Продовження інтерв’ю, опублікованого в попередньому номері, про ініціативу подружжя Олі та Олега Воробйових.

 – Як виник проект «Щасливі разом» і чим він є?

– Олег: Фактично, коли Олег був в АТО, ми зрозуміли свою місію у житті – допомагати сім’ям бути щасливими. Щоб робити це якісно і для більшої кількості людей, треба віддавати на це багато часу. Для цього ми мали розробити комерційний проект.

Після повернення з АТО ми зрозуміли, що нам потрібно постійно і багато вчитися, щоб ставати весь час кращими у своїй справі. Ми закінчили курс коучінгу від Іцхака Пінтосевича (Оля – сертифікований коуч-консультант), а зараз підвищуємо свою кваліфікацію на курсі Лідії Радічі. Я отримав сертифікат бізнес-тренера і диплом з курсу позитивної психології професора Барбари Фредріксон в Університеті Північної Кароліни м. Чепл Хілл. Оля навчається в Українському інституті позитивної психотерапії. А ще вона як дружина учасника АТО вчилася бізнесу в проекті “Новий відлік” від Клубу ділових людей. А зараз я вчуся в проекті для учасників АТО «Ведення власної справи», що його організував Фонд «Україна-Норвегія» і Львівська бізнес-школа УКУ. А ще, крім цього, ми постійно самонавчаємось.

 – Які заходи в межах проекту Ви вже проводили?

Олег: За останніх чотири роки, враховуючи волонтерську діяльність, ми провели близько 40 лекцій і тренінгів і їх відвідало понад тисячу людей. Якщо ж говорити окремо про наш проект “Щасливі разом”, то ми за останніх вісім місяців провели 16 тренінгів. Це охоплює участь у курсі «Щасливі стосунки та їх продовження» і кілька окремих тренінгів у різних місцях, зокрема у львівському антикафе «Communa». Ми постійно збираємо зворотний зв’язок і відгуки від учасників. Багато з них відгукуються, що такі заходи є корисними і допомагають у розвитку їхніх стосунків. Але ми також постійно вдосконалюємо наші тренінги, щоб вони були ще кориснішими для людей, які приходять.

– Оля: Ще одним дуже важливим напрямом є наша фейсбук-сторінка. Тут ми намагаємось створити спільноту, середовище, де люди, які хочуть бути щасливими у шлюбі, щодня можуть знайти певне натхнення чи ідею для розвитку своїх стосунків.

–   Олег: Ми хочемо, щоб наші публікації наповнювали стрічку новин людей. Адже, що наповнює нашу стрічку, про те ми і думаємо. А чи багато в нашій стрічці є про сім’ю? Чи на фоні іншого ми встигаємо про це подумати? Ще ми почали знімати 10-хвилинні відео з корисними порадами, як будувати стосунки. Їх можна переглянути на FB або на YouTube безкоштовно.

На що найбільше звертаєте увагу?

– Оля: Пріоритетною темою є розвиток стосунків. Адже стосунки – це те, що дає нам ресурси, а не забирає їх. Якщо ми маємо щастя в сім’ї, то ми здобуваємо натхнення й енергію для реалізації себе у різних сферах. Саме на цьому ми зараз фокусуємо найбільшу увагу. У нас є спеціальний тренінг на цю тему «Сімейна стратегія». На ньому ми намагаємося дійти разом з учасниками до розуміння того, що сім’я не є перешкодою для реалізації своїх мрій та цілей, а навпаки вона може в цьому допомагати як дружині, так і для чоловіку.

– Олег: Саме сьогодні з FB довідався про дослідження Світового економічного форуму під назвою «Хочете бути ефективнішими, заведіть дітей». Суть у тому, що діти допомагають розвиватись, особливо це стосується жінок. У цьому дослідженні протягом кількох років порівнювали жінок, які народили дітей, і тих, які ні. У перші роки справді ефективність матусь призупинялась або зменшувалась, але пізніше їхній соціальний внесок значно збільшувався і перевищив внесок жінок, у яких не було дітей. За статистикою найефективнішими були мами, які народили двоє дітей, вони були максимально корисними іншим і професійно також розвивалися.

Серед чоловіків теж панує страх, що діти чи сім’я обмежать його можливості. Але багато досліджень, мій досвід і досвід багатьох знайомих пар свідчать про те, що подружжя стає додатковою мотивацією. Коли треба більше ресурсів, коли потрібно забезпечити не тільки себе, а тепер і всю сім’ю, тоді чоловік зосереджується на вирішенні такої ситуації. У результаті він стає ефективнішим і більш корисним для суспільства. А якщо він має хороші стосунки в сім’ї, то це принципово змінює якість його життя.

Коли я був в АТО, постійно відчував підтримку надійної та люблячої дружини через наші розмови по телефону і через листи, які Оля мені надсилала. Ця підтримка давала мені змогу бути набагато стабільнішим, ефективнішим, переживати стреси, більше і краще працювати. 

Чи є вже нові ідеї, як розвивати ваш проект і ваше служіння іншим парам?

Оля: У цей час ми працюємо над онлайн-курсами на сімейну тематику. Такий формат навчання дуже зручний, тому що доступ до цієї інформації отримають люди з інших міст та сіл. У цьому курсі передбачено відеолекції, зворотний зв’язок через спілкування з нами, можливо вебінари. Тепер ми готуємо перший курс про спілкування в подружжі, але також маємо багато планів щодо наступних курсів.

Олег: Нові ідеї з’являються постійно. Далі ми хочемо писати книги на тему стосунків. Окрім платних заходів, хочемо розвивати також соціальну сферу безкоштовно, зокрема через сторінку FB. Плануємо щотижня готувати короткий відеоролик. У нас є ідеї цікавих глобальних заходів. Загалом ми віримо, що можемо допомогти посилити сімейні цінності в нашому суспільстві.

А чого побажаєте самим собі для розвитку власних стосунків?

– Олег: Тепер ми найбільше собі бажаємо фінансової стабільності для реалізації наших планів. А ще я би бажав, щоб нам вдавалося щотижня знайти час на побачення, кудись піти разом або побути самим вдома. Ми багато часу проводимо разом, але справді якісний час не завжди вдається організувати. Це наші найближчі цілі у стосунках. Але ми дуже цінуємо те, що в нас є зараз і вдячні Богу за любов, яка є між нами. Ми дуже щасливі разом!

Інтернет-бесіду вела Олеся Пастущак

Світлини о. Ростислава Пендюка, Тетяни Новолодської, Лілі Гуцол (зимова фотосесія)

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...