Коли поспостерігати сьогодні за молодими людьми на вулицях, в маршрутках, не можна не помітити, що дорогою на навчання/місце праці вони гортають зі самого ранку стрічки новин у соцмережах, слухають музику, дивляться відеоролики… Думаю, не тільки у мене час від часу виникає запитання: а чи є у житті сучасної людини така опція як читання книг? Ґаджети – вороги чи навпаки незамінні друзі любителів читання? Як можна насолоджуватися книжками під час шопінгу, ранкової пробіжки і навіть їзди на велосипеді? І чому читання ніколи не вийде з моди?

 Книги – це інвестиція в себе

У народі існує міф, що молоді люди сьогодні не дуже охоче читають. Ми провели власне опитування і з’ясували, що не все так погано. Адже 31 % опитаної нами молоді віком від 18 до 35 років відповіли, що як тільки знаходять вільну хвилинку, одразу беруть книгу до рук.

Марічка Жеребецька – одна з тих людей, які свого життя без читання не уявляють. Вдома у дівчини є своя маленька колекція книг. Марічка зазвичай читає 2–3 книжки паралельно: одну в телефоні, іншу вдома, ще іншу носить з собою в сумці.

«Книги – це чудова розвага і дієва інвестиція в себе. Починається все з погляду на обкладинку, з перших рядків, а далі – це вже шалена або ж спокійна пригода аж до останньої сторінки», – розповідає дівчина. Марічка радить, щоби не загубитись у світі літератури, варто віддавати перевагу книгам вартісним, таким, які захочеться читати і перечитувати. Однак дівчина звертає увагу і на те, що їй бракує якісного перекладу текстів українською мовою. «Бо коли читаєш твір, недосконалий у перекладі, то відволікаєшся і не отримуєш всієї повноти від читання. Навіть одне речення чи слово може скрипіти на зубах як пісок», – каже Марічка.

Що робити, коли немає часу читати?

Та все ж найбільше молодих людей серед наших опитаних, а саме 49 % зізнались, що хоч їм і дуже подобаються книги, але… на читання не вистачає часу. І справді новоспеченим матусям чи людям, які багато працюють, важко викроїти навіть декілька хвилин посеред дня на читання. Однак, навіть якщо ви мегазайнята людина, та все ж хочете читати, вихід є! Чудовою альтернативою звичайним книгам сьогодні є аудіокниги. Фотограф Вадим Лоза за останні роки прослухав близько 80-ти таких книг.

«Очима читати зараз взагалі часу немає, хоч і люблю книги. А от слухати можна і в дорозі, і роблячи закупи в супермаркеті, і під час роботи в фотошопі. Навіть коли доводиться їхати в переповненому громадському транспорті – одягаєш навушники, запускаєш на смартфоні зручний програвач (спеціально зроблений для аудіокниг) – і переносишся в інший світ», – розповідає Вадим. Чоловік каже, що слухаючи аудіокниги, можна з користю та приємністю використовувати той час, який раніше просто марнувався.

«Особливе задоволення, коли книгу начитав хороший актор. На жаль, поки що ще не надто багато книг озвучено українською, але справа не стоїть на місці і мене це тішить», – ділиться враженнями Вадим.

Читайте за кавою, під час прогулянок в парку!

Відомий у просторах інтернету жартівливий мотиватор «Кіт Інжир» на власній сторінці у Фейсбуку завжди заохочує своїх послідовників активно читати. «Часу ніколи не буває забагато. Але це не може бути відмазкою, щоб не читати. Надто якщо вам це подобається. На мене справила враження думка гуру маркетингу Андрія Федоріва про те, щ

о час – це окремий ресурс, тому він веде два бюджети: один на гроші, другий – на час. Розпишіть свій бюджет часу, подивіться, на чому варто зекономити. Можна замість стрічки у Фейсбуку частіше читати книжечку, читати в чергах, на прогулянці в парку, слухати аудіокнижки під час пробіжки», – ділиться порадами натхненник. «Кіт Інжир» рекомендує підійти до читання, як до ритуалу. «Виділіть на читання хоча би 15 хвилин за полуденною кавою або підіть з книжкою до улюбленого озера в парку. Але головне – шукайте цікаві книжки, від яких не відірватися. І тоді час якось непомітно знайдеться сам. На серіали ж знаходиться!»

Ґаджети і книжки. Не замінять, а змінять!

А от чи можуть книжки поступитися ґаджетам?

Оксана Ничипорук вважає, що поява ґаджетів впливає на скорочення витрат паперу. «Для мене книга та будь-який ґаджет – це насамперед засіб для отримання інформації», – розповідає дівчина. – З розвитком технологій з’являється чимало замінників паперових книг, але не самих книг, як носіїв текстів. Можливо, це питання варто розглядати в іншому ракурсі: у якому форматі варто робити книги? Я не думаю, що ґаджети можуть замінити книги, але змінити їх – це однозначно! І насправді, якщо поглянути на переваги електронних книг, то це чудово, що у нас є такі можливості, раніше люди могли про це тільки мріяти!», – каже дівчина.              

За словами Оксани, важлива не мода на читання, а любов до нього.

«У мене – троє маленьких племінників. Коли я приїжджаю до них у гості, то завжди привожу їм книжки, ми разом читаємо. І зараз, перше, що вони мене запитують, чи я привезла книжечки. Думаю, що цю любов до читання вони розвиватимуть і далі».

Дівчина переконана, що той, хто любить читати, читатиме і паперові книжки, і з комп’ютерів, електронних книг чи інших носіїв, про які ми сьогодні ще навіть не здогадуємося.

Нещодавно вчені дослідили, що книголюби живуть приблизно на 2 роки довше, аніж люди, які не читають. Тому не важливо, як і де ви читаєте. Головне, завжди знаходьте час на цю справу і покращуйте якість свого життя!

Галина Андрусів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...