Духовність як постійне зростання. У житті доволі часто хороші події переплітаються з різними труднощами та випробовуваннями. А для того, щоб долати їх, нам доводиться постійно працювати над собою та ставати кращими. Однак, будьмо відвертими, цей шлях подолати геть непросто. Саме тому “Духовність” пропонує вам топ-3 книги, які по-різному відповідають на питання (і пояснюють), як ми можемо пізнати духовність у будь-який момент нашого життя.

  Книга Блаженнішого Любомира Гузара Про гріхи та чесноти

Блаженніший Любомир Гузар запам’ятався українцям як моральний авторитет і духовний лідер не тільки для греко-католиків. Він не лише говорив іншим те, що варто завжди прагнути бути людиною високої моралі, а щодня намагався жити цієї істиною. Ба більше, своєю щирою простотою та скромністю він ставав щоразу ближче до людей.

 Проте Мустафа Джемільєв у вступному слові до видання наголосив, що Предстоятель УГКЦ “вбачає корінь зла саме у браку любові, поваги, толерантності”. Мабуть, саме тому у нього з’явилася ідея написання цієї книги, у якій Блаженніший Любомир зміг не нав’язати, а передусім показати своє бачення важливих цінностей.

“Люди люблять говорити про чесноти та вади інших людей. Ставлення до інших часто спирається на наше уявлення про людські достоїнства й гріхи. Але спілкуючись із людьми, я приходжу до переконання, що багато хто не знає, що означають ті чи інші чесноти й пороки, що за ними криється… Господь Бог сотворив людину вільною, дав їй розум волю, наділив її правом робити добро. І до самої природи людини належить – бути свобідним, інакше кажучи – мати можливість вибору. Тож бути вільним – означає робити вибір на користь добра. А грішимо ми через нашу неміч і слабкість. Людина може помилятися й чинити зло, але такого права від Творця вона не діставала”, – пояснює автор про мету книжки.

Треба зауважити, що креативні ілюстрації до видання підготували близько двадцяти дітей-художників, які створили їх у межах конкурсу.

 Блаженніший Святослав у розмові з Кшиштофом Томасиком Діялог лікує рани

У книзі-інтерв’ю Глава УГКЦ ділиться своїм баченням щодо тривожних подій, що відбуваються в Україні, зокрема й крізь призму викликів, які є в сучасному світі та Церкві. Ба більше, у цьому виданні лідер греко-католиків роздумує над нелегкими моментами взаємин між польським та українським народами.

“Особливо з перспективи України бачу, що світ стоїть на порозі глобальних змін, що переживаємо технологічну революцію, яка спричиняє також і революцію людської свідомості. Бачимо, що всі дотеперішні істини, які керували нашим життям, почали викликати запитання й сумніви. Людина відчуває загрозу з боку іншої людини. Нині українці через війну живуть у страху й цілковитій непевності щодо завтрашнього дня”, –наголосив у книзі Блаженніший Святослав. 

Варто зауважити, що він згадує моменти свого життя: якою була власне його дорога до віри, Церкви та покликання. На його думку, Українська Греко-Католицька Церква пройшла чимало надзвичайно складних випробувань у минулому столітті. Проте попри труднощі Церква зуміла “викристалізувати” таку постать як Митрополит Андрей Шептицький, а також усвідомити цінність гідності кожної людини, відновити та “розбудувати” свою красу, а також стати учасницею екуменічного діалогу.

 Єрм. Юстин Бойко, студит Розмови з Богом за кавою

“Ранкове кавування для сучасної людини є особливим моментом дня. Зрештою, не помилюся, якщо скажу, що кава – не просто напій, а спосіб мислення. Після нічного сну час із горнятком запашної кави є тією вирішальною хвилиною, якою людина розпочинає свій день, налаштовується на нього. І від того, наскільки позитивним він буде, наскільки успішно складатиметься новий день”, – вважає о. Юстин Бойко і додає, що зрозумів цю істину під час навчання у Римі.

“І справа тут не у самій каві, а в тому, що вона ставала причиною зустрічі з людиною, з якою хотілося розмовляти, від якої можна було почути слова підтримки, потіхи, розради, повчання. А жива зустріч з іншою людиною у теперішній час, який перенасичений віртуальним спілкуванням, є справді неоціненна”, – доповнив ієромонах.

Протягом двох років “низанка фейсбучних дописів” про роздуми за горнятком кави біля монастирського хреста переросли (без перебільшення) у книгу-сповідь, книгу-одкровення “Розмови з Богом за кавою”. У ній автор не боїться показати себе справжнього, адже за кожним словом ховається не лише радість за кожен початий день, а й кричущий біль. “Тепер я розумію, Господи, для чого є життєві хрести. Вони шліфують нас щодня і роблять нас чутливішими до болю, страждання, неправди. Одним словом, хрест допомагає мені щодня ставати людиною”, – зізнається о. Юстин своїм читачам.

 

Отож, не біймося ризикувати, стикатися з проблемами віч-на-віч, бо лише тоді у нас гартується сила духу!...

Підготувала Оксана Войтко

Фото: https://svichado.com

http://catholicnews.org.ua

 

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...