Про президента Інституту екуменічних студій Українського католицького університету отця-доктора Івана Дацька написано багато. Дуже багато матеріалів про його працю з Патріархом Йосифом, адже протягом 7 років отець був особистим секретарем Блаженнішого. Але сьогодні хочу розповідати не про роботу. Цього року президент ІЕС святкує ювілей – 70.

У стосунках з колегами – товариський, завжди вміє влучно пожартувати, у праці – вимогливий, щирий у молитві. В ювіляра багато друзів, які знають його вже десяток років, а є такі, які знають вже не один десяток. Саме з нагоди уродин, ми вирішили поспілкуватися з найближчими колегами та побратимами ювіляра, і попросили їх охарактеризувати отця Івана як людину, а також залишити побажання з нагоди його Дня народження.

 Володимир Оленич, друг дитинства

Отець Іван – впертий (сміється).

Ми товаришуємо ще з дитячого садочку. Мушу признатись, що отець Іван досяг високого професійного рівня. Усі подяки від людей – заслужені. Він – щира людина, з великим серцем. А ще в нього є дуже хороша риса – якщо постановив ціль, то старається досягти її.

З нагоди уродин бажаю своєму другові здоров’я, а також – терпеливості, щоб виконати ті мрії, які він задумав.

Отець Ярослав Салевич

Я отця Івана дуже люблю, шаную, ділюся його думками. Він дуже привітливий до людей. Дякувати Богу, що Він нам посилає таких людей, які би могли провадити нашою Церквою. З нагоди ювілею свого друга, дай Боже йому з мого щирого серця многих і благих літ життя. Хай Господь Бог його благословить і хай він працює до сто років, а може й більше.

Владика Гліб (Лончина)

Отець Іван є людиною Церкви, людиною Бога. Я спостерігаю: чим би він не займався, все робить для того, щоб наша Церква збільшувалась, міцніла, розвивалася. Отець-доктор має добру волю допомагати людям. Для нього прикладами завжди були – митрополит Андрей Шептицький, патріарх Йосиф Сліпий та патріарх Мирослав Іван Любачівський. Роки, коли отець Дацько допомагає Церкві, – роки її розвитку і росту. Можна сказати впевнено – його внесок у цьому великий.

Хочу побажати отцю Івану доброго здоров’я і наснаги, бо він має ще багато написати і багато добра зробити для нашої Церкви, щоб він мав силу і запал здійснити задумане.

 Аніта Прокопович

Я би охарактеризувала отця Івана як людину з ґрунтовною освітою та глибокими знаннями. У нього прекрасні менеджерські якості та висока продуктивність праці. Наш ювіляр – дуже комунікабельна людина, має широке коло друзів, приятелів, знайомих, тісно контактує як з очільникакми і представниками церковних структур, так і з цивільними урядовцями в Україні, у Римі, в інших державах, але завжди залишається переконаним патріотом нашої Церкви і держави. У нього надзвичайний дипломатичний хист, а ще немає «зіркової хвороби», завжди готовий вислухати іншу думку. Як священик – глибокий проповідник; з людьми – ввічливий, коректний, толерантний, простий у спілкуванні, поважає людську гідність, вдячний за належно виконану працю.

 Дорогий Отче Іване! З нагоди уродин бажаю сили і снаги, щоб скористатися даними Вам Богом талантами для здійснення усього Вами омріяного і задуманого! Дай Боже, Вам у щасті і здоров’ї благих і многих літ! 

Мирослав Маринович

Отець Іван Дацько – людина чутливої душі й небайдужого серця. Він усе пропускає через свою душу, ніби через якийсь детектор. І якщо цей детектор засигналізує йому, що в якійсь ділянці є те, що він може змінити або на що може вплинути, отець Іван сміливо береться за справу. І тоді вона займає увесь фокус його уваги – все інше відступає вбік, все інше мусить зачекати.


Отець Іван – людина великої духовної формації. Його природні задатки, дані йому від Бога, огранили батьки, які передали синові моральні принципи українського роду, і високі достойники Церкви – передусім Патріарх Йосиф Сліпий.

Може, тому отець став важливою особою в церковній дипломатії УГКЦ. Він уміє вислухати, проте вміє і порадити. Він цінує мудрість і зрілість суджень, проте має також веселий гумор і любить зажартувати.

За свої 70 років Ти, дорогий отче Іване, прожив славне, хоч і буремне життя. Ти маєш друзів, які стали Тобі добрими подорожніми у Твоєму паломництві через життя, і маєш, на жаль, тих заздрісників, хто час від часу намагається потрясти Твоїм життєвим човном. Я бажаю Тобі, щоб цей човен вмістив іще більше друзів, бо від цього він стане іще стабільнішим! І я вдячний Тобі, що в якусь пору свого життя Ти запросив і мене до свого човна. Хай Боже благословення і людська приязнь супроводять Тебе, отче, через усі многії та благії Твої літа!

 

Підготувала Наталія Ліхновська

Фото зі сайта УКУ та зі сайта osbm.info

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...