Мало де в світі чули про зяву архангела Михаїла. Монте-Сант-Анджело місто, назване в честь св. арх. Михаїла. Архистратиг по-особливому опікується цією місциною і зявлявся тут чотири рази. У народі це місто жартома ще називають «зеленою резиденцією св. арх. Михаїла». Архангел також є покровителем багатьох міст світу, зокрема м. Києва, всієї Київщини та навіть Наддніпрянщини, відомо про його чудо в Колосах, проте про його неодноразову зяву чули тільки мешканці Монте-Сант-Анджело. Дивовижно також, що місто розташоване на так званому мечі архангела Михаїла, оскільки в світі відомо сім монастирів у честь св. архангела, які розташовані на одній географічній лінії і деякі на однаковій відстані один від одного. Декотрі з монастирів на цій лінії споруджені після зяви самого архангела Михаїла. Отож сьогодні про один з центрів св. арх. Михаїла, який благословляла не людина, а сам архистратиг.

 Найвище місто Апулії

В Апулії, в одному з регіонів Італії, посеред живописної природи, на узвишші гір, 865 м над рівнем моря, звідки чудово видніє синь Адріатики, розкинулося місто Монте-Сант-Анджело. Це найвище місто в регіоні, тому сонячні промені вгорі заломлюються об грані скелястих гір та об білі фасади давніх кам’яниць, а внизу – об прозорі води Адріатики. Місто сформувалося в ХІ ст. Попри неймовірну красу місцевости притягує сюди паломників особлива сила архангела Михаїла.

Найвідомішим місцем в Монте-Сант-Анджело є санктуарій св. арх. Михаїла, що входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Розташований він глибоко під містом. Раніше гірські гроти височіли над горизонтом, але під впливом часу та внаслідок розбудови міста печери осідали, перетворившись на підземелля. У такий спосіб унизу опинилися грот з церквою та декілька печерних каплиць. Гуляючи давніми вулицями, потрібно то підійматися, то спускатися численними сходами. З історичних пам’яток привертає також цікавість старовинний замок, котрий розбудовували від Х ст.

Зяви архангела Михаїла в Монте-Сант-Анджело

За переказами, в одного пастуха на схилах гори Гаргано загубився бик. Після довгих розшуків його знайшли в печері, куди він провалився. Звідти бика не могли дістати, тому господар зі злости на тварину запустив стрілу в нього, але вона повернулася і ранила його в ногу. Про те, що трапилося, пастух розповів місцевому єпископу. Через три дні, 8 травня 490 р., арх. Михаїл з’явивсянині святому Лоренцо Майорано, єпископу м. Сіпонто, сповістив, що грот, де провалилася тварина, священний і доручив збудувати храм у цій печері. Завдання було непросте, оскільки у той час на тому місці був язичницький храм.

Після цього ще двічі з’являвся архистратиг Михаїл єпископу Майорано – у 492 і 493 роках. Коли остготи напали на мешканців м. Сіпонто, св. єпископ Лаврентій провів три дні у молитві. Тоді вдруге архангел Михаїл з’явився єпископу і наказав йти в контратаку. Воїни натхненно виконали наказ, бій супроводжувався землетрусом, громом, блискавками і завершився перемогою. Через рік єпископ Лоренцо підійнявся з вірними на г. Гаргано, до печери, яку збиралися освятити, звідти почули ангельський спів. Спантеличений цим випадком єпископ попросив поради в папи Геласія і невдовзі йому знову з’явився архангел, повідомивши, що він сам освятив храм у гроті. Опісля дивним чином у печері з’явився також вівтар і хрест.

Відомості про четверту з’яву архистратига Михаїла пов’язані з 1656 роком, коли в регіоні поширилася чума. Тоді архангел з’явився перед тодішнім єпископом Джованні Альфонсо Пучченіллі, наказавши благословити камені, вирізати на них хрест та ім’я архистратига Михаїла. Відтак люди зцілялися від хвороби. Однак існують також інші перекази про деталі з’яв архангела.

Місто на лінії меча архистратига Михаїла

Храм св. арх. Михаїла в Монте-Сант-Анджело має статус «Небесної базиліки» назавжди, тому що її освятили не люди, а сам архангел. Окрім того, санктуарій на горі Гаргано пролягає на уявній прямі від Ірландії до Ізраїлю, що об’єднує сім монастирів у честь святого архангела. У день літнього сонцестояння у північній півкулі ця священна лінія також ідеально вирівняна до сходу сонця. Хоч ці сім храмів є дуже далеко один від одного, однак на карті вони утворюють ідеальну пряму. Ця лінія символізує меч св. арх. Миїхаїла, яким він наніс удар дияволу, відправляючи його до пекла.

Папа надав право вірним отримати повний відпуст гріхів, молячись у цій базиліці. Сюди паломникували: святі, імператори, вожді, знамениті люди меча та інтелекту, скромні та невідомі паломники. Папи Юлій III, Григорій XII та Пій XII в різні періоди обирали його ювілейним місцем у проголошені роки Божого милосердя, тобто надавали храму в гроті однакової важливости, що і римським базилікам. 1987 року храм-печеру відвідав Папа Іван Павло ІІ.

Водночас звідси недалеко до Сан-Джованні-Ротондо – місця, де служив св. падре Піо. Зрештою сам св. о. Піо якось сказав: «Перш ніж завітаєте сюди, до мене... вируште до Монте-Сант-Анджело і попросіть допомоги та захисту архангела Михаїла».

Олеся Косик, м. Монте-Сант-Анджело

Світлини зі сайтів:

1. http://italia-ru.com/forums/vse-ob-italii/putevye-zametki-ob-italii/apuliiskii-gorodok-monte-santandzhelo-116165

2. https://www.getyourguide.ru/peschici-l2049/apulia-monte-sant-angelo-tour-with-guide-t208833/

3. https://modlitba.sk/?p=10805

4. http://italia-ru.com/forums/vse-ob-italii/putevye-zametki-ob-italii/apuliiskii-gorodok-monte-santandzhelo-116165

За матеріалами:

1. ttp://www.santuariosanmichele.it/

2. https://tonkosti.ru/

3. http://catholicnews.org.ua/7-hramiv-obiednanih-pryamoyu-legendarniy-mech-sv-mihayila

4. sanctus.pl

 

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...