Цьогоріч у 11-му Екуменічному соціальному тижні братиме участь уже багатьом відома національна скаутська організація «Пласт».

Що очікуватимемо від участі пластунів у ЕСТу та як потрібно спілкуватись сьогодні із молоддю про віру, нам розповів голова Пласту в Україні – Станіслав Андрійчук.

 – Станіславе, чи вперше Пласт бере участь у Екуменічному соціальному тижні?

– Так, Пласт сьогодні вперше бере участь у такому важливому заході. І ми дуже вдячні, що нашу організацію запросили приєднатися до нього.

 –  Наскільки важливо, на Вашу думку, долучати молодь до таких заходів, а особливо таку організацію як «Пласт»? 

– Сьогодні дуже важливо спілкуватись з молодими людьми, розмовляти їхньою мовою і їхніми каналами, вміти зацікавити їх. Передовсім це можуть зробити громадські та молодіжні організації. Тому залучення молоді до таких заходів – це можливість з нею комунікувати, почути її, зрозуміти.Вважаю, важливо мати чесний діалог, тоді усі будуть у виграші і це сприятиме зростанню та розвитку активної молоді в Україні.

Для Пласту також важлива участь у ЕСТу ще й тому, що сьогодні у нас є два капелани від двох церков. Всередині організації ми працюємо зараз над створенням ефективної Капеланської служби для провадження діалогу між представниками двох церков і ми впевнені, що зможемо побудувати цю службу сильною, оскільки чуємо один одного.

– Розкажіть про Капеланську службу детальніше...

– Капеланську службу Пласту створили священики-пластуни, які допомагають нашій організації у духовному вихованні молоді та дітей. Сьогодні о. Олекса Медик є капеланом Пласту від УГКЦ. Також у 2018 році капеланом Пласту від УПЦ КП призначено Архиєпископа Тернопільського та Кременецького Нестора (Писика).

Раз у рік відбуваються конференції капеланів, де обговорюємо проблеми та їхнє вирішення у духовному вихованні Пласту. 

Обговорюємо також кроки співпраці Пласту з церквами та робимо спільні зусилля для досягнення єдиної мети. 

– Екуменізм – це насамперед пошук компромісу для християн різних конфесій. Це пошук того, що об’єднує. Чи потрібно навчати молодь толерантно ставитись до людей інших поглядів, зокрема людей різних релігій?

Сьогодні будуємо нову країну, намагаємось вирватись від минулого, яке нас тримало сотні років і на цьому шляху дуже важливою є довіра. Довіра, яка була неможливою у тоталітарному суспільстві і тільки зараз будуємо цю довіру між собою. Нині дуже важливо молоді вміти спілкуватись, чути одне одного і знаходити компроміси та вирішення, працювати так, коли усі – у виграші. Це і є основа довіри, яка нам допоможе створити сильну Україну. Ось тому і важливо залучати молодих людей і спілкуватись з ними, навчати знаходити різні точки дотику для спільної мети.

Що хотіли би донести до молодих людей своєю участю в ЕСТу?

– Насамперед – вміти вести діалог і чути один одного. У Пласті зараз також ведемо дискусії щодо того, як ми маємо провадити духовне виховання в організації, як має до цього долучатись Капеланська служба, говоримо про роль церков у цьому процесі та сучасні виклики суспільства. Це доволі жваві й активні дискусії, інколи є досить важко стримувати емоції, але головне – це чути і розуміти, що ми працюємо для єдиної мети: побудови міцної України. Маємо дбати про духовний розвиток і в цьому процесі роль молоді є дуже важливою.

– Пласт щороку бере участь у розповсюдженні Вифлеємського вогню. Чи відчуваєте ви у цьому об’єднувальну місію для людей різних віровизнань, які приходять взяти вогню і принести разом з ним мир у свої сім’ї? 

– Безперечно! Ідеєю Вифлеємського вогню є об’єднати усіх заради миру, адже ця акція відбувається у період перед Різдвом і під час Різдва. Пластунам важливо не просто принести вогонь до кожної родини, але і пояснити важливість цього дійства, принести часточку спокою і свята в кожну родину, незалежно від того, до якої вона конфесії належить і до якої церкви ходить. Це якраз дуже важливий елемент єднання.

– Цьогоріч темою ЕСТу є «Молодь – Віра – Покликання». Як, на Вашу думку, ми, дорослі, у такий непростий для України час можемо допомогти молодим людям не зневірюватись, досягати більшого, вірити у краще?

– Важливим є долучати молодь до діалогу, показати, що її чують і намагаються разом з нею знайти правильне рішення. Це кроки, які допоможуть молодим людям довіряти один одному, а ще – чинити неймовірно корисні речі і досягати як для себе, так і для країни успіху, а головне – мати духовний розвиток. Тепер нам потрібно добре працювати над цим діалогом, щоб наступні покоління не повертались до тих проблем, які сьогодні маємо ми.

– Пласт вiзьме участь у Майданчику здорової молоді, зокрема організовує квест. Привідкрийте завісу, що цікавого готує?

– Хочемо, щоб молодь на практиці працювала в команді, вчилась шукати виходи разом у різних ситуаціях.

І ще нам важливо показати, що якщо є бажання, спільну мову і спільну працю можна доволі легко знайти. А решту побачите.

Розмовляла Галина Андрусів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...