Продовження інтерв’ю,  опублікованого в попередньому номері, з п. Святославом Султаном, психологом, співзасновником Центру особистісного розвитку «Ресурс» та співорганізатором програми «Школа лідерства для молоді та підлітків» про те, що допоможе сформувати цілісну та психологічно, інтелектуально, суспільно здорову особистість, яка буде готовою до впевненого руху в дорослому житті.

– Хто працює тренерами-викладачами для Ваших підлітків та молоді?

– Тренерами є спеціалісти відповідних галузей. Наприклад, заняття з фінансової грамотності проводить фінансовий експерт та консультант Роман Серветник, ораторське мистецтво проводили тренери школи розвитку SPE Сергій Ковач та Юрій Старик, а Startup – керівник «Кузні кадрів» Христина Яблонська. Основу ж курсу проводить його засновниця Ірина Яців, яка поєднує якості відмінного лідера, грамотного психолога та вмілого наставника.

  – Чи наявні додаткові можливості для випускників школи?

–  Передовсім сама школа завжди чекає випускників і залучає їх до співпраці. Водночас простором подальшої формації є Клуб молодих лідерів – це щомісячні інтерактивні зустрічі на тему лідерства. У межах клубу плануємо похід у міську раду, щоб більше довідатися про її роботу, зустрітися з міським головою. Навесні маємо намір організувати поїздку до Верховної Ради, щоб побачити зсередини роботу законодавчого органу нашої країни та провести зустрічі з народними депутатами. Влітку плануємо провести Молодіжний лідерський табір.

– Які вікові категорії мають можливість проходити Школу лідерства?

– Поки що у Львові відбулась перша школа лідерства, яка мала дві вікові категорії: 12–14 і 15–17 років, а от з 25 лютого розпочнеться Школа лідерства – 2, до якої плануємо набрати ще групу учасників віком 18–20 років. Водночас у лютому стартуватиме курс для дорослих «Лідер сучасності. Базовий курс з основ лідерства», який можуть пройти всі охочі від 21 року і без верхньої вікової межі. Заняття відбуватимуться двічі на тиждень протягом 1,5 місяця.

–  Чи простежуєте успішність ваших випускників в інших сферах їхнього життя?

– Характерною ознакою справжнього лідерства є цілісність. Тобто, здатність лідера бути таким у всіх сферах свого життя – робота, сім’я, спорт, саморозвиток, навчання тощо. Тому в нашій Школі пропрацьовуємо усі ці сфери, ставимо конкретні цілі щодо кожної з них і розробляємо стратегії до їх досягнення.

Загалом суттю Школи лідерства є здобуття навичок, застосування яких у житті призведе до реальних змін. Тому вже на другому занятті учасники визначають свої особисті довготермінові цілі, цілі на рік, а також цілі на час проходження курсу. Саме досягнення останніх під наглядом наставників надає дитині бажання та навички і в подальшому житті ставити цілі, досягати їх.

– Як Ви вважаєте, чи вдається Вам досягти в діяльності Школи мети, заради якої працюєте?

– Безперечно. Коли наші учасники із задоволенням приходять на наступні заняття, діляться історіями своїх звершень та успіхів – це надихає нас, адже заради цього ми і працюємо – допомагати людям будувати щасливе життя. Коли бачу цю молодь, то, направду, захоплений ними, бо розумію, що моє покоління не було таким, як вони. Вони набагато відкритіші, сміливіші. У нас є один хлопчик, якого варто почути. Коли його запитують: «Ким ти хочеш бути?», він із запалом в очах відповідає: «Я хочу бути директором шоколадного заводу!», а йому немає ще й 12 років! Його цілеспрямованість вражає. І в когось це може залишитися мрією, але хтось може цілеспрямовано йти до своєї мрії, і тоді буде дуже велика ймовірність того, що мрія стане реальністю. Ми віримо в кожного учасника, адже Бог заклав у кожного з нас неймовірний потенціал. Ми віримо, що кожна людина здатна на великі звершення!

 

Ірина Яців, засновник Школи лідерства для підлітків та молоді, а також Центру розвитку сім’ї «Теплі долоні»:

Для мене проект «Школа лідерства» є одним із найдорожчих та найрідніших. Люблю працювати з молоддю і підлітками, оскільки вони дуже щирі, відкриті до нового, ініціативні та наполегливі. Ідея створити цей проект виникла приблизно два роки тому, і поштовхом до цього було розуміння, що діти і молодь є майбутнім нашої держави. А наша країна переживає доволі непростий шлях. Це період, коли ми повинні відчути власну силу і міць будувати нову країну. Тому настав час сформувати нове покоління лідерів України через залучення підлітків та молоді у лідерські проекти, одним з яких є наша Школа лідерства. Я вірю, що країну можуть змінити тільки сильні лідери, які знають куди йдуть і поведуть за собою інших. Ця ідея стала поштовхом до створення та організації заходів, тренінгів, зустрічей та менторства, які допомагають розвивати лідерські якості у підлітків. Наше завдання як тренерів дати дітям усі можливі інструменти для саморозвитку, скерувати у потрібному напрямі, допомогти їм обрати власний шлях Лідера! Розуміємо, що кожна дитина є неповторною та унікальною Особистістю, має свої здібності та таланти, можливості та потреби. І саме від нас залежить, яким буде майбутнє у цих дітей. Тому наша місія допомогти дітям і молоді взяти відповідальність за своє життя на себе та розвиватись попри усі труднощі теперішнього непростого часу на славу України!

 
Денис Цинько, учасник Школи лідерства для підлітків та молоді:

Мені у школі лідерства сподобався спосіб викладання, теми, які порушували, ми багато бавились, розмовляли, могли обґрунтувати свою думку. Я прийшов у школу з мрією, можна сказати, дитячою – займатись бізнесом, а тепер у мене сформувалась, думаю, остаточна мрія – бути директором шоколадного заводу і розумію, що цього можливо досягти, якщо йти до мрії правильно.

Розмовляла Олеся Пастущак

Світлини Антона Буромістрова, Святослава Султана

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...