мали неабиякий вплив на мене, заряджали енергією і бажанням роботи добро увесь рік. Це час, коли можна відкинути всі буденні справи і поринути в молитву – медитацію, таким чином вдавалося вирішити всі проблеми у своїй голові, які видавалися найскладнішими. Надихнутися енергією щось творити після приїзду додому. Після зустрічі Тезе я мав бажання змінити дещо в собі й от вже 1,5 року виконую те, що собі там пообіцяв.

Виїзд у нове місто на зустріч Тезе чи саме село Тезе дає можливість вийти зі зони комфорту, яка є в нас вдома/на роботі/в університеті й поглянути на життя з іншого боку. І знову повторюся, що визначальним є фактор людей навколо – відкритих, позитивних християн (зазвичай, але не завжди), які дають тобі змогу зрозуміти, що добро на світі ще живе, адже, на жаль, дійсність у нашому суспільстві це часто притуплює.

Також зимова зустріч у час святкування Різдва і Нового року додає барв, адже всі більш радісні в цей час і ти сам насичуєшся цим. На мою думку, деталі завжди важливі, під час новорічних зустрічей – це брати Тезе, паломники, молитва Тезе, різдвяно-новорічний час, перебування далеко від дому і буденності. Усе загалом дає значний результат на зміну власного світогляду в позитивний бік. За можливості (часовій/фінансовій) кінець грудня – перші дні січня я б все життя присвячував зимовій зустрічі Тезе, адже розумію, як це вплинуло на мене і дуже за це вдячний», – ділиться досвідом Дарій Сенишин.

«Кілька разів зустрічав Новий рік зі спільнотами «Марійська дружина», «Благовіст» при Церкві св. Онуфрія у Львові. Тому що святкування в християнському колі – це і весело, і зі змістом, і з добре продуманою програмою. А останні роки ми двічі поспіль з нареченою, а потім дружиною, святкували зустріч Нового року у Львівській духовній семінарії Святого Духа зі згромадженням сестер св. Йосифа де Сен-Марк. Нам сподобалось, тому цьогоріч теж шукаємо, які є спільнотні святкування Нового року. У такий спосіб можна зустріти Новий рік повноцінно і духовно, і тілесно. Останнє святкування тривало цілу добу – від ранку до ранку. Під час насиченої програми була змога перезнайомитися, почути мудрих настанов, підсумувати рік, поділитися думками під час реколекційного часу, помолитися, прославити та подякувати Богові під час літургії. Окрім того, наситились тілесно теж досхочу, бо під час танцювальної забави з бансами від сестер-монахинь, конкурсами, вдало дібраною музикою не можливо було скучати. Зазвичай спільнотні зустрічі Нового року – це дуже велике коло людей. Торік зібралось 300 осіб. Неповторною, зокрема, є саме північ, коли надворі злітають феєрверки, а в семінарії звучить «Благословенне Царство…», адже розпочинається літургія. У цьому є особливий сенс», – пригадує Тарас Косик.

«Це дуже особливий досвід зустріти новий рік в Літургії,  молитві.  Мати можливість подякувати Богу за все, що було в старому році та попросити благословення на все, що буде в прийдешньому. Також опісля молитви є можливість драйвово відсвяткувати це дійство без алкоголю і переконатись,  що можна шикарно проводити час в танцях,  конкурсах,  забавах,  спілкуванні та знайомствах на тверезу голову,  без гріха в оточенні таких же молодих людей», - наголошує Олег Андрушків.

Тож, якщо Ви ще в роздумах, де зустрічати прийдешній рік, саме час задуматися над тим, як відсвяткувати його по-християнськи і можливо Вам теж захочеться долучитися до котроїсь зі спільнот.

Анна Грапенюк

Фото з особистого архіву коментаторів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...