У межах ІХ Екуменічного соціального тижня «Міграція: виклик для України» відбулися візити в центри допомоги вимушеним переселенцям. Одне із них – соціальне підприємство «Рукомисли», яке виготовляє та реалізує вироби ручної роботи.

Це підприємство організоване громадською організацію «Жіночі перспективи». Його керівник Наталка М’якушко розповідає, що соціальність підприємства полягає у наданні допомоги людям, які опинились у кризових життєвих ситуаціях, переселенцям, воїнам АТО, їхнім дружинам, безробітним. Підприємство спеціалізується у виготовленні виробів технікою валяння, батика та садово-паркової пластики (вироби з цільного дерева).

 

  «10 лютого 2016 року ми отримали документ про реєстрацію. Працювали в межах проекту, який мав підвищити економічні спроможності людей, котрі опинились у кризових життєвих ситуаціях. І основна ціль – створення соціального підприємства. Це нам дало можливість винаймати приміщення», – ділиться Наталка М’якушко. – Це приміщення в оренду нам надала Львівська міська рада, а спочатку ми винаймали в аеропорту два приміщення. Без гранту ми б самі не впорались».

Дев’ятеро людей зараз працює на соціальному підприємстві, з них двоє – офіційно працевлаштовані переселенки. Підприємство зорієнтоване на створення робочих місць. «У нас склався хороший досвід роботи з переселенцями, ми і надалі плануємо офіційно працевлаштовувати переселенців, створювати робочі місця, давати людям зарплату, щоб ця зарплата була гідною».

 До речі, назва «Рукомисли» має давньоукраїнське коріння. «Це дуже цікава історія. 

Ми довго думали, як назватись, зібралась така робоча група. Вирішили звернутись до коріння, пов’язати з рукоділлям і ремеслами, в нас і вироби з дерева, і валяння, і батик, обізвали це все ремеселами, а потім – рукомислами». 

Світлана, переселенка із Донецька, розповідає, як дізналась про підприємство.

«Мене попросили взяти участь у майстер-класах та навчальних курсах, які вони організовують. Спочатку були тренінги з фінансової незалежності, про гендерну рівність, роль жінки в суспільстві. Сподобалось. В анкетах, які я заповнювала, постійно зазначала «рукоділля», і одного разу мені запропонували пройти курси з валяння». Світлана успішно пройшла курси і з часом до неї звернулись взяти участь у ярмарку з рукоділля. З кінця жовтня минулого року вже працює офіційно на підприємстві.

А ось донеччанка Наталя розповідає, що роботи цієї не шукала – її життя зовсім не було пов’язане з рукоділлям. «Я почула від знайомого, що є набір на такі курси, де переселенці спілкуються між собою. Мала час і вирішила прийти».

Для неї ця робота – арт-терапія. Наталя ділиться, що такі проблеми, 

як відсутність житла чи роботи, впливають на психічний стан,  якщо ти постійно переживаєш за родину батьків і ситуацію в країні. «Коли ти відволікаєшся – це справді значно полегшує життя. Тому для мене було важливо знайти заняття-хобі, яке водночас би приносило прибуток. Соціальне підприємство – це дуже гарна ідея, і я надіюсь, що воно буде успішно розвиватись». 

Наталя розповідає, що поки що на підприємстві вони не мають великого заробітку. «На це ми поки що не живемо. Якщо колись так буде, це буде суперово». На її думку, проект заслуговує бути успішним хоча б з тієї причини, що люди знаходять тут полегшення. Також можна навчитись виготовляти своїми руками різні речі, щоб потім просто комусь подарувати.

Основни шлях реалізації продукції підприємства – це ярмарки. Також продукцію можна замовити через Інтернет. Якщо відбувається підготовка до ярмарку, то асортимент визначають спільно з керівництвом. Окрім цього, працівники проводять курси, беруть участь у конференціях та форумах.

Наталя Ліхновська

Фото автора

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...