Хто сказав, що декретна відпустка це лише сидіння в чотирьох стінах, зміна підгузків, готування кашок, супчиків і компотиків? Усе це, звісно, є, воно стає невід’ємною частиною мамського життя — перевірено на собі :). Але спілкування, зустрічі, цікаві події та подорожі для мам ніхто не скасовував. Хіба вони добровільно самі себе цього позбавили через страх чи небажання мати зайві клопоти. Для активних мам, а також тих, які хоч і бояться, але хочуть спілкування й нових вражень, нещодавно у Львові з’явився ще один майданчик комунікації — Мамські посиденьки, а з ним і проект RoSo-Tours для сімейних подорожей із малятами.

Відкрила для себе ці зустрічі ще в березні, а у квітні вже разом із синочком на посиденьках робили писанки з фетру :). От і вирішила розповісти Вам більше про ці проекти, тим паче що зараз надворі травень, погода якраз для прогулянок, спілкування й мандрівок, а зовсім скоро ще й День матері, який можна буде відсвяткувати в колі таких самих активних мам, поділитися досвідом чи спланувати подорож за кордон. Важливість спілкування з мамами, відкриття нових поглядів на материнство, саморозвиток та виклики, а також бажання сімей до мандрівок із малятами й чи готові українські готелі прийняти маленьких відвідувачів про все це я спілкувалася із засновницею Мамських посиденьок та співорганізаторкою RoSo-Tours Софією Сеник, мамою однорічного Олекси.

«Разом дітей легше виховувати»

«Мамські посиденьки — це спільнота для активних мам, які хочуть цікаво та корисно провести час разом! Ми збираємося для дружніх бесід, обміну досвідом та навчання чомусь новому», — зазначають організатори на фейсбук-сторінці.

Софія розповідає, що посиденьки з’явилися через особистий брак спілкування з мамами, однодумцями, у яких би були свіжі, не обмежені домашнім оточенням погляди на материнство. Тож разом з іншими мамами вирішили зустрічатися, ділитися досвідом і запрошувати спікерів, які б розповідали їм правду про життя. «Разом дітей легше виховувати ☺. Тому в спілкуванні — наша сила, щоби просто говорити з дорослими й не про «памперси» ☺.

Бачила, що серед тих, хто приходить на посиденьки, є багато слінгомам (мам, які носять дітей у слінгу, більше читайте тут: Слінгомама: на відстані поцілунку). Софія пояснює це тим, що зі слінгом зручніше пересуватися по місту, а не тому, що це суто середовище слінгомам: «Львів — місто бруківки, тому з візочком досить важко пересуватися».

Зустрічаються молоді мами в Сімейному центрі, що діє в автентичному підземеллі храму Преображення УГКЦ.

«У нас є давнє знайомство з о. Ростиславом Пендюком. Він є головою Патріаршої комісії в справах молоді УГКЦ. Якось розповідав про це приміщення. Там відбуваються зустрічі для молодих сімей, тому мами з дітками — саме та цільова аудиторія, яку ми теж хочемо залучати. Крім того, це центр міста, сюди найзручніше й найкомфортніше добиратися» — розповідає Софія Сеник.

Відбулося вже близько 15 зустрічей. Теми для обговорення вибирають найрізноманітніші: від виснаження мам, труднощів декрету до тайм-менеджменту та фінансової грамотності молодих матусь. У посиденьках зазвичай беруть участь від 15 до 35 мам із дітками.

Мам кличе в мандри дорога…

Окрім зустрічей у Сімейному центрі храму Преображення, Софія Сеник разом із подругою створили проект RoSo-Tours, де організовують мандрівки для сімей із малятами по Україні й навіть за кордон.

Ідея проекту полягає в тому, щоби створити такий тур, у якому дорослі зможуть побачити те, що цікаво їм, а діти зможуть розвиватись. Бо під час туру передбачені екскурсії, лекції, плавання для діток, спа-процедури та багато іншого.

«Усе виникло з ідеї й бажання кудись поїхати, після того, як я й моя подруга народили дітей. Моя колежанка створила чат, запросила туди ще одну знайому й заохотила нас ділитися ідеями, планами. Я написала, що хочу організувати тур, і та дівчина, яка тепер стала моєю подругою :) теж написала, що давно хоче організувати подібний тур, але не насмілювалася. Тож ми вирішили зробити це разом. Такі мандрівки, звісно, вимагають більше часу, зусиль, планування. Часто батьки мають страх. Але ми вирішили боротися з цим страхом, щоби задовольняти бажання батьків кудись мандрувати, як і раніше, коли ще не мали дітей. Крім того, дітки дуже розвиваються в подорожах, у комунікації, наприклад зі старшими дітьми. Коли старші наглядають за молодшими», — розповідає Софія.

Перша така поїздка повинна була відбутися ще торік восени. Назбиралася група, але організаторам відмовив готель.

«Тоді ми зрозуміли, що це глобальніша проблема, ніж ми собі думали. Тобто це проблема не тільки батьків, які бояться їхати, а й готелів. Бо працівники там думають, що за дітьми потрібно вдвічі більше прибирати, зробити теплішим басейн, а звідси й більше електроенергії витратити. А ще діти будуть кричати й заважати іншим відпочивальникам. Тому не хочуть приймати батьків із дітьми, а тим більше групою» — ділиться спогадами молода мама.

Але організатори не здавалися, почали шукати сімейні готелі. Виявилося, що такі, які готові прийняти одразу багато батьків із дітьми, не надто поширені в Україні. Та все ж кілька таких готелів знайшли. І вже встигли провести два тури в Карпатах. Тож тепер планують їхати за кордон. Для відвідин обрали Будапешт.

«Це місто досить пристосоване для дітей. Багато майданчиків, можливість побудувати екскурсії так, щоби діти 2 років не втомилися йти, а мами дітей до 2 років могли нести їх у слінгу чи везти у візочках. Є зоопарки, музеї, планетарії» — наголошує Софія Сеник і додає, що надалі планують організувати тури й в екзотичні країни.

Поїздки зорієнтовані на невелику групу, до десяти сімей. Для того, щоб усім було комфортно. «Ми насамперед дбаємо про комфорт і безпеку, щоби могли за всіма подивитись, підстрахувати маму чи тата, коли вони хочуть піти в сауну чи погуляти» — наголошує співорганізаторка.

Дитина — це не лише проект мами

Софія переконує, що завдяки таким сімейним турам намагаються показати, що дитина — це не лише проект мами чи тата: «У нашому суспільстві досі є така тенденція, що тато заробляє гроші, а мама — виховує дитину. Але такі усталені ролі вже давно не актуальні, мусимо їх видозмінювати, осучаснювати».

Насамкінець вона побажала молодим мамам робити те, що їм комфортно, залишати простір для себе, розвиватися й не зупинятися. А також ставити маленькі виклики й долати їх. «Бо з дитиною іноді хочеться бути в найкомфортнішому середовищі й задовольнятися тим, що вдалося прибрати в хаті та приготувати їсти. А от для того, щоби розвиватися, потрібно невпинно робити собі маленькі випробування, які приносять задоволення, але не мають найлегшого вирішення».

Тож, дорогі мами, не бійтеся спілкуватися, вчитися, мандрувати й отримувати задоволення від свого материнства.

Анна Грапенюк

Фото: https://www.facebook.com/mothersbrunch/  

https://www.facebook.com/mamakidstravel/

 

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...