«Я відчуваю духовне піднесення: перебуваючи на території Центру Шептицького, у Трапезній, в Церкві на Богослужінні, взагалі перебуваючи в Українському католицькому університеті. Тут відчувається духовне підняття, оптимізм, віра в краще майбутнє і в успіх справи», – саме такі позитивні враження склалися у здобувачки 4-го року навчання Рівненського державного гуманітарного університету Ірини Левчук під час перебування на Зимовій школі «Львів – місто діалогу», яка тривала від 27 до 31 січня.

Протягом чотирьох днів в Українському католицькому університеті тривала Зимова школа для студентів-старшокурсників «Львів – місто діалогу».

Захід організував Інститут екуменічних студій у межах Магістерської програми «Екуменічні науки: християнство в діалозі зі світовими релігіями, суспільством і медіа».

 Студенти з Рівного, Кам’янця-Подільського, Харкова, Черкас, Луцька, Кривого Рогу, Чернівців та інших міст України взяли участь в екуменічному вікенді.

Під час проведення школи студенти мали можливість прослухати лекції, відвідати Ісламський культурний центр, Центр Івана Боско, виготовити мило на майстер-класі, помолитись разом на Богослужінні, побувати на екскурсії Львовом, а найголовніше – поспілкуватись.

Програма школи розпочалась у суботу, 27 січня, з урочистого відкриття та представлення Магістерської програми екуменічних наук «Екуменічні науки: християнство в діалозі зі світовими релігіями, суспільством і медіа», пізніше – зі знайомства з учасниками, а також презентації діяльності та проектів Інституту в Центрі Митрополита Андрея Шептицького.

Із детальнішою інформацією про заходи, проведені в межах школи, Ви можете ознайомитись тут

Ми вирішили попросити учасників поділитися враженнями, а також залишити свої побажання.

Володимир Ярич, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Враження від школи є позитивними. На цю думку вплинули певні лектори. Я би відзначив змістовним інформаційним наповненням лекції Тараса Антошевського і Тараса Курильця. Загалом дізнався багато нової інформації.

Під час навчання у школі можна легко спілкуватись. Для мене ексклюзивом стали відвідини Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада, також відвідування Молодіжного центру святого Івана Боско. Ці відвідини залишили позитивні враження.

Ірина Левчук, Рівненський державний гуманітарний університет

Мені найбільше сподобались лекції Тараса Курильця та Романа Назаренка. Тарас Курилець пояснював діалог між християнами, а Роман Назаренко відкрив іслам з іншого боку – не такого негативного, який ми бачимо у ЗМІ сьогодні. Він показав іслам як релігію, яка має право на існування, яка пропагує любов до Бога і не несе того негативу, який ми бачимо по телебаченню.

Ця Школа стала підтвердженням релігійної толерантності, вона підкріпила мої думки і я збагатилась знаннями.

Я народилась у сім’ї, в якiй ходили до Української Православної Церкви. Особисто мені після закінчення університету імпонує УГКЦ, я намагаюсь відвідувати греко-католицькі храми. Проблема полягала у тому, що, навчаючись у Рівному, я не мала можливості відвідувати греко-католицький храм, бо такого там не було. Лише 19 грудня 2017 року відкрито перший греко-католицький храм святого Миколая.

У зв’язку зі своєю науковою діяльністю, я мала можливість відвідати майже всі греко-католицькі храми Західної України – у Львові, Тернополі, Івано-Франківську. Саме у храмі Святого Андрія Первозванного я почуваюсь як вдома. Це перший храм, у якому я побувала взагалі.

Саме Українська Греко-Католицька Церква, як на мене, підтримує у мені цю віру в Бога, а також ілюструє духовні почування, які мають бути в кожної людини, істинного християнина.

Загалом враження від цього екуменічного вікенду позитивні. Мої сподівання повністю здійснились. Тут я здобула багато нових знань, познайомилась з працівниками Інституту екуменічних студій. Велике враження справив Центр Митрополита Андрея Шептицького. Я задоволена тим, що приїхала сюди.

 Родioн Кадацький, Львівський національний університет імені Івана Франка

Школа, на мій погляд, надає дуже багато можливостей у спілкуванні, незалежно, до якої релігії чи конфесії ти належиш. Мені дуже це подобається.

Усі лекції та всі екскурсії були на високому рівні. Приємно вражений. На заході такого формату перебував вперше, і мені немає з чим порівнювати.

 

Підготувала Наталія Ліхновська

Фото автора та Данила Тюріна 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...