«Все тече, все змінюється» – казав один з античних філософів. Час не стоїть на місці, змінюється природа, люди, технології. Змінюються й засоби комунікації. Церква у сучасному світі інформаційних технологій повинна йти в ногу з часом, щоб ширити незмінне Євангеліє через найновіші і найрізноманітніші засоби комунікації. Найактивніше і найвпевненіше в цьому напрямку крокує Римо-Католицька Церква, а з нею й Українська Греко-Католицька Церква.

Ще Святий Іван Павло ІІ у своїх щорічних посланнях з нагоди Всесвітнього дня соціальної комунікації наголошував на важливості використання усіх доступних засобів комунікації задля проповідування Євангельського послання. Його Святість багато уваги звертав на журналістів.

Кажуть, що життя – це рух. Однак наскільки якіснішим воно може стати, якщо дбати одночасно про духовне та фізичне здоров’я? Отець Олег Кобель присвячує своє служіння саме цій сфері та поділився з нами, які екуменічні ініціативи, ідеї та плани на 2019 рік готує Центр душпастирства розвитку фізичної культури і спорту Львівської архиєпархії УГКЦ. Отож про те, які найцікавіші спортивно-духовні події цього року чекають нас, – дізнавайтеся далі у нашій розмові.

 – Отче, розкажіть, будь ласка, які спортивні заходи Ви готуєте у 2019 році?

– У нас відбулися священичі змагання з лижного спорту. А незабаром 25 березня має відбутися турнір з фут-залу на Кубок Патріарха Святослава, у якому беруть участь працівники Патріаршої курії з Києва та Львова, працівники та викладачі Львівської духовної семінарії Святого Духа та Українського католицького університету. Боротися за перемогу будуть чотири команди. Цей захід організовує Патріарша курія УГКЦ.

Продовження інтерв’ю, опублікованого в попередньому номері, з Юліаною (Наталією) Андрусів. Продовжуємо шукати відповіді на питання: для чого, до кого і з якою метою Бог приходить у цей світ? 

– Розкажи про себе як про особистість. Що в житті тебе наповняє?

– Я не могла б жити без любові, без пристрасті всередині. Якщо цього немає, тоді починаю в’янути, нудьгувати. Для мене важливо перебувати у стані внутрішньої закоханості, щоб жити і творити.

Час Різдва вже близько. У цій передсвятковій метушні кожен із нас мимоволі призадумується: для чого, до кого і з якою метою Бог приходить у цей світ? Відповіді на ці запитання, напевне, шукаємо глибоко у своєму серці, відклавши всі клопоти на задній план.

Саме тоді приходить усвідомлення, що новонароджений Ісус у серці кожного з нас, і Він щодня до нас усміхається. Особливо 40 днів перед Своїм приходом у світ. Як це, коли Бог усміхається, у своїй книзі описала Наталія Юліана Андрусів.

Отець Степан Сус відомий у Львові військовий капелан та для багатьох людей, зокрема молоді, є моральним (духовним) наставником і авторитетом. Спосіб життя отця Степана ідеально ілюструє його девіз — бути потрібним Церкві 24 години на добу 7 днів на тиждень. Адже він переконаний, що християнство — це не набір правил і обов’язків, це джерело любові, яке допомагає відчути життя на повну силу. Отож про віру та покликання, служіння та капеланство, про працю над собою та сучасні виклики для молоді — далі у нашій розмові.

Дочірні категорії

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...