Про необхідність допомоги вимушено переселеним особам Торстен Морітц знає не з чуток: після війни у Німеччині його родина була змушена мігрувати всередині країни. Життєва історія бабусі Торстена назавжди залишилась у його душі та вплинула на його  покликання.

Тож ми мали змогу поспілкуватись з Торстеном Морітцом про його бачення способів вирішення проблеми переселенців в Україні, а також дізнались про можливість майбутньої співпраці України з Церковною комісією у справах мігрантів у Європі. 

 - Розкажіть детальніше про Церковну комісію. Скільки років ця організація вже допомагає біженцям з усього світу? Чи співпрацює вона з Україною?

 - Наша організація розпочала роботу в Німеччині у 1964 році. Спочатку ми не були занадто амбіційними та планували надавати лише локальну допомогу в межах нашої держави. Але за останні 52 роки нам вдалось розвинути інтернаціональну мережу по всьому світові.Поки що ми не маємо тісної співпраці з українською владою, але це цілком можливо невдовзі.

 

 - Чи звертались вже до Церковної комісії українські біженці?

- Звернення українських біженців надходили до нас набагато рідше, аніж прохання про допомогу жертв торгівлі людьми. Багато людей відчули насилля над собою, коли поїхали працювати за кордон. Тому нашу роботу сконцентровано на допомогу людям, які постраждали під час певних життєвих обставин.

Можливо, українцям просто не відома інформація про те, як отримати підтримку Церковної комісії у справах мігрантів у Європі. Розкажіть, що потрібно зробити українському біженцю, щоб ваша організація змогла йому допомогти?

- Людині потрібно звернутись до представників нашої організації в Україні, зокрема до місцевої церкви, а ми вже тоді зв’яжемось із ними.

-  Ви надаєте юридичну допомогу чи лише матеріальну? Чи існує певний етап, коли ви припиняєте співпрацю із нужденною людиною, якщо вона вже змогла освоїтись на новому місці? Наведіть приклади вашої допомоги біженцям за кордоном.

-  Насамперед наша організація надає юридичну допомогу. Люди з усього світу можуть звернутись до наших юристів за безкоштовною порадою. Також ми допомагаємо домовитись із роботодавцями та орендодавцями. Ми ніколи не припиняємо співпрацю із тими людьми, яким допомагаємо. Протягом усього життя вони мають право бути на зв’язку із нашою організацією та бути впевненими, що ми їм допоможемо.

Ви досить сміливо заявляєте про те, що радо готові прихистити у Європі біженця з будь-якої країни. Чи не боїтесь, що у зв’язку із тривалими війнами у Сирії, Україні, настане час, коли величезний потік біженців заповнить добре розвинені європейські країни?

- Поки що потік легальних мігрантів у Європу невеликий, тому жодного остраху немає. Але ми справді маємо зважати на те, що збільшення їхньої кількості у Європі може спричинити безліч економічних проблем, серед яких підвищення криміногенної ситуації. Крім того, на мою думку, насамперед слід намагатись вирішувати проблеми в середині країни, а вже потім розглядати інші варіанти. Але я впевнений, що порівняно багаті та стабільні країни Європи змушені допомагати країнам, які менш розвинені та нужденні.

Спілкувалася Дар’я Кучер

Фото автора та Валентини Євтушок

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...