Літо – пора відпусток. Кожен з нас мріє про відпустку напевно ще від зими. Ми завчасно відкладаємо заощадження, плануємо дні, на коли можна кудись поїхати відпочити, купуємо квитки на поїзд… Але буває так, що грошей на відпочинок зовсім немає. Що ж тоді робити?

Відпочивайте вдома

У буквальному сенсі. Дуже часто через деякі обставини люди покидають своє місто чи село і переїжджають до іншого. Здається, ніби у рідному місті все бачив і всюди був. Хоча це не завжди так. Деякі вулиці, особливо у великих містах, бувають настільки довгими, що за десять хвилин їх не обійдеш. Для початку можна прогулятись своєю вулицею, оглянути її до кінця, а що важливо – для декого познайомитись зі своїми сусідами.

 Коли вже свою вулицю вивчив до кінця, можна й детальніше оглянути рідне місто. Подивіться місцевий краєзнавчий музей, напевно ви у ньому були ще в класі сьомому. Заглянь у художню школу чи дитячий центр, – напевно там виставляються дитячі роботи юних місцевих художників.

Якщо ви вже оглянули рідне місто і його околиці, можна подивитись і сусідні. Цілком можливо, що вашим земляком є відомий письменник, інженер чи медик, а сусідньому містечку є його хата-музей з не менш цікавими експонатами, ніж у місті, тільки не такими популярними. Квиток на автобус у сусіднє містечко дорого вам не обійдеться.
І наостанок – відпочинок на природі. Ще в дитинстві купалися у річці чи ставі біля вашого містечка – тож пора сюди знову заглянути. Тільки пам’ятайте про правила безпеки і не запливайте далеко . А ще можна запросити друзів на шашлик.

До речі, про друзів

Якщо твій друг – поціновувач пригод і активного відпочинку, то вважай, що літо вдалося. Ви можете пограти у бадмінтон на стадіоні, виїхати у велотур містом, організувати вечірку друзів чи однокласників і придумати ще безліч цікавих занять. Головне – пам’ятати, що добрий відпочинок залежить від настрою, з яким ти його організовуєш і проводиш.

Духовний відпочинок

Твій розум вже не раз подавав тобі сигнал, що вже пора сказати собі «стоп». Пора зупинитись, відкинути щоденні рутинні справи і подумати про себе. Звичайно, кожній людині для цього потрібно різний час, але, напевно, це має бути не менше ніж 3–4 дні. Моя колежанка називає це «ремонтом у голові», тобто все зайве викинути, щось полагодити, щось нове підшукати, щось перефарбувати-переосмислити… Кожен сам вирішує, чи йому робити такий собі косметичний ремонт, чи повністю таке собі «перезавантаження».

Час відпуски – це хорошій час роздумів про прожитий рік. За цей час можна проаналізувати наскільки корисно проведено час, проаналізувати всі здобутки і втрати, зробити висновки, постановити собі щось на новий робочий рік. Цей час – ще одна можливість примирення зі собою і з Богом.
Щоб більше дізнатись, що для них означає відпустка і як можна організувати свій відпочинок без грошей ми розпитали у людей.

Уляна Журавчак, журналіст Комісії у справах молоді УГКЦ:

Відпустка для мене – це час для думок, це зміна основної діяльності. Втома приходить тоді, коли виникає ілюзія, що ти можеш все зробити, що ти повинен виконувати так багато всього і цьому кінця-краю немає… Відпустка – це час для свободи «внутрішньої людини», коли можна сказати собі: нехай увесь світ зачекає, а я і мій відпочинок є дуже важливі.

Щоб добре відпочити, на мою думку, не потрібні гроші. Звісно, для забезпечення основних потреб людини – так, але це не великі витрати. Якщо добре помізкувати, можна зорганізувати відпочинок за незначні фінанси. Треба порозпитувати друзів і дізнатись про можливості, зрозуміти, за яких обставин добре відпочиваєш – врахувавши ці деталі, скласти свій розклад (чи його відсутність).

Духовний відпочинок – це час, коли можна побути в цілковитій тиші, відчути, що все довкола створене для тебе, що Бог чекає на молитву – довірливу розмову, і ти можеш йому виговоритись. Я добре відпочиваю на прощі або під час коляди. Дух відпочиває поруч із дуже добрими людьми, які можуть зрозуміти, вислухати, допомогти духовною порадою і спільною молитвою. Як на мене, будучи християнином, життя для тебе може стати духовним відпочинком, бо можеш щоденно і часто ділитися із Богом всіма тягарями і втомою…

Вероніка Саврук, PR-менеджер Львівської бізнес-школи УКУ:

Взагалі я дуже люблю активний відпочинок – вихідні у горах, виїзди у незнайомі місця, веломандрівки – це моє. Але на час відпустки кортить на тиждень вимкнути телефон, не переглядати пошту і соцмережі, а просто зустрічати схід і захід сонця, слухати як шумить море, читати добрі книги і не відмовляти собі у різних смаколиках . Також важливо пам’ятати, що відпустка – це не 21 день на рік. Знаходьте протягом року по кілька днів для себе, щоб відновити внутрішні сили.

Бюджетний варіант відпуски (але один з моїх найулюбленіших) – це похід з наметами у гори. Все, що вам потрібно – кілька гривень на електричку/дизель і на консерви та мівіну . Свіже повітря, ягоди, чай з цілющих карпатських трав, смачнющі сири, бринза, молоко на полонині – це все майже задарма. Ще я дуже люблю їздити у село до бабусі та у своє рідне місто Надвірну.
Відпочинок без грошей – можливий. Насамперед це зміна того, що вас оточує, вашої щоденної рутини. У когось це – дім, робота, дім, у когось – багато відряджень і постійні зміни та динаміка. Спробуйте змінити звичний для вас ритм, дозвольте собі не думати про щоденні турботи.

Маленькі, але якісні зміни дуже потрібні. Наповніть своє літо такими світлими змінами.

Наталя Ліхновська

Фото: http://www.respecthotel.com.ua
та з особистого архіву Уляни Журавчак та Вероніки Саврук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...