Сьогодні кожен підтримує рідну армію, як тільки може: щирою молитвою, грішми, продуктами чи ліками. Хтось готує сухі борщі, пече смаколики, а хтось проводить аукціони. І саме із благодійним інтернет-аукціоном «Свій за свого» ми зараз більше ознайомимось. Завдяки цьому проектові вже вдалось зібрати близько мільйона гривень. Організував його в червні минулого року запорізький історик Едуард Андрющенко. Усе почалось із того, що хлопець на своїй сторінці у Facebook виставив лот – раритетну книгу своєї бібліотеки, а саме один із томів «Історії України-Руси» Михайла Грушевського, видану 1916 року. Цю книгу було продано за 4000 гривень, хоча початкова ціна була 200. Про подальші події, розвиток аукціону, найдорожче варення України, цікаві лоти та найактивніших покупців нам розповів сам організатор Едуард.

Перший лот був пробний. Я не був впевнений, що така ідея стане популярною. І тому вирішив спочатку поза аукціоном на своїй сторінці виставити перший лот. Побачив, що попит є. Далі кілька перших тижнів я виставляв свої речі, також написав знайомим майстрам, чи не могли б вони зі своїх речей щось запропонувати. Вони погодились. Я виставляв лоти, люди купляли, аукціон розкручувався. І далі вже самі люди, майстри, колекціонери почали писати і пропонувати лоти. Зараз фактично щодня пише дуже багато людей – і нові, і ті, з якими працюємо вже декілька місяців.

Зараз у нас велика черга пропонованих лотів. Спочатку був дефіцит лотів, а зараз їх стільки, що доводиться сортувати. Все розплановано наперед. Інколи люди звертаються, і ми кажемо, що треба почекати три тижні чи місяць, аби виставити лот. Ідея знайшла не тільки покупців, а й лотодавців.

Були і такі лоти, які ми не виставляли. Іноді було видно, що людина пропонує річ, яка їй абсолютно не потрібна і яка нікого не зацікавить. Також не виставляли одяг, якщо це не щось універсальне чи, наприклад, футболка, яку можна замовити будь-якого розміру. Просто не ставили тому, що розмір не кожному підійде, такі лоти складно продати. А так більшість речей нам підходить для аукціону і ми їх виставляємо.

1700 доларів – рекордна вартість лота. Це була шахова дошка із автографом шахіста, політика та письменника Гаррі Каспарова. Із таких подібних лотів у нас також був футбольний м’яч Зідана. Він зберігався в маленькому містечку на Франківщині, тому що Зідан у Тисьмениці купляв вироби з хутра. Вони так сподобались футболісту, що він передав туди м’яч зі своїм підписом. Багато років він там перебував, потім його подарували добровольцям Правого сектора, а вони відповідно передали його на наш аукціон. Ми його продали і гроші перерахували на допомогу також Правому сектору.

Недавно в нас був день нестандартних лотів. Тоді виставляли не тільки речі, а й послуги. Наприклад, індивідуальний семінар із самозахисту або екскурсія.

Багато негативних коментарів було щодо одного лота. Це трофейначашка Гіркіна-Стрєлкова (російського диверсанта і терориста – авт.). Наші солдати забрали її зі Слов’янська собі напам’ять, подарували волонтеру і військовому капелану з Одеси – Олександру Філіпову. Він спочатку в себе на сторінці виставляв її – пропонував купити, а гроші відповідно передати на допомогу військовим. Ми це побачили, запропонували свою допомогу і продали цю чашку за 3100 грн. Можна сказати, що це був антилот. Багато хто говорив, що таке не можна продавати чи купувати.

Виставляли багато речей з автографами музикантів, письменників. Гурт «Тартак» одним із перших долучився до аукціону. «Тінь сонця» часто нам допомагає. Взагалі влітку на фестивалях дуже багато відомих зірок долучилось. Наприклад, усі гурти, які виступали на фестивалі – ТНМК, Океан Ельзи, ВВ – залишили свій підпис на прапорі. А ще волонтери возили Олега Скрипку в Дебальцево, до 25-ї бригади на концерт. Їм, навіть, довелось ховатись від обстрілів. І саме там у зоні АТО він підписав два прапори для нашого аукціону. 

Найактивніші покупці – це жінки з діаспори, з Канади та США. Вони купують найбільшу кількість лотів. Останніми місяцями ми їм відправляємо великі посилки, складаємо в одну коробку всі лоти, які вони купують. От буквально недавно я відправив їм багато всякого різного. Це вже наші друзі.

Трапляються випадки, коли люди купують лот і просять передати його для армії. Просто не все, що люди купують на аукціоні, буде доречним на фронті. Немає сенсу купувати статуетку і передавати її туди. А от, наприклад, варення ми передавали. Таке класне варення, гарно запаковане, все дуже оригінально зроблено. Ми ще жартували, що це найдорожче варення в Україні, бо маленьку баночку 100–150 грам ми продали за 1200 грн. Покупець відповідно попросив передати його солдатам. Ми про це розказали виробникові, а він так зрадів з цього, що ще 20 баночок передав солдатам на фронт.

Був ще один цікавий лот. Власниця невеликого готелю на Волині нам написала. Запропонувала як лот вікенд у номері люкс цього готелю зі всіма послугами, харчуванням тощо. Покупець цього лота попросив: «Я куплю, але цей лот передайте солдатові, який поранений, потребує реабілітації. Хай він проведе там час». І ми знайшли через волонтерів пораненого прикордонника з Луганської області, запросили також і всю його родину. Вони вперше побували в Західній Україні. Їм дуже все сподобалось, були дуже раді.

Найкраще продається все із національною символікою. Вишивка. Картини, вишиті нитками і бісером. Мальовані картини, патріотичні обкладинки на паспорт. Зараз, наприклад, продаємо календарі з фотопортретами кіборгів. Теж мають значний попит.

Вироби ручної роботи – це найбільша категорія лотів на аукціоні, але не єдина. Виставляємо все, що підходить під формат. Але перевагу надаємо ексклюзивним речам, які не можна просто так купити в магазині.

Розуміємо, що зараз треба бути максимально прозорими. Люди мають бачити, куди іде кожна копійка. Тому ми раз на 2–3 тижні робимо фінансовий звіт. Маємо кілька перевірених волонтерських груп, у яких ми не сумніваємося. Передаємо гроші їм і просимо написати коротеньке підтвердження в нас на сторінці, що вони отримали гроші і на що їх витрачають . Фотографуємо, скануємо чеки. Жодна гривня не губиться. Ми підраховуємо, скільки отримали грошей, скільки витратили, скільки зараз на рахунку. Взагалі із внутрішньої кухні можу сказати, що бухгалтерія займає найбільше нашого часу. Це дуже велика таблиця, адже ми вже продали 1300 лотів.

Починав цей проект сам, а зараз нас троє. Сам десь місяць робив. Згодом дівчина почала мені допомагати, бо роботи було все більше і більше, я сам не справлявся. А далі довелось шукати ще одного помічника. Знайшлась Надя з Києва. Зараз більшу частину роботи дівчата роблять, бо багато мого часу витрачаю на написання дисертації.

P.S. Запропонувати свій лот для аукціону може будь-хто. Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці аукціону за посиланням https://www.facebook.com/svij.za.svogo

Розмовляла Анна Гуменюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...