У Тривельяно недалеко від Рима уже протягом 20 років діє реабілітаційний центр від залежності. Це є певне пристановище для тих, що в потребі, унікальне не лише специфікою, але й засновником. Звичайний римо-католицький священик падре Матео зміг створити центр «Спільнота в діалозі», що справді допомагає людям і дає їм путівку у нове життя.

Цікаво, що центр є не лише державним, але й міжнародним, де можуть перебувати люди різних віровизнань. Його діяльність не зосереджена лише в Італії, але й відкрита до діалогу і співпраці з іншими організаціями, які діють у цьому напрямі.

«Спільнота у діалозі» у Тривельяно налічує 15 центрів, в кожному з яких є по 7–10 осіб. «Сюди потрапляють люди з алкогольною і наркотичною залежностями (іноді понад 100 осіб), іноді це люди з особливими потребами (сліпі, хворі на СНІД), люди із залежностями на тлі психічного розладу, потім люди з вулиці», – ділиться Алла Сорока, координатор програми «Альтернативи насильству» (Одеса), яка співпрацює з реабілітаційним центром у Тривельяно.

Тут залежним допомагають зрозуміти минуле, щоб змінити майбутнє. У Спільноті кожна особистість розвивається і її проблеми помалу вирішуються. За словами Алли Сороки, це програма не про наркотики чи іншу залежність, а про дозрівання особистості, яка навчилась боротись і віднайшла силу. «Після наркотиків виникає порожнеча, важливо її заповнити і розкрити у цій людині фізичні та психологічні здібності. До вживання наркотиків людина зазвичай відчуває порожнечу, тому так потрібна зустріч з іншою людиною, якій можна довіряти, яка приймає та розуміє», – акцентує увагу Алла Сорока.

У «Спільноті у діалозі»  вважають, що певною проблемою для  мешканців центру є зміни, тому важливо не боятись та бути щирими, відкриватись та ділитись своїми переживаннями, бути терплячим та ставати добрішим. Це стає можливим завдяки добре продуманій злагодженій роботі «Спільноти у діалозі». Адже реабілітаційний центр має різні напрями діяльності: приймальні, сільськогосподарські та духовні центри. У приймальних центрах спочатку навчають порядку, уваги, довіри, прозорості та поваги, відповідальності перед самим собою. У кожного «новенького» є свій наставник – людина, яка вже перебуває у духовному центрі. У приймальнях також вчаться ліпити, розписувати кераміку, робити різні вироби.

Під час реабілітації люди переходять із центру в центр, відчуваючи певне зростання та відновлення своєї особистості. Так, вже у сільськогосподарському центрі навчають бути відповідальними через співпрацю в роботі: догляд за коровами, слюсарні роботи та інші види спільної праці, що сприяють спілкуванню між собою.

Коли людина вже зміцніла, подолала свої страхи та невпевненість, вона має змогу перебувати у духовному центрі. На цьому рівні реабілітації велику увагу зосереджують на молитві, бесіди зранку та ввечері. Праця доволі спокійна та фізично не важка – відповідальність за кухню, тварин, будинок, але водночас людина готується до наставництва та супроводу «новеньких». Усі ці навички та здобуті знання необхідні, щоб передати свій досвід та допомагати іншим людям долати проблеми та немочі.

У кожному такому центрі люди перебувають 4–5 місяців. А після закінчення програми та реабілітації, хто ще не визначився з місцем праці та влаштуванням свого життя, спільнота дає рік на роздуми та прийняття рішення. Тому є чимало молодих людей, які уже пройшли курс реабілітації, але залишились і працюють далі.

Така модель реабілітаційного центру, яку запровадив падре Матео, піднімає людину не лише фізично, але й духовно. Він віднайшов шлях відновлення особистості, не залежно від її віровизнання, належності до будь-якої національності. Крок за кроком, що більше довіри, то більше відповідальності, то глибше дозрівання і усвідомлення особистої цінності.

Підготувала Олеся Барчук.

Висловлюємо подяку координатору програми "Альтернативи насильству"

Аллі Сороці у підготовці матеріалу.

Коментарі   

0 #1 Сергій 26.04.2015, 19:09
Дуже класна організація, допомагає людям знайти себе. Я втратив віру у життя чи можна до вас потрапити щоб ви мені допомогли? Напишить мені будласка ан мою почту. Буду чикати. З повагою Сергій
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...