На початку жовтня у Львові за ініціативи Інституту екуменічних студій Українського католицького університету традиційно відбудеться Всеукраїнський суспільний форум Екуменічний соціальний тиждень. XIIЕСТ на тему «Відповідальність vs популізм» триватиме з 2-го до 4-го жовтня і завершиться благодійним аукціоном «Віра в життя». Про заплановані заходи, дискусії, спікерів та гостей, новий формат і мету соціальних тижнів для «Духовності» розповідає координатор Форуму Оксана Іленьків. 

– Враховуючи українські та світові тенденції, цьогорічний Екуменічний соціальний тиждень зорганізований довкола актуальної теми: Відповідальність проти популізму. Тож що конкретно обговорюватимуть під час форуму?

Цього року Україна стоїть на порозі соціальних та політичних змін. Тому саме ця тема є актуальною. До участі в панельних дискусіях ми запросили провідних політичних експертів, громадських активістів та релігійних діячів, які об’єктивно оцінюватимуть події в сучасному українському суспільстві. Під час форуму обговоримо питання відповідальності та популізму. Власне, виокремимо саме поняття «популізм» і чи є воно синонімом до політики. Спробуємо також проаналізувати причини виникнення популізму в Україні та визначити, чи є це наслідком світової тенденції?! Аналізуючи феномен українського  популізму, можна буде також шукати відповіді на питання: «Чи може популіст бути ефективним керівником, які можливі наслідки такого керівництва?».

Якщо розглядати громадський сектор, то варто обговорити питання, які стосуються освіти, зокрема: «Чи може освіта і громадянська діяльність бути ліками проти популізму?». А ключовим питанням форуму буде таке: «Як змусити популістів бути відповідальними?». Не менш цікаві питання стосуватимуться і наших релігійних діячів, які говоритимуть про те, чи можуть релігійні спільноти реагувати на популізм у контексті відділення церкви від держави.

Наша мета знайти точки дотику між популізмом та відповідальністю, що і навчить нас бути відповідальними за процеси в суспільстві, зорієнтує, які життєві орієнтири потрібно обирати, та які цінності будуватимуть нашу українську ідентичність. У часі трансформації нашого суспільства часто губимо свій національний стержень, який будує свідому націю. Саме тому ми запросили провідних моральних авторитетів, які поділяться з нами своїм досвідом та зможуть на власному прикладі продемонструвати персональну відповідальність. 

– Упродовж року відбулася також низка заходів у межах Екуменічного соціального тижня, кілька круглих столів у Києві. Наскільки практичним є такий формат проекту?

Справді, уже три роки як Екуменічний соціальний тиждень працює у новому форматі. І це дає більше можливостей донести корисної та практичної інформації задля покращення життя нашого українського суспільства. Продемонструвати яскраві приклади успішних людей, які діляться досвідом та намагаються більше мотивувати нашу молодь, формувати цілісну особистість. Своїм прикладом намагаємось показати свою відповідальність перед суспільством, заохотити людей задуматись над майбутнім України та починати змінювати світ із себе. Якщо у тебе чітко сформований стержень, який демонструє українську самоідентичність – тоді ти можеш будувати справжню Україну.

– Хто з ключових експертів візьме участь у XII ЕСТі у Львові?

До участі у Форумі запрошені громадські діячі та політологи, зокрема: Ольга Айвазовська, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Громадська мережа “Опора”», Вадим Карасьов, політтехнолог та аналітик, директор Інституту глобальних стратегій, Йосиф Зісельс, виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу; журналісти: Андрій Сайчук, Вахтанг Кіпіані, Сергій Чапнін; представники духовенства та богослови: владика Олександр (Драбинко), Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Православної Церкви України, Володимир Бурега, проректор Київської духовної академії і семінарії Української Православної Церкви, о. Роман Островський, доктор біблійного богослов’я, віцеректор Київської Трьохсвятительської духовної семінаріїУкраїнської Греко-Католицької Церквита багато інших цікавих гостей.

– Кого саме запрошуєте на форум? Хто є вашою аудиторією?

Цільовою аудиторією усіх наших заходів насамперед є молодь, оскільки вона є тим рушійним чинником, який допоможе Україні вийти з кризи. Лише розумні люди можуть сформувати таку Українську державу, про яку мріємо. Для того, щоб виховати національно-свідомих людей, власне і проводяться такі заходи. Запрошуємо представників громадських активістів, монаших спільнот, політичних активістів, освітян та релігійних діячів.

– Завершуватиме цьогорічний XII Екуменічний соціальний тиждень благодійний аукціон «Віра в життя», розкажіть більше про цей захід.

Благодійна акція «Віра в життя» відбувається вперше, але й на майбутнє хочу її продовжувати. Мета її полягає в об’єднанні відомих жінок України задля допомоги передчасно новонародженим діткам – підтримати життя, за яке вони борються. Спільно з Львівським обласним благодійним фондом «Немовля», який опікується передчасно народженими немовлятами вирішили допомогти у здійсненні їхньої мрії – подарувати їм дитинство. Цей фонд засновано при Львівській обласній клінічній лікарні. Кожна дитина є подарунком долі і збереження її здоров’я – наш обов’язок!

Організовуючи такий благодійний аукціон, сподіваємось на милосердя добрих людей, які матимуть невимушене бажання підтримати життя діток.

У межах акції «Віра в життя» відбувся майстер-клас з виготовлення витинанок, який проводила талановита майстриня Дарія Альошкіна. Вона відома не лише в Україні, а й за її межами, роботи Дарії експоновано у Варшаві, Фрайбурзі, Парижі, Сеулі, Торонто та багатьох інших містах світу. 

Головні гості заходу – жінки-громадські діячки України – витинали «Дерево» як символ життя, що є найбільшою цінністю для кожного народженого немовляти.

Зараз ці витинанки експонують у холі Центру Шептицького, а вже 4 жовтня о 17.00 год відбудеться аукціон витинанок за участю їхніх майстринь, які вкладали в них усю свою любов.

Тож запрошую брати активну участь у заходах XII Екуменічного соціального тижня та долучатися до державотворення України і життя маленьких українців.

Програма XII ЕСТу на http://esweek.org.ua/ua/

Реєстрація тут

Анна Грапенюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...