Про президента Інституту екуменічних студій Українського католицького університету отця-доктора Івана Дацька написано багато. Дуже багато матеріалів про його працю з Патріархом Йосифом, адже протягом 7 років отець був особистим секретарем Блаженнішого. Але сьогодні хочу розповідати не про роботу. Цього року президент ІЕС святкує ювілей – 70.

У стосунках з колегами – товариський, завжди вміє влучно пожартувати, у праці – вимогливий, щирий у молитві. В ювіляра багато друзів, які знають його вже десяток років, а є такі, які знають вже не один десяток. Саме з нагоди уродин, ми вирішили поспілкуватися з найближчими колегами та побратимами ювіляра, і попросили їх охарактеризувати отця Івана як людину, а також залишити побажання з нагоди його Дня народження.

 Володимир Оленич, друг дитинства

Отець Іван – впертий (сміється).

Ми товаришуємо ще з дитячого садочку. Мушу признатись, що отець Іван досяг високого професійного рівня. Усі подяки від людей – заслужені. Він – щира людина, з великим серцем. А ще в нього є дуже хороша риса – якщо постановив ціль, то старається досягти її.

З нагоди уродин бажаю своєму другові здоров’я, а також – терпеливості, щоб виконати ті мрії, які він задумав.

Отець Ярослав Салевич

Я отця Івана дуже люблю, шаную, ділюся його думками. Він дуже привітливий до людей. Дякувати Богу, що Він нам посилає таких людей, які би могли провадити нашою Церквою. З нагоди ювілею свого друга, дай Боже йому з мого щирого серця многих і благих літ життя. Хай Господь Бог його благословить і хай він працює до сто років, а може й більше.

Владика Гліб (Лончина)

Отець Іван є людиною Церкви, людиною Бога. Я спостерігаю: чим би він не займався, все робить для того, щоб наша Церква збільшувалась, міцніла, розвивалася. Отець-доктор має добру волю допомагати людям. Для нього прикладами завжди були – митрополит Андрей Шептицький, патріарх Йосиф Сліпий та патріарх Мирослав Іван Любачівський. Роки, коли отець Дацько допомагає Церкві, – роки її розвитку і росту. Можна сказати впевнено – його внесок у цьому великий.

Хочу побажати отцю Івану доброго здоров’я і наснаги, бо він має ще багато написати і багато добра зробити для нашої Церкви, щоб він мав силу і запал здійснити задумане.

 Аніта Прокопович

Я би охарактеризувала отця Івана як людину з ґрунтовною освітою та глибокими знаннями. У нього прекрасні менеджерські якості та висока продуктивність праці. Наш ювіляр – дуже комунікабельна людина, має широке коло друзів, приятелів, знайомих, тісно контактує як з очільникакми і представниками церковних структур, так і з цивільними урядовцями в Україні, у Римі, в інших державах, але завжди залишається переконаним патріотом нашої Церкви і держави. У нього надзвичайний дипломатичний хист, а ще немає «зіркової хвороби», завжди готовий вислухати іншу думку. Як священик – глибокий проповідник; з людьми – ввічливий, коректний, толерантний, простий у спілкуванні, поважає людську гідність, вдячний за належно виконану працю.

 Дорогий Отче Іване! З нагоди уродин бажаю сили і снаги, щоб скористатися даними Вам Богом талантами для здійснення усього Вами омріяного і задуманого! Дай Боже, Вам у щасті і здоров’ї благих і многих літ! 

Мирослав Маринович

Отець Іван Дацько – людина чутливої душі й небайдужого серця. Він усе пропускає через свою душу, ніби через якийсь детектор. І якщо цей детектор засигналізує йому, що в якійсь ділянці є те, що він може змінити або на що може вплинути, отець Іван сміливо береться за справу. І тоді вона займає увесь фокус його уваги – все інше відступає вбік, все інше мусить зачекати.


Отець Іван – людина великої духовної формації. Його природні задатки, дані йому від Бога, огранили батьки, які передали синові моральні принципи українського роду, і високі достойники Церкви – передусім Патріарх Йосиф Сліпий.

Може, тому отець став важливою особою в церковній дипломатії УГКЦ. Він уміє вислухати, проте вміє і порадити. Він цінує мудрість і зрілість суджень, проте має також веселий гумор і любить зажартувати.

За свої 70 років Ти, дорогий отче Іване, прожив славне, хоч і буремне життя. Ти маєш друзів, які стали Тобі добрими подорожніми у Твоєму паломництві через життя, і маєш, на жаль, тих заздрісників, хто час від часу намагається потрясти Твоїм життєвим човном. Я бажаю Тобі, щоб цей човен вмістив іще більше друзів, бо від цього він стане іще стабільнішим! І я вдячний Тобі, що в якусь пору свого життя Ти запросив і мене до свого човна. Хай Боже благословення і людська приязнь супроводять Тебе, отче, через усі многії та благії Твої літа!

 

Підготувала Наталія Ліхновська

Фото зі сайта УКУ та зі сайта osbm.info

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...