Продовження розмови  із засновником простору є о. Дмитро Романко, священик УГКЦ. Людина, яка випромінює добро, котре є тільки в тих, хто справді живе з Богом. З отцем ми поспілкувалися про основні принципи, на яких базуватиметься робота простору, його формат, тематику та засади виховання дітей.

  Головне – не підняти IQ, а бути разом

Другою важливою цінністю для нас є залученість, вона взаємопов’язана з присутністю. У насосновний акцент на єдності сім’ї, а не на піднятті IQ, як це є у центрах розвитку дітей. Бо людина з підвищеним IQ, але з неспроможністю будувати стосунки нічого не зможе досягти. Тож для нас найважливіше показати цінність того, щоб бути разом.

 Кошти самі по собі не є цінністю, але вони є засобом, яким люди голосують за те, що є цінністю

Ми, звісно, передбачаємо безкоштовні майстер-класи і тренінги, але хочемо також прищепити пошану до тренерів. Кошти самі по собі не є цінністю, але вони є засобом, яким люди голосують за те, що є цінністю.

Тож хочемо дати можливість сім’ям так голосувати. Це допоможе не тільки створити хороші умови для їхнього побуту, наповнити цей заклад добрими речами, але такождати відчуття гідності тренерам. Адже фахівці, наприклад, психологи – дороговартісні, бо їхнє навчання – дороге. Тож для того, щоб мати хорошого фахівця, треба поважно вкластися в його освіту. Ми, до речі, це теж плануємо робити. Шукатимемо стипендії для навчання наших працівників різних спеціальностей.

Бо у нас, окрім сімейного простору, кімнат, де можна проводити час, є ще кімната для консультацій у різних випадках: кризи в сім’ї, кризової вагітності, безпліддя психологічного чи медичного походження. Тобто намагатимемось організовувати роботу в різних аспектах. Це дасть змогу за кошти з оплати різних заходів навчати і вишколювати наших тренерів. Наше завдання створити умови як для відвідувачів, щоб вони могли гарно проводити час, так і для викладачів, щоб не вичерпуватись, не вигоряти, а зростати інтелектуально і духовно, щоб вони могли давати кращу допомогу людям, які до них звертатимуться.

Наш заклад є закритим для спеціалістів, які застосовують маніпулятивні методи навчання

Ми відкриті до різноаспектних тренінгів. Наприклад, у нас уже відбувалися тренінги з фінансової грамотності від Лесі Грудзевич. Вона є нашим другом, добрим фінансовим знавцем. Ірина Яців зі Стрия – спеціаліст-психолог – вестиме програму для підлітків і також відповідатиме за батьківську програму. Організовуватимемо також і тренінги, не цілком пов’язані з тематикою нашого закладу, не тільки сімейні, але й гостьові. Ми відкриті для усіх, за винятком тих спеціалістів, щодо яких у нас виникають сумніви у їхній відповідності нашим цінностям. Так, наш заклад є закритим для спеціалістів, які застосовують маніпулятивні методи навчання, або езотеричні практики.

Тут чекають сім’ї з дітьми будь-якого віку

У нас кожна кімната називається як кімната у звичайному будинку вдома. Хоч можливо вони й виглядають дещо інакше. Маємо веранду, гостьову кімнату, яка виконуватиме функцію коворкінгу, там одночасно можуть працювати і відпочивати 8–12 дорослих. Дитяча кімната одночасно виконує функції ігрової й навчальної для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Там одночасно під час навчання можуть перебувати 8 дітей, а в режимі гри 10–12. Тренінгова кімната, або вітальня, розрахована на 30 людей під час лекції та 15 під час тренінгу, бо в такому разі потрібно більше простору. Також є консультативна кімната, в якій безперешкодно можна консультувати необхідну кількість клієнтів.

Ми гостинні до сімей з дітьми будь-якого віку. Звісно, для кожної категорії дітей будуть різні програми і різні можливості. Слінгомами завітати до нас можуть безперешкодно, але навіть для мам з візочками у нас є можливість складати їх у безпечному місці на час перебування й навчання сімей. Діти від трьох років можуть перебувати в ігровій кімнаті зі старшими дітками, а молодші мають залишатися з батьками. Тому є сенс приходити і мамі, і татові разом, тоді простіше дитину передати один одному, коли потрібно виконати якесь завдання.

Простір «Як вдома» буде відкритий цілотижнево, а знайти його можна за гарною дерев’яною верандою на вул. Зеленій у Львові.

«Виховуйте не дітей, а себе. Діти візьмуть з Вас приклад»

Виховання – слово, яке часто є на вустах і говорять про нього так, ніби потрібно мати якесь певне знання, щоб добре виховати дітей. Саме по собі виховання починається з одного простого правила, яке сформульоване у британській приказці: «Не виховуйте дітей, а виховуйте себе. Діти візьмуть з Вас приклад». Це аксіома, від якої потрібно відштовхуватися. Щоб ми дитині не казали, куди б дитину не посилали, вона братиме приклад від нас. Тому перший секрет виховання полягає в тому, що воно саме по собі не потрібне, а потрібний постійний особистий розвиток. А діти вже будуть за нами йти, нами захоплюватися і хотіти нас наслідувати. Для цього потрібно проводити з ними більше часу. Тому найкраще, що Ви можете зробити для дітей, це бути з ними.

Розмовляла Анна Грапенюк

Фото зі сторінки FB

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...