Нести історію нації крізь покоління. Писати її традиційною українською вишивкою на шовку, бавовні, льоні... Відчувати зв’язок поколінь, який шовковою ниткою об’єднує прадавню історію української нації та її світле майбутнє. Такою є місія дизайн-студії «SVITLO», тому цей бренд етнічного одягу і став партнером благодійного заходу «Віра в життя». Про одяг і аксесуари, передання родинних цінностей і благодійну діяльність ми поспілкувалися з представниками дизайн-студії «SVITLO» Світланою Кубрак та Наталією Радою.

 Нагадаємо, 6 вересня у Дзеркальній залі Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся благодійний захід «Віра в життя». Майстер-клас з виготовлення витинанок провела талановита майстриня Дарія Альошкіна. Головні гості заходу витинали «Дерево» як символ життя, що є найбільшою цінністю для кожного немовляти. Партнером проведення майстер-класу є бренд етнічного одягу «SVITLO».

А 4 жовтня відбудеться благодійний аукціон витинанок за участю їхніх майстринь. Спеціально до заходу дизайн-студія «SVITLO» розробила футболки з fashion-витинанкою (вишивка з аплікацією 3D). Їх можна буде придбати на аукціоні і таким чином долучитися до благодійної акції, адже частина коштів надійде фонду «Немовля». Усі ці заходи тривають у межах XII Екуменічного соціального тижня.

Яким чином дизайн-студія «SVITLO» долучається до акції «Віра в життя»?

- Ми підготували спеціально до цієї акції подарунки для кожної учасниці від нашого бренду, а також розробили в техніці витинанки візерунок, який втілили в одязі – зробили футболки. Використали цікаву техніку – аплікація і вишивка. На аукціоні ці футболки будуть представлені, і частину коштів буде перераховано на благодійність.

Витинанка нам цікава як один з видів української творчості. Цей вид не поширений, тому ми б хотіли показати його в одязі.

- Чому для Вас, модельного дому, важливі такі заходи?

-  Ми віруючі люди, християни. І розуміємо, що те, що людина сіє, те й пожинає, те їй і повертається. Тому хочемо за можливості творити більше доброго. З Божою поміччю робити більше те, що потребують діти, чи людство загалом.

Пропагуємо також етноодяг – щодня, на будь-яку подію одягати українське етно. Тому нас привабила тема витинанки, яку ми хотіли втілити в одязі. Ці два прагнення збіглися, і ось ми тут.

Благодійні проекти – це для Вас одноразова акція чи традиційна справа?

- Ми беремо участь у благодійних акціях. Ми допомагали дітям з лікарні «Охматдит», жінкам-волонтерам АТО. У нас є багато фотопроектів, надаємо свої прикраси, одяг для благодійних фотопроектів.

Нам приємно бути партнерами цього дійства. Це добра справа, і чудово, що вона пов’язана з творчістю. Ми як люди творчі теж беремо в цьому участь. Сподіваємося, що несемо трішки світла в цей світ через наші сукні, прикраси. Коли ми почули, що тут буде саме витинанка – це нас надихнуло. Ми із задоволенням створили fashion-витинанку і використали в одязі. На аукціоні цих футболок можна буде їх придбати. Частина коштів піде на фонд «Немовля». Навіть маленьке добро, яке ми несемо у світ, зробить його кращим. Даруйте добро, даруйте світло, бо що людина посіє, те їй і повернеться. Це Божий закон, і ми, віруючі люди, його приймаємо. Дякуємо всім, хто долучається до цієї доброї справи. Віримо, що завдяки таким заходам і таким людям, які беруть на себе відповідальність, цей світ стає кращим.

Довідка

Історія бренду SVITLO почалась у 2011 році, коли Світлана Кубрак та Наталія Шевчук прийняли рішення створювати ексклюзивний одяг та аксесуари з етнічними елементами. Для оздоблення SVITLO використовує старовинні візерунки з сімейних реліквій, рідкісні техніки шитва, раритетні мотиви вишиванок родом із наймальовничіших куточків України. Поєднуючи сучасні екологічні матеріали та комфортний крій, SVITLO розробляє авторські сукні, вишиванки, спідниці, сумки, намиста, віночки. Усі речі – унікальні, виготовляються в єдиному екземплярі. SVITLO – це не данина моді на фольклорні мотиви. Це зв’язок поколінь, який шовковою ниткою об’єднує прадавню історію української нації та її світле майбутнє. Саме тому дизайнери SVITLO дотримуються актуальних тенденцій у крої та кольорових рішеннях, водночас розробляючи образи, які є поза часом. Так з’являються не просто одяг та аксесуари, а родинні цінності, які передаватимуться від матері до доньки.

«Ми виросли з коренів роду, крони, що тягнуться до сонця. До Бога. Ми перестали бути бунтуючими підлітками, які все заперечують, ми виросли зі стержнем, знайшли себе, свою суть і відчули рослість із витоків. Ми вже готові одягнути на себе всю силу нашого роду і не загубитися. Ми готові рости зі своїх коренів, додаючи свою яскраву і неповторну нотку. Ми готові до своєї індивідуальності! Готові бути виразними і видимими! Саме такими бачить жінок Світло. Світло висвітлює, робить видимим. Світло – це правда про те, що є. Світло – це про справжнє. Воно не упереджене, не судить і не нав’язує, воно відкриває те, що є. Промінчик світла торкається людини і проявляє її справжнє, її суть, проявляє душу», – пишуть про себе дизайнери.

Марта Більська

Фото Христини Бек

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...