Продовження статті, опублікованої в попередньому номері, про діяльність прородинних рухів.

Папа Франциск під час одного зі звернень зазначив: «Я не можу приховувати свого занепокоєння за родину, перед якою, як ніколи, постала низка викликів. Під сумнів ставляться засадничі стосунки, а також сама основа шлюбу і родини». Що ж робить Церква, щоб зберегти сім’ю? Пропонуємо читачам «Духовності» ознайомитись з прородинними рухами в Українській Греко-Католицькій Церкві, щоб поширювати ту добру звістку, яку вони несуть для сімей.

 

Рух «Кана»

«Кана» – це можливість відновити подружню єдність, яку легко втрачаємо в повсякденній суєті. Метою є зростати в подружжі і сім’ї через молитву, діалог, пробачення; навчатися молитви: особистої, подружньої, з іншими; бути диспозиційним в інтересах іншого подружжя.

«Кана» вперше відбулася у Франції в 1980 році. Сьогодні вона реалізовується в 46 країнах світу. Організатором є спільнота Chemin Neuf (Нова Дорога), яка виникла у Франції в 1973 році.

«Кана» розпочинається реколекціями (сесією), які відбуваються зазвичай влітку. Під час сесії пропонуються різні форми:

–      навчання: наприклад, любов – це щастя чи страждання, гріх і милосердя, пробачення;

–      час у подружжі (пропонуються питання для обговорення);

–      час у групах (подружжя діляться своїм досвідом на запропоновані теми).

 

«Кана» – це час канікул з Богом, на які запрошені цілі сім’ї. Під час цього тижня подружжя і їхні діти переживають час пізнання, розмови, молитви, ділення, святкування, зустрічі, відпочинку.

Після сесії пропонується створення групи «Кана» (формація). Це час, щоб продовжувати зростати у своєму подружжі, поглибити подружню і сімейну дорогу, щоб те, що досвідчили, передавати іншим навколо, допомагати відновлювати подружню єдність іншим подружжям у повсякденному житті, на своїх парохіях.

Брати участь у групі «Кана» пропонується протягом 1 року, а потім за бажання можна продовжувати. Зустріч відбувають 1 раз у місяць. Протягом року пропонуються 3 вікенди, на які запрошуються інші подружжя, а також тижневі реколекції.

«1973 року в Франції у місті Ліон два священики створили спільноту. Там було 1 подружжя, 2 сестри і 1 брат. З того почалася спільнота. Сьогодні ми маємо рух «Кана», який опікується подружжями. В Україні «Кана» є вже 3 роки. Ми свою першу «Кану» переживали в Польщі, бо тут ще цього руху не було. Різні рухи і спільноти, які ведуть подружжя, піклуються ними, пропонують для них діалог, спільну молитву, пізнання Бога вдвох – це відображається на конкретно нашому подружжі, на спілкуванні з нашою дитиною», – розповідають Юрій і Ірина Круглій, лідери руху «Кана».

Контакти: тел. 098 9939772, facebook: www.facebook.com/Кана-Подружжя, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Рух «Світло-Життя Домашня Церква»

Рух «Світло-Життя» є одним з рухів віднови Церкви, згідно з навчанням ІІ Ватиканського Собору. Рух об’єднує людей різного віку і стану: молодь, дітей і дорослих, священиків, ченців, черниць, членів світських інститутів, а також сім’ї з родинної галузки руху, якою є «Домашня Церква». Рух допомагає подружжям повніше відкритися на радість і силу воскреслого Христа, яка здійснюється у Таїнстві Подружжя.

«Домашня Церква» прямує до віднови подружжя і родини через: Боже Слово, молитву, Святі Таїни, особливо Євхаристію, служіння у спільноті Церкви, відповідно до отриманих дарів, свідчення про свою зустріч з Христом в подружжі, родині і серед інших людей.

Виконання харизми Руху «Світло-Життя» відбувається в «Домашній Церкві» через:

–      щоденну особисту молитву;

–      регулярну зустріч із Божим Словом;

–      щоденну подружню молитву;

–      щоденну родинну молитву;

–      щомісячний подружній діалог;

–      систематичну працю над собою та своїм подружжям і родиною;

–      участь подружніх пар у щомісячних зустрічах;

–      участь, принаймні раз у рік, у реколекціях.

Ці елементи християнської духовності розвиваються на щомісячних зустрічах у родинних гуртках (колах), у присутності священика. Подружжя приходять у кола «Домашньої Церкви», щоб собі взаємно допомагати. Коло творять 4–7 родин, які прагнуть допомагати одні одним у будуванні в родинах Домашньої Церкви. Одна з подружніх пар (аніматорська пара) відповідає за планування роботи кола, його духовне зростання, проведення формаційно-молитовних зустрічей. На зустрічі завжди присутній священик.

Зустрічі відбуваються один раз на місяць у помешканнях членів родинних кіл, для наголошення, що родина є живою часткою Церкви, Тіла Христа. На зустрічі, яка не повинна тривати довше ніж 3 години, подружжя спілкуються і моляться, діляться досягненнями і поразками в розвитку духовного життя, а також завжди мають обговорення і вивчення духовних тем.

Оаза Руху «Світло-Життя» – це форма реколекцій (духовних вправ), які тривають 15 днів і призначені для різних вікових категорій (діти, молодь, дорослі, родини (для подружніх пар разом із дітьми, якщо немає організаційних перешкод). Оаза – це місце, де є життя в пустині. Подібно і в нашому житті потребуємо відповідного місця і часу, щоб відновити своє духовне життя, п’ючи з джерела, яким є Господь. Тому основною метою реколекцій є поглиблення віри й активне залучення до життя Церкви. Програма оази передбачає також прогулянки, відпочинок і розваги.

«Ми вже у шлюбі 25 років, маємо 4 дітей, вже маємо і внука. До Руху «Світло-Життя Домашня Церква» належимо 6 років. Святий Папа Іван Павло ІІ в одному з інтерв’ю сказав, що завжди, коли у світі була криза, Господь відновлював світ і Церкву через монаші інституції. Закладення чинів завжди було викликом на певні кризи. А тепер спасіння Церкви і світу йде через сім’ю. Це пророча візія папи через 20 років, він вже тоді бачив небезпечні напади на інституцію сім’ї.

Зараз, дивлячись, як наші родини зустрічаються разом, я радію і тішусь. Це виразна дія Святого Духа, що, незалежно одне від одного, в різних місцях закладаються родинні гуртки, які хочуть жити з Богом, гуртуються одне до одного, щоб разом йти до Христа. Нам разом добре і легко. За все – слава Богу!

Наш рух поширений у Львівській архиєпархії, декілька кіл закладено в Івано-Франківську, Бучачі. Минулого року їздили проводити реколекції на Харківщину», – розповідають відповідальна пара Руху «Світло-Життя Домашня Церква» Оксана і Мирон Шкробут.

Контакти: сайт: dc.lviv.ua, facebook.com/dc.lviv.ua, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел. 067 71 86 714, 063 94 77 483, 067 71 86 715.

Модератори Руху в Львівській архиєпархії УГКЦ: о. Михайло Пазиняк, о. Андрей Павлишин ЧСВВ, о. Юстин Борис ЧСВВ. Відповідальна пара: Мирон і Оксана Шкробут.

Рух Назаретських Родин

Лінія розвитку Руху Назаретських Родин розпочинається з невеликої групи мирян, які шукають контакту зі священиком. Саме прагнення святості в щоденному житті можна назвати провідною думкою Руху.

Найповнішим взірцем дороги до святості є Богородиця, тому особливе значення для назаретських родин має наслідування Її прихованого життя у Святому Сімействі в Назареті. Члени Руху звертаються особливим способом до Євхаристії, в якій знаходять джерело істинно християнського життя. Особиста молитва учасника Руху опирається переважно на Біблію; згодом вона набуває нелегкої форми щоденного розважання Божого Слова.

Рух Назаретських Родин є рухом універсальним, у ньому є місце також і для осіб самотніх, молоді, дітей, священиків. Кожний, кому близька духовність, яку Рух пропонує, може без обмежень взяти в ньому участь. Важливим є тільки одне – прагнення живої зустрічі з Богом та Його милосердям.

Зустрічі відбуваються щотижня, містять читання духовного тексту, ділення і молитву, та покликані до свідчення виявів безмежного Божого милосердя в особистому житті.

Контакти: о. Михайло Будник, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Марта Більська,

фото Романа Більського

 

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...