Танцювальні та музичні виступи, презентації та навіть пошук пригод під час квесту саме так цьогоріч намагалися дивувати молодь та охочих відвідувачів на завершальному етапі ХІ Екуменічного тижня у Львові, який відбувся у суботу, 6 жовтня, у Центрі Шептицького. Третій день Тижня отримав назву “Майданчик здорової молоді”, яка влучно окреслює задум заходу та його ідею, адже сучасна молодь має отримувати не лише фізичну наснагу, а й духовно-психологічну силу та енергію.

КОЛИ РАДІСТЬ ОБ’ЄДНУЄ ЛЮДЕЙ

“Ми хочемо вам представити українську культуру, Бога і всю красу нашого мистецтва”, – звернувся у своєму слові з нагоди урочистого відкриття о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету. “Ми прагнемо донести, що можна бути веселим та мати радісне життя, коли ти є чесний, добрий і живеш християнським життям”, – переконаний о. Іван.

На його думку, не має значення якого ми віровизнання, насамперед необхідно спільно радіти та служити Всевишньому. Адже відчуття радості об’єднує людей, бо ми бажаємо ділитися нею одне з одним та Богом абсолютно різними способами.

“МОЛОДЬ ЦІКАВИТЬ ТЕ, ЯК ЖИВЕ СУЧАСНА ЦЕРКВА”

“Оскільки сучасна молодь проводить багато часу у соціальних мережах, то очевидно, що її цікавить те, як живе сучасна Церква. Юнацтво також прагне читати блоги священнослужителів і таким чином глибше відкриватися для осмисленого духовного життя”, – запевняє Юліана Лавриш як викладач на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка під час презентації своєї книги “Церква в нових медіях України: проблеми і пріоритети комунікації”.

Про те, як відбувається комунікація Церкви та суспільства через призму нових медіа та які є виклики і завдання у цьому процесі – ось про що розмовляли під час презентації цього дослідження.

“Зважаючи на виклики світу, у якому живемо, ми по-новому переосмислюємо певні проблеми комунікації. Зараз всі ми перебуваємо у світі технологій і важливо розуміти наскільки вони є актуальними інструментаріями нашого спілкування. Проте у сьогоденні також є деякі священники, які не намагаються виходити ні у простір соціальних мереж, ні блогів”, – запевнила авторка книги.

“ТИЖДЕНЬ — ЦЕ ПЕРІОД, КОЛИ МОЛОДЬ ГУРТУЄТЬСЯ,
А ВСІ ІНШІ КОНФЕСІЇ — ОБ’ЄДНУЮТЬСЯ”

“Якщо перші дні ХІ Екуменічного соціального тижня були поживою для розуму, то останній день став насиченим подіями для відпочинку та насолоди тіла. Радість на “Майданчику здорової молоді” вирувала повсюди. Цьому сприяло щире спілкування та виступи неймовірно талановитих дітей”, – ділиться враженнями волонтерка форуму Ольга Криса, адже мала нагоду відчути атмосферу заходу не лише ззовні, а й зсередини.

“Тому я щиро дякую організаторам, а особливо працівникам прес-службі, що мала можливість на ці три дні бути маленькою частинкою цього великого дійства”, – наголосила дівчина.

Окрім цього, захід дав ще одну можливість для спроби не лише об’єднання, а й пізнання одне одного.

“Екуменічний соціальний тиждень – це період, коли молодь має ще одну нагоду згуртуватися, а всі конфесії – об’єднатися та пізнати щось нове для себе. Завдяки Тижню люди можуть дізнатися багато цікавого та корисного про Церкву”, – поділилася враженнями від заходу відвідувачка Іванна Бобиляк.

РОДЗИНКА ВЕЧОРА — КОНЦЕРТ “ЛОВИ ХВИЛЮ”

Упродовж дня відвідувачів розважали виступи дитячих юнацьких танцювальних та хорових колективів: вокальний дитячий колектив “Майбутнє”, зразковий дитячий театр танцю “Левеня” та театр танцю “Ескада” Львівського будинку офіцерів, ансамбль народного танцю “Щирчанка” (м. Щирець).

І попри те, що відвідувачів було небагато, але це не вплинуло на атмосферу свята, оскільки організатори прагнули “взяти якістю”.

Загалом кожен охочий міг отримати різноманітні поради, або необхідну інформацію та взяти участь у майстер-класах впродовж виставки-ярмарки громадських організацій “Лярш-Ковчег”, “Молодь спільноти святої Варвари”, Львівського міського реабілітаційного центру “Джерело”, творчої студії “Відчуй глину” та багатьох інших спільнот.

А для молоді, яка на практиці бажала покращити свої навички праці в команді, а також навчитися шукати виходи у різних ситуаціях, ГО “Пласт” організувала квест. Такою ініціативою “пластуни” прагнули продемонструвати, що коли є бажання, то праця в команді завжди є легкою та приємною. Тим паче, коли цьогоріч вони у такому заході беруть участь вперше.

А на десерт організатори підготували молоді святковий концерт “Лови хвилю”. Співачка та скрипалька Оксана Муха, виконавець IVAN NAVI, а також Народна артистка України Наталія Бучинська запалювали публіку своїми “гарячими”, “смачними” та популярними хітами.

ВІРА ВІДІГРАЄ ВАЖЛИВУ РОЛЬ В НАШОМУ ЖИТТІ”

Виконавець IVAN NAVI вирішив привітати усіх із завершенням
ХІ Екуменічного соціального тижня та побажав публіці нічого не боятися, прислухатися до інших і насамперед вірити в себе. “Віра відіграє важливу роль в нашому житті. Раніше вона допомогла мені дійти до того, щоб я зараз стояв на цій сцені, і виступав перед вами. Я хочу побажати кожному з вас вірити в себе і не слухати нікого”, – наголосив співак IVAN NAVI.

Завершальним “акордом” вечора стала, безперечно, спільна молитва ТЕЗЕ. Організатори запевняють, що не перестануть дивувати новинками, тому радо запрошують усіх долучитися до наступного форуму. Тож далі буде!...

 

Оксана Войтко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...