Під час останнього візиту до України Доктор Лі Квінел мав низку зустрічей про формування лідерського розуміння і самоусвідомлення у провідників соціальної сфери. У передчассі V Екуменічного соціального тижня на тему демократії Доктор Лі висловив і свою думку про те, що таке демократія, наголосивши, що «за демократії ви не матимете права звинувачувати уряд, бо кожен уряд є вашим вибором, це – ви. Якщо ж ми не звикли звинувачувати уряд, тоді ми будемо, як малі діти постійно говорити, що нашої вини немає. За демократії ваша бабуся буде на вулиці тільки тому, що ви її вигнали туди». Докладніше про це запрошуємо читати в цьому інтерв’ю.

Наскільки важливо зважати на людську гідність в організації?

– Це важливо, але це не є частиною корпоративних завдань. Корпоративним завданням є одна річ – одержувати прибуток. Якщо менеджери чи керівники зайняті стосунками, то це точно не приносить прибутку. І відповідно, цих менеджерів цілком можуть звинуватити у некомпетентності чи недієвості з боку своїх акціонерів. Акціонери, як правило, не мають на меті створювати особливі міжлюдські стосунки – вони прагнуть заробити гроші, звісно, намагаючись нікого не ущемлювати. Але заробити так багато грошей, як це можливо. І така ситуація зазвичай цілком нормальна доти, поки хтось не є ображеним. Але що саме ми розуміємо, коли говоримо, що людині або людській гідності було завдано кривди? Звісно уникання основних норм поваги до людини – це неправильно для всіх і всі намагаються дотримуватися їх.

Сполучені Штати Америки сьогодні живуть за капіталізму, який насправді дуже близький до чистого капіталізму. Не виникає ситуації, за якої необхідно когось ущемлювати. Ніхто не засновує компанії, яка буде заробляти шалені гроші й одночасно кривдити людину. Однак, коли люди все ж скривджені організацією, то , як правило, це результат надмірного наголосу, навіть тиску якраз на завдання та процес заробляння грошей. Для прикладу, в Канаді ми маємо місію «Соціальний процес» – своєрідне поєднання капіталізму і того, що ви можете назвати комунізмом. Комунізм, як право кожного отримувати відповідно до потреб. В Канаді кожна людина має медичне страхування, ніхто не залишається на вулиці. Звісно, у нас також не все ідеально, іноді потрібно багато зусиль, щоб дочекатися поки про тебе подбають, але ми маємо соціальну поліцію, яка стежить за тим, щоб незалежно від того, хто ким працює, про всіх однаково турбувалися і доглядали. Ми маємо розуміння того, що ми підтримуємо братерство. І ця філософія та філософія компаній заробляти якнайбільше грошей – вони можуть співіснувати дуже добре. Якщо ж ви очікуєте, що компанія буде турбуватися про подібні речі – тоді ви не розумієте справжнього призначення компаній. Компанії не засновуються для того, щоб покращувати світ, вони засновуються, щоб укладати контракти з людьми, які принесуть прибуток і які, звісно, будуть добрими працівниками. Тобто компанії дивляться на все максимально.

Як суспільство має виховувати молодих лідерів?

– Вважаю, що слід бути надзвичайно сфокусованим якраз над власним голосом, який є  вашим вибором і використовувати цей вибір у неформальний спосіб вибору тієї людини, яка проявила найбільше розуму, інтелігентності та зваженості. Має бути бажання збиратися за круглим столом, щоб чути різноманітні думки і мати повагу до інших. І це зовсім не означає, що хороший лідер має бути автократом.

Чи можуть бути невизнані лідери?

– Вони є і їх багато.

Чи кожен може бути лідером?

– Кожен, хто хоче, може бути лідером. Кожен може прийняти рішення і взяти на себе зобов’язання вести інших. Ви самі можете вирішити для себе, чи є важливо для вас гуртувати людей і вести їх до певної цілі. Однак це може бути дуже складно знаходити альтернативи і доносити їх до людей, а ще важливо, щоб до цього прислухалися. Ви можете вирішити це самостійно.

Чи має добрий лідер у ситуації протистояння з іншим лідером відступати?

– У цій ситуації важливо добре розуміти хто насправді протистоїть: два лідери чи два менеджери. Якщо це менеджери – то це буде конкуренцією. Якщо ж це лідери, то тоді вони б мали об’єднатися, щоб досягти мети.

Яка Ваша думка з приводу значення демократії упродовж розвитку суспільства?

– Я не є політологом, однак ще Черчілль сказав, що демократія – це невдала система управління державою, але вона все-таки є найкращою з усього, що було дотепер. Єдиною річчю, в яку я вірю, є те, що демократія є єдиним, у що я вірю усім серцем – і це набагато важливіше за логіку. Вважаю, що упродовж тривалого часу ми можемо допускати помилки – і в цьому немає нічого страшного. Але ми не можемо примушувати людей виходити на вулиці – це неправильно. Насправді демократія захищає простих людей, тому що саме ці люди мають голос «королів», тобто важливий голос, яким вони роблять вибір під час голосування. Демократія є чесною і це правда. І коли звичайна людина вирішує, що це не для неї, щоб її бабуся виходила на вулицю жебракувати, тоді вона робитиме все для того, аби так і було. І якщо кожен окремо буде промовляти в такому контексті до людей, тоді наступний уряд має прийняти такі рішення, щоб виправити ситуацію. За демократії ви не матимете права звинувачувати уряд, бо кожен уряд є вашим вибором, це – ви. Якщо ж ми звикли звинувачувати уряд, тоді ми будемо, як малі діти постійно говорити, що нашої вини немає. За демократії ваша бабуся буде на вулиці тільки тому, що ви її вигнали туди. Демократія також часто є нелогічною і припускає багато помилок, але за демократії ми маємо можливість захищати наші цінності, моральність і гідність, промовляти і робити важливі речі. І найбільшим гріхом демократії є те, що в той час, коли великі компанії роблять великі гроші, бабусі залишаються на вулицях. Ми часто говоримо, що треба бути добрими, але тоді, коли насправді це потрібно, ми забуваємо. Отже, ми повинні бути чесними, вибираючи того, ким ми хочемо бути. Так, на Екуменічному соціальному тижні яскравим прикладом цьому є Марія Новак.

У вересні Ви братимете участь у V Екуменічному соціальному тижні у Львові, на якому буде оприлюднена резолюція. Один з її аспектів стосуватиметься мікрокредитування. Розкажіть докладніше про що йтиметься?

Мікрокредити – це спосіб надання позик тим людям, які не мають нічого. Ви позичаєте людям, але цілком можливо, що вони не повернуть. Це своєрідний спосіб навчити дрібних людей започаткувати власний бізнес і стати на ноги. Жертовність у західному варіанті – це надати людям можливість працювати. По-гебрейському доброчинність, карітас, звучить як ТЕДАКЕ. Це обов’язок, міцва. Міцва – це заповідь від Бога. Залучення у доброчинності – це не вибір, це необхідність. Світ ТЕДАКЕ є таким світом і воно є спільнокореневим зі словом «правосуддя». Доброчинність – це не те, що треба робити задля правосуддя, це те, що потрібно робити, щоб вважатися достойною людиною. Для мене мікрокредити є можливістю залучати людей до справедливого і доброго процесу. Ми можемо навчати людей, показувати їм багато всього, але найкраще, що я можу зробити для людини – це відрити їй можливості поруч зі собою. Найкращим благочинством є не годувати упродовж дня, але краще навчити людей ставати частиною спільноти. Іншим аспектом віддавання є те, що дар повертається до того, хто дарує, тому через цей дар людина стає справедливою і гідною. Це метафізика.

Розмовляла Юля Гнатів

Фото 1 Архів ІЕС

Фото 2 http://www.chaspik.spb.ru

Фото 3 http://jesfor.livejournal.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...